Skip to content

Magnetické separátory – vynález, který usnadnil lidem i firmám život

Tento článek je reklamním sdělením

Magnetické separátory jsou skvělé pomůcky v případě, že se potřebujete zbavit kovových částic. Jak ale magnetické separátory vlastně fungují a jak je možné, že by mohly firmám ušetřit i peníze? Na to vše se podíváme v tomto článku.

Co to vlastně je magnetický separátor?

Jak už samotný název napovídá, magnetický separátor se stará o separaci magnetických, resp. kovových nečistot. Ty se mohou vyskytovat jak v suchých, tak i tekutých materiálech. Na oba typy existuje řešení. Aby měl magnetický separátor co nejvyšší účinnost, je potřeba jej pravidelně a důkladně čistit.

Obory využití magnetických separátorů

Magnetické separátory se skutečně využívají napříč různými obory. Je jedno, zda se jedná o průmysl, těžbu nebo zpracování surovin. Své pevné místo mají také v provozech, které se zaměřují na ekologii a recyklaci surovin. Pár příkladů:

  • Potravinářský průmysl
  • Textilní průmysl
  • Papírenský průmysl
  • Farmaceutický průmysl
  • Dřevozpracovatelský průmysl
  • A další

Cisternový separátor

Cisternový separátor dokáže zachycovat feromagnetické nečistoty, které se nacházejí v suchých sypkých materiálech. Velice často se využívá pro ochranu expedovaného zboží, kdy jej potřebujete k zákazníkovi dostat v co největší kvalitě a bez kovových částic.

Indukční separátor na nemagnetické kovy

Nejen v průmyslu občas dojde k situaci, kdy je potřeba oddělit nemagnetické kovy (např. hliník nebo měď) od nekovových materiálů (například plast, papír, sklo). Tohle u klasického magnetického separátoru není možné.

Jak tedy funguje indukční separátor na nemagnetické částice? Tento typ separátoru funguje na principu magnetických vířivých proudů. Vždy je sestavený z indukčního magnetického válce a dopravníku.

Ve válci pak nalezneme nejsilnější neodymové magnety.

Díky vysokým otáčkám válce se indukují vířivé proudy, které dočasně nabíjí nemagnetické kovy na stejný náboj, který má indukční válec. A v důsledku toho jsou kovy „odhazovány“ od magnetického válce. Samotné magnetické jádro je kryto vysoce odolným kevlarovým pláštěm.

Video naleznete zde:

Separátory na tekuté suroviny

Jak bylo řečeno v úvodu článku, magnetické částice se odstraňují také z tekutých surovin. Separátor tedy vychytává magnetické části z proudící kapaliny. Ta může být zahřívána díky využití separátoru, jehož vnitřní plášť je vyhřívaný.

Separátory na suché suroviny

Magnetické separátory (odkaz na magneticke-separatory.cz) ale existují také na suché a sypké materiály. Pokud bude mít daný materiál dobré sypné vlastnosti, půjde odstranění nežádoucích částic mnohem snadněji. Na trhu je k dispozici hned několik separátorů na suché suroviny. Zde na obrázku vidíte např. oboustranný magnetický separátor, a na jakém principu funguje.

blank

Princip oboustranného separátoru: https://magneticke-separatory.cz/wp-content/uploads/2019/09/animace-cisteni-dvoustranny.gif

Magnetické metly a metly pro letiště

Magnetické metly mají velmi široké pole působnosti. Díky silným neodymovým magnetům se mohou pyšnit velice dobrou účinností. Své využití pak nacházejí především tam, kde by mohlo docházet ke znečištění kovovými předměty. Vyrábějí se také magnetické metly pro letiště, které zase odstraňují kovové části z letištních ploch, čímž výrazně posilují bezpečnost na letištích.

Magnetické testovací tyče

Určitou výhodou mohou být také magnetické testovací tyče. Pomocí nich můžete zkontrolovat sypké i tekuté materiály na přítomnost magnetických částic. Magnetická testovací tyč je dobrou a relativně skladnou pomůckou.

Firmám můžeme ušetřit klidně i více než 1 milion korun ročně

Krásným příkladem může být firma, která se věnuje obrábění. Nože, které se k obrábění používají, jsou chlazeny emulzí. Ta v sobě ukrývá kovové mikročástice. Při použití separátoru magnetických částic ale můžeme tyto nežádoucí částečky z emulze oddělit. Nedochází tak k rychlejšímu otupování nožů, které nepatří mezi nejlevnější záležitosti. A to je pouze jeden z mnoha případů, jak můžeme pomoci firmám ušetřit.

Znáte největšího výrobce v ČR, firmu MAGSY?

Firma MAGSY je na trhu 20 let. Za tuto dobu stihla vyrobit přes 5 000 magnetických separátorů, které distribuuje do celého světa. Jako největší český výrobce má také vlastní výrobní halu, kde se tyto separátory vyrábějí. Proškolení zaměstnanci vám rádi ochotně poradí. V případě, že budete mít se separátorem od společnosti MAGSY problém, je vám nonstop k dispozici také servisní oddělení. V případě potřeby provádí také pozáruční servis. Více informací o separátorech můžete najít na webu magneticke-separatory.cz. Navštívit můžete také náš e-shop zaměřený pouze na magnetické separátory magnetickeseparatory.cz a pokud hledáte klasické malé neodymové magnety do domácnosti, navštivte náš e-shop zaměřený na magnety, fólie, čočky a všechny další magnetické pomůcky.

 

 

Foto:
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Technologie
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Kuřecí vindaloo
panidomu.cz

Kuřecí vindaloo

Vindaloo je populární indické jídlo spojující...
Obětovala herečka lásku úspěšné kariéře?
nasehvezdy.cz

Obětovala herečka lásku...

Ještě před pár lety EVU...
Bájná země Lyonesse: Atlantida Britských ostrovů
enigmaplus.cz

Bájná země Lyonesse:...

Odvážný král Artuš, mocný čaroděj Merlin a bájný hrad Camelot,...
Dokonalé útočiště pro popovou princeznu
rezidenceonline.cz

Dokonalé útočiště pro...

Při své dlouhé cestě světem showbyznysu si...
Kolem Země proletí obří asteroid
enigmaplus.cz

Kolem Země proletí obří...

Asteroid o velikosti přes jeden kilometr...
Sjezdové tratě v Rakousku: Které jsou skvělé?
epochanacestach.cz

Sjezdové tratě v Rakousku:...

Tak třeba Arlberg!...
PRU58 lunch menu
iluxus.cz

PRU58 lunch menu

Restaurace PRU58 v pražských Holešovicích je...
Hypogeum Hal Saflieni: Skrývá maltské pohřebiště největší tajemství všech dob?
epochalnisvet.cz

Hypogeum Hal Saflieni: Skrývá...

Jde o nejstarší podzemní chrám naší...
Zlom v asistovaných sebevraždách: Kolumbie schválila eutanazii pacientovi, který netrpěl smrtelnou nemocí
21stoleti.cz

Zlom v asistovaných...

V pátek 7. ledna se v Kolumbii uskutečnila první...
Hovězí po burgundsku
tisicereceptu.cz

Hovězí po burgundsku

Tento pokrm je zkrátka klasika všech klasik. Suroviny...
Viděli jsme snad únos mimozemšťany?
skutecnepribehy.cz

Viděli jsme snad únos...

Ta podivná příhoda se mi...
Démoni ji dostali do Bohnic
nasehvezdy.cz

Démoni ji dostali do Bohnic

Hrála v Ulici, Ordinaci,...