Skip to content

Frčí žabí kabelky!

Polka Monika Jaroszová dostane nápad, jak z kůží přemnožených australských ropuch vyrábět peněženky, kabelky nebo pásky.

Zpracování ostatků ropuch vyžaduje celých 14 etap, než je možné s kůží pracovat. Pak se dopraví do Francie a barví se v městečku Millau na jihu země, kde se specializují na barvení beránčích kůží. Ropucha ji má hustší než beránek, barva se rychleji vsakuje a spotřebuje se jí méně.

Perleet Papillon / Kobja / odditycentral.com
Žába v modré barvě je vhodná do společnosti.

Z vykuchaného obojživelníka mdlé tmavé šedi se přes noc zrodí fešák zbarvený do fialova, tyrkysové modři, jasně žluté, ostře zelené nebo provokativní modré. Ale i bílé a černé. Z obarvených kůží pak vznikají ručně vyráběné luxusní peněženky, kabelky nebo pásky ve firmě na zpracování jemné kůže v Paříži.

3
Originální náramková žabí peněženka.

„Když jsem telefonovala jejímu majiteli Jeanu-Charlesi Duchênovi, aby mi udělal rozpočet, myslel, že si z něho střílím,“ přiznává Monika. Ale i on je zakázkou nadšen a návrhy se mu líbí. Jako bonbonek nakonec zasazuje podle Moničiných návrhů ropuchám místo očí polodrahokamy nebo křišťálové sklo.

Foto: Shutterstock, Flicker.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Móda a gadgety
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články