Skip to content
reklama
reklama

Mrtvé mořské panny jdou na dračku!

Leží na sluncem zalité floridské pláži. Napůl žena, napůl ryba. Třpytivými zrzavými vlasy povlává vítr, ploutev se avšak nehýbe. Mořská panna. Mrtvá.

Její fotografie obletí svět a mnozí se s nedůvěrou ptají: „Mohla by být pravá?“ Tím, kdo vám může odpovědět, je americký sochař Juan Cabana (*1963). Mořské panny totiž pocházejí z jeho ateliéru ve městě Tampa.

http://www.thefeejeemermaid.com/index.htm
Cubanova kráska Nommo.

Vznikají preparováním mrtvých zvířat a propojováním jejich částí. Cabana přitom využívá nejen zvířecí kůže, kosti a rybí ploutve, ale také řadu dalších materiálů, od plastů po ocel. Zatímco vhodné rybí součástky hledá u místních rybářů, další zvířecí části, třeba lebky a končetiny paviánů, si nechává posílat z Afriky.

2
Dvoumetrová Nerida se prodává za 200 000 korun.

Svá díla prezentuje jako seamystery (záhady moře) a často je prodává přes americkou internetovou aukční síň eBay. Právě tady roku 2001 narazí na starožitnou japonskou mořskou pannu ze dřeva a papíru a ví, že přesně toto chce dělat.

Důkazem jeho dokonalosti je fakt, že fotografie panen jsou často na internetu různými kryptozoology prezentovány jako důkaz jejich skutečné existence.

morska_panna01
Své sochy umělec vytváří preparováním mrtvých zvířat. Tak co, zaujala vás Nereus, ryba s lidskou hlavou?

O zákazníky nemá Juan Cabana nouzi, přestože jeho díla nejsou nejlevnější. Například dvoumetrová socha nazvaná Nerina se prodá v přepočtu za 200 000 korun, Nereus, ryba s lidskou hlavou za 40 000 korun.

Foto: thefeejeemermaid.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články