Skip to content

Malý chlapec se již počtvrté samovznítil!

Indický chlapeček Rahul byl již počtvrté urgentně převezen do nemocnice s těžkými popáleninami na těle. Pokaždé údajně začal hořet sám od sebe. Co za tímto záhadným jevem stojí?

Je mu něco přes šest měsíců, a přesto má za sebou tolik bolesti a utrpení, které někteří lidé nezažijí za celý život. Indický chlapeček jménem Rahul se na začátku podzimu 2013 údajně již počtvrté samovznítil a byl převezen do nemocnice.

Rahulovo tělo prý vylučuje vznětlivé plyny.
Rahulovo tělo prý vylučuje vznětlivé plyny.

Patrně za to však nemůže nezodpovědnost rodičů. I podle lékařů, kteří jsou většinou k případům samovznícení skeptičtí, se Rahul pokaždé vznítil sám od sebe. Jeho tělo prý totiž vylučuje vznětlivé plyny!

Rodiče malého chlapce jsou ze situace zoufalí. Navíc byli vyřazeni z vesnické komunity, neboť podle místních tento případ souvisí s čarodějnickými rituály.

Skutečně se člověk může vznítit sám od sebe?
Skutečně se člověk může vznítit sám od sebe?

Ačkoli lékaři tvrdí, že chlapec vždy začne hořet bez zjevné vnější příčiny, jiní tomu příliš nevěří. „Je to nesmysl. Dítě prostě nemůže začít hořet samo od sebe,“ říká lékař Jagan Mohad, odborník na popáleniny.

Opravdu jde tedy o případ samovznícení, nebo v tom nakonec mají prsty Rahulovi rodiče? Proč by ale pálili vlastní dítě a následně ho pak pokaždé vozili do nemocnice, aby ho lékaři zachránili?

Indický lékař Jagan Mohan.
Indický lékař Jagan Mohan.
Foto: newparadiselaboratories.org, air.ap.teacup.com, bloghaber.net, manatelugu.in
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Nevysvětlitelné jevy
Zobrazit více …