„Pomoc,“ vykřikne Mary a rozběhne se hotelovou chodbou. Na jejím konci najde dveře. „Konečně se dostanu ven,“ bleskne jí v hlavě naděje a rychle je otevře. Teprve když se za ní s hlasitou ránou zabouchnou, uvědomí si, že v místnosti je úplná tma.
Nikde žádné okno. Zoufalstvím se rozpláče.
Její pronásledovatel, Američan Herman Webster Mudgett (1861–1896) se usmívá. Proč by za děvčetem běžel, když dobře ví, že mu nemá šanci uniknout. Zevnitř místnosti chybí klika. Nechá ji ve tmě podusit.
Doslova, protože některé z pokojů jeho podivného hotelu jsou vzduchotěsně uzavíratelné. Oběť v nich po pár hodinách zemře, kvůli nedostatku kyslíku.
Tajné potrubí vede do pokoje
Do amerického Chicaga přichází Mudgett, vystudovaný lékař, který si změní jméno na Henry Howard Holmes, v roce 1886. Vyhlédne si zde pozemek a pouští se do stavby hotelu. „Neumíte svoji práci dělat pořádně?
Vždyť ta zeď je křivá!“ rozkřikne se na dělníky, kteří na jeho stavbě pracují. Propouští je na hodinu. Neohřáli se tu ani týden. Jenže Mudgett potřebuje mít pro vyhazov důvod.
Jinak by jim bylo divné, proč mají budovat místnosti bez oken, dveře vedoucí do zdi, propadliště do prázdna nebo utajené potrubí končící v pokojích. Potřebuje se jich zbavit. Svůj hotel buduje s jediným úmyslem – vraždit.
Nabídka levného bydlení
Skvělou příležitost k tomu dostává v roce 1893, kdy se v Chicagu koná světová výstava. Oslovuje turisty, kteří chtějí atrakci navštívit. Vyhledává především mladé osamocené dívky. „Ubytujte se v mém hotelu.
Najdete v něm pohodlí a pobyt navíc pořídíte levně,“ oslovuje tmavovlásku Lucy. Doktor Holmes působí při prvním kontaktu důvěryhodně a dívka proto nadšeně souhlasí. „Ušetřím spoustu peněz,“ honí se jí hlavou. Netuší ovšem, že si právě podepsala ortel smrti.
Dívku otráví plynem
Když přijde Lucy do hotelu, interiér na první pohled vypadá přívětivě. Atmosféra je tu ale divná. „Raději odsud odejdu,“ rozhodne se proto večer. Ovšem majitel, doktor Holmes, jí to už nedovolí.
Podezíravá dívka putuje do jednoho z temných pokojů bez oken. Vedou sem nenápadně umístěné trubky. Holmes do nich pouští plyn a Lucy zanedlouho umírá.
Mrtvá těla v kyselině
Doktor je doslova posedlý smrtí. V horních patrech se ukrývá skluzavka vedoucí až do podzemí. Po ní spouští Holmes dolů mrtvá těla. V suterénu si pak buduje dokonalé zázemí pro své nechutné hrátky. Tvoří je pitevna, v níž mrtvé řeže.
Některé ostatky pak vkládá do kádí s kyselinou, jiné pálí v přilehlé peci. Kostry prodává školám nebo medikům k výuce. Když chicagská výstava skončí, opouští dům a cestuje dál po USA. Ani tehdy ho ale vražedné choutky nepřejdou.
Dusí se 15 minut
Ruka zákona ho nakonec dostihne náhodou. V roce 1894 mu dojdou peníze a další chce získat prodejem kradeného koně. Je ale chycen. Policie ho pošle do vězení a rozhodne se udělat i prohlídku v jeho chicagském domě.
Podzemní pec se zbytky lidských ostatků svědčí o tom, co se tu dělo. Proces s Mudgettem alias Holmesem plní stránky amerických novin.
Obžalovaný přiznává 27 vražd, ovšem ve skutečnosti jich ale mohlo být přes 200. Když se odsouzený 7. května 1896 zhoupne na oprátce, smrt si pro něj přijde teprve po 15 minutách dušení.