Skip to content

Neuvěřitelné: Vědci odhalí psychopaty již v dětském věku!

Psychopatické rysy je možné zjistit už u tříletých dětí. Vyplývá to z mezinárodní studie pod vedením australských expertů, kteří sledovali, jak děti reagují na různé výrazy obličeje a na neutrální či nepříjemné obrázky.

Vědecký tým pod vedením Univerzity Nového Jižního Walesu vyvinul diagnostický nástroj, díky němuž zjistil, že už velmi malé děti projevují bezcitné a emocí prosté reakce, které jsou spojované s psychopatií.

2
Výzkumu se účastnily děti ve věku od tří do šesti let.

Studie se zúčastnilo více než 200 dětí ve věku od tří do šesti let, z nichž u deseti procent vědci zjistili bezcitné reakce, jako je nedostatek lítosti či vcítění do pocitů jiných lidí.

3
Fiktivní postava psychopata: kanibal Hannibal

Podle hlavní autorky studie Evy Kimonisové diagnostický nástroj umožní zajistit časnější léčbu dětem, jimž hrozí psychopatie.

4
Nejeden výzkum ukázal, že vysoké procento psychopatů se vyskytuje mezi vysoce postavenými manažery a také mezi politiky

„Až dosud jsme neměli k dispozici způsob, jak tyto rysy zjistit u velmi malých dětí. Tohle je úplně první studie, která využila diagnostické nástroje uzpůsobené velmi malým dětem. A čím dříve budou tyto děti zjištěny, tím dříve bude možné jim pomoci,“ dodala.

5
Nová diagnostika pomůže odhalit mimo jiné i autismus

Diagnostika byla rovněž uzpůsobená tak, aby dokázala jasně odlišit děti neprojevující lítost či citové vcítění, od dětí s jinými vývojovými poruchami, jako je například autismus.

Foto: tommnichols, imdb, beobachter.ch, efde.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …