Skip to content
reklama

Menstruační krev považovali ve středověku za lék

Už odedávna věnují lidé ženské menstruační krvi pozornost. Ovšem jsou rozpačití, jak se k menstruaci postavit. V Indii ji už v období kolem roku 1400 př. n. l. vnímají jako znak pohlavní dospělosti.

„Adept (muž, který touží po pohlavním styku – pozn. red.) má pohlížet na menstruující ženu s úctou a bázní, neboť je živoucím ztělesněním Kálí, nadsmyslové moci, menstruační krev je božskou trestí a pravou krví života, obdařenou nadpřirozenými vlastnostmi,“ vysvětluje indický spis Kaula Tantra z 8.

století n. l.

Údajně vykazovala nadpřirozené schopnosti

Potvrzuje, že menstruační krvi tehdy lidé přisuzovali různé nadpřirozené schopnosti. Dokonce ji mnohde považovali za jakýsi elixír mládí, který dokáže člověka zbavit různých potíží a jedů v organismu.

Nemocný leprou, čili malomocenstvím. Kdysi se těmto lidem podávala menstruační krev jako lék. FOTO: Norman Purvis Walker/Creative Commons/Public domain

Podávala se nemocným

Podobně i ve středověké Evropě se objevuje názor, že tato krev má zvláštní léčivou moc. Proto ji například lékaři zkoušejí podávat nemocným leprou. Bohužel bez úspěchu.

Foto: Creative Commons, pexels (úvodní)
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články