„Kde je táta?“ ptá se zmateně dvouletý chlapec. Matka by mu to ráda řekla. Bohužel to sama neví. Prostě si jednoho dne sbalil věci a zmizel. Žena pohlédne na svého synka. Budou to prostě muset zvládnout ve dvou.
Tajní policejní agenti samozřejmě pracují v zemích celého světa. Ne vždy jsou ale objektem jejich zájmu překupníci s drogami a se zbraněmi. V případech, kdy jsou nasazeni na určitou osobu, se může stát, že se dostanou až příliš blízko.
O tom se přesvědčí i britská ekologická aktivistka Jacqui. Ta se v roce 1984, ve svých 22 letech, setká v Londýně s jistým Bobem Robinsonem. Dají se dohromady.
Z jejich vztahu se narodí chlapec. Po 3 a půl letech ale muž ze dne na den prostě zmizí. Čas plyne. Až v roce 2012 vyrazí Jacqui dech článek v novinách.
Dozví se totiž, že její ztracený partner je ve skutečnosti tajný policista jménem Bob Lambert, který byl na ní a na lidi v jejím okolí nasazený.
A co hůř, už v době, kdy s ní udržoval poměr, byl ženatý a měl dvě děti. „Žila jsem s policejním agentem, který byl na výplatní listině britské vlády, aby na mě donášel. Byl například při mém 14hodinovém porodu.
Ráda bych věděla, co o tom napsal nadřízeným do svého hlášení,“ uvede obelhaná žena znechuceně.
Zatímco Lambert vesele pracuje jako publicista a přednáší na univerzitě, Jacqui musí vyhledat péči psychiatrů a pokusí se i o sebevraždu. Sám Lambert přizná, že je otcem Jacquiina dítěte.
Přesto Metropolitní policie, pro kterou měl v době infiltrace pracovat, dva roky všechno zatvrzele popírá. I proto, že by se jednalo o závažné porušení vnitřních předpisů.
Nakonec ale ustoupí a v roce 2014 vůbec poprvé odškodní člověka oklamaného policejním agentem. V rámci mimosoudního vyrovnání se Jacqui dočká nejen omluvy, ale i odškodného ve výši 425 000 liber (asi 12 600 000 korun). Na oplátku musí stáhnout všechny své žaloby na policii i Lamberta samotného.