Domů     Jen pro silné povahy: 6 nejpodivnějších nevyřešených vražd!
Jen pro silné povahy: 6 nejpodivnějších nevyřešených vražd!
24.3.2016

Skončili v rukou bestiálního vraha. Jejich smrt ale nikdy nikdo neobjasnil. Policisté dodnes rudnou vzteky, když si na tyto případy vzpomenou. Nejednou se jim zdálo, že vraha už mají na dosah! Pak se ale jejich naděje rozplynula.

Seznámíme vás s nejzáhadnějšími vraždami, které dodnes nebyly vyřešeny.

Co: Případ Wallacová (1931)

Oběť: Julia Dennisová, jak zní dívčí jméno této ženy, je okouzlující dáma a velmi nadaná pianistka. Bezhlavě se do ní zamiluje o 17 let mladší William Herbert Wallace, bývalý voják, obchodník a nadějný politik.

V roce 1914 se vezmou a Julia Wallacová se stane hlavou jejich domácnosti. Pořádají hudební večírky.

Co se stalo: V pondělí 19. ledna 1931 večer odejde Wallace do liverpoolského šachového klubu. Záhy dostane podivný telefonát, aby okamžitě přijel na jistou adresu kvůli své životní pojistce.

Wallace se vydá na určené místo, ale zjistí, že taková adresa neexistuje. Vrátí se domů a najde tam svou ženu ubodanou.

Podezřelý: Dva týdny po vraždě obviní vyšetřovatelé Wallace. Mají za to, že telefonát do klubu si objednal sám od nějakého pomocníka, aby měl důvod k odchodu i alibi.

Manželku zavraždil nejspíš proto, že se chtěl starší ženy po svém boku zbavit a najít si mladou partnerku.

Nejasnosti: Wallace byl skutečně odsouzen k oběšení. Jeho advokát vymohl znovuotevření procesu, poprvé v britské historii. Důkazy proti obžalovanému zcela rozmetal.

„Zdá se, že paní Wallacovou nemohl zavraždit její manžel, ale ani nikdo jiný,“ konstatoval soudce Robert A. Wright a pustil Wallace na svobodu.

Co: Upíří vražda (1932)

Oběť: Do malého bytu ve Stockholmu poblíž náměstí Svatého Erika se přistěhuje Lilly Lindeströmová. Je to mladá žena, která si ráda užívá života a chodí do společnosti.

Když jí dojdou peníze, začne si přivydělávat jako prostitutka. Zákazníci za ní přicházejí domů.

Co se stalo: S kamarádkou Minnie právě popíjejí a klábosí v Lillyině bytě. Je 2. května 1932 večer. Ozve se zvonek. Přichází vysoký bledý muž, nový zákazník. Minnie se rozloučí a odchází.

Když jí druhý den kamarádka nebere telefon, zalarmuje policii. Najdou Lilly mrtvou na otomanu.

Podezřelý: Vyšetřovatele zaujme, že Lilly byla pobodaná a přišla o spoustu krve. V bytě je ale čisto. Jen v kuchyni leží naběračka od krve a zakrvácený ručník, který vypadá, jako by si jím někdo utřel ústa.

Podezřelým se stává poslední zákazník krásné prostitutky. Nikdy ho nenajdou.

Nejasnosti: O případu začnou švédská média informovat jako o upírské vraždě. Je velmi podivné, proč si vrah dal tolik záležet na úklidu v bytě, ale přitom se nesnažil ukrýt tělo nebo svůj zločin zamaskovat.

Podle některých spekulací ví Minnie o případu víc, než přiznává. Obviněna však nikdy nebyla.

Co: Sestry Grimesovy (1956)

Oběť: Patricia (13) a Barbara (15) Grimesovy jsou dívenky z lepší rodiny v Chicagu.

Dne 28. prosince 1956 si vyrazí na představení Love Me Tender s Elvisem Presleym v hlavní roli. Tato akce začíná večer v divadle Brighton, které je jen pár bloků od domu Grimesových.

Co se stalo: Dívky se domů do půlnoci nevrátí. Jejich rodiče volají policii. Zpočátku to vypadá, že děvčata se jen někam zatoulala. Sám Elvis Presley je ve svém veřejném prohlášení žádá, ať se vrátí domů.

Dne 22. ledna jsou však nalezena jejich mrtvá těla u silnice ve vesnici Willow Springs, asi 30 kilometrů od Chicaga.

Podezřelý: Mrtvoly najde stavební dělník Leonard Prescott. Kriminalisté prověří nejen jeho, ale i všechny jeho kolegy.

Mají dojem, že dělníci, kteří se přesunují po celém státě Illinois, by mohli mít ke zločinu ideální podmínky. Vrahem musel být sadista. Dívky před smrtí mučil.

Nejasnosti: Pachatel je nejspíš zbil a dlouho je držel někde. Propichoval jim kůži na prsou ostrým předmětem, nejspíš jehlicí. Vystavoval je mrazu. Na příčině smrti se ale patologové neshodnou. Ani na době smrti.

Dívky mohly být naživu ještě 7. ledna. Bez těchto informací jsou vyšetřovatelé bezmocní.

Co: Chlapec v krabici (1957)

Oběť: Jméno tohoto chlapce není známo. Byl nalezen mrtvý 25. února 1957 v papírové krabici od nočníku u říčky na kraji Filadelfie. Neměl žádné oblečení, přikrývala ho pouze deka.

Podle lékařů mu v době smrti mohlo být 4 až 6 let.  Našel ho člověk, který u řeky líčil pasti na ondatry.

Co se stalo: O násilné smrti dítěte nebylo pochyb. Měl modřiny po celém těle, byl silně podvyživený a měl četná vnitřní zranění. Někdo ho musel dlouhodobě týrat. Při vyšetřování pomáhá i jasnovidka z New Jersey.

Najde dům, ve kterém se prý dítě narodilo. Důkazy ale chybí.

Podezřelý: Až v roce 2002 získají policisté nečekané svědectví. Jistá žena, označovaná pouze iniciálou M., vypovídá o zrůdném chování své macechy.

Ta si prý v roce 1954 koupila chlapečka jménem Michael a za dva roky ho umučila k smrti. Svědkyně M. popisuje detaily, které nezasvěcený nemůže znát.

Nejasnosti: V době, kdy se M. rozhodne vypovídat, je už případ dávno odložen a stopy víceméně ztracené. M. navíc trpí vážnou psychickou chorobou. Většinu života strávila v ústavech. Podle odborníků je zcela nevěrohodná. Její macecha je v roce 2002 už po smrti.

Co: Masakr u jezera Bodom (1960)

Oběť: V červnu 1960 se čtyři přátelé vydají kempovat k jezeru Bodom, které leží asi 20 kilometrů na západ od finského hlavního města Helsinki.

Dvě dívky, Maili Irmeli Björklundovou (15) a Anju Mäkiovou (15), doprovází chlapci Seppo Boisman (15) a Nils Wilhelm Gustafsson (18).

Co se stalo: Dne 5. června časně ráno vtrhne do jejich tábora neznámý zabiják. Honí je, bodá nožem a mlátí tupým předmětem. Počíná si jako běsnící šílenec. Křičící oběti se mu marně snaží utéct. Tři z nich zabije. Nejstarší chlapec přežije s otřesem mozku, zlomenou čelistí a pohmožděninami.

Podezřelý: Policie stíhá několik lidí. Je mezi nimi nebezpečný recidivista a psychopat Pentti Soininen. Další podezřelý, opilec a násilník Karl Valdemar Gyllström, se oběsí dřív, než si pro něj přijdou. V roce 2004 obžalují z vraždy Gustafssona, který jediný přežil.

Nejasnosti: Vyšetřování provází řada podivných okolností. Na scéně se například objeví jistý Hans Assmann, údajný agent KGB. Má novou stopu, nebo chce kriminalisty svést na falešnou cestu?

Všichni podezřelí jsou nakonec puštěni na svobodu. To platí i pro Gustafssona. Je osvobozen v roce 2005.

Co: Dívka v červeném (1969)

Oběť: Betsy Aardsmaová pochází z Michiganu, ale studuje anglickou literaturu na Pensylvánské státní univerzitě.

Ve svých 22 letech se pilně připravuje na zkoušky a v univerzitní knihovně Pattee Library vysedává do večerních hodin.

Co se stalo: Na vrátnici knihovny přijdou 28. listopadu 1969 dva mladí muži. „Té dívce by měl někdo pomoci,“ oznámí a zmizí. Teprve tehdy si vrátný všimne zhroucené ženské postavy na nádvoří knihovny. Dívka v červených šatech leží, jako by spala.

Podezřelý: Záchranáři převezou Betsy do nemocnice. Domnívají se, že je opilá nebo utrpěla nějaký záchvat. Teprve v nemocnici se ukáže, že je mrtvá. Někdo jí probodl srdce. Stopy po krvi nejsou na červených šatech skoro vůbec patrné. Podezřelí jsou všichni, kdo byli v knihovně a okolí.

Nejasnosti: Policistům se nepodaří najít žádný motiv, proč by chtěl někdo ženu zabít. Prověřování všech návštěvníků a pracovníků knihovny k ničemu nevede.

Ryan Buell ze Společnosti pro paranormální jevy se domnívá, že studentku zabil zásah z jiného světa. Policisté to odmítají. Sami ale řešení nemají.

Foto: pinterest.com, wikipedia.org, misteryinternet.com, collegemagazine.com, dev.gqindia.com/
Související články
Svět zločinu
Watergate: Opravdu velký průšvih
Tajná skupina, zřízená republikánskou stranou, má i tajné kódové označení: Instalatéři. „Utahujeme šrouby,“ zní jednoduché vysvětlení. Skupinu tvoří bývalí agenti CIA a FBI a pár kubánských emigrantů. A mají vysoce důležitý úkol: udržet prezidenta u moci. Ale dopadne to jinak. V recepci hotelu Watergate zazvoní v noci telefon. Rozespalý muž, který se nepředstaví, zní rozmrzele. „Pošlete naproti […]
Svět zločinu
Maják spravedlnosti uprostřed chaosu. 3 šerifové na Divokém západě
Napětí by se dalo krájet. Jako myška vklouzne do potemnělého stavení, kde by se měl nacházet obávaný zločinec. „Kdo je to?“ protne vzduch otázka položená španělsky. Strážce zákona ho okamžitě pozná a místo odpovědi bez váhání vystřelí. Nasadit klobouk, zářivou hvězdu a samozřejmě kolt za pas. Povolání šerifa je velice nebezpečné, a proto se na […]
Svět zločinu
Atentát na prezidenta Kennedyho: Šok ve Spojených státech
Je 22. listopad 1963 a jsme v Dallasu v americkém státě Texas. Prezident John Fitzgerald Kennedy se zde chystá na projev u příležitosti zahájení kampaně pro volby v roce 1964. Všeobecně se očekává, že svůj úřad obhájí, je nesmírně populární mezi americkou veřejností, tvrdě odsuzuje komunistické režimy, a protože svět je uprostřed studené války, zajistí mu to velkou […]
Svět zločinu
Neomylný střelec Wyatt Earp: Vždycky je rychlejší než jeho soupeř
Nástrahy prérie zná Wyatt Earp už od mládí, díky přísné výchově rodičů ale revolver nikdy nepoužívá jinak než v sebeobraně. Jeho rodinu zláká vidina kalifornského ráje. Proto sbalí věci a s koněm a vozem odjíždějí ze státu Iowa do San Bernardina v Kalifornii. Během sedmiměsíční cesty se šestnáctiletý kluk Wyatt Earp (1848–1929) stává znamenitým střelcem, ale se […]
reklama
lifestyle
Vynášení Morany: Se zimou se musí zatočit!
Když začne rašit tráva, rozkvetou květiny a stromy i keře se obalují listím, cítíme, jak z nás spadne zimní letargie. Najednou je nám veseleji, máme lepší náladu a těšíme se na měsíce plné slunce. A co teprve naši předkové, kteří žili v těsném sepětí s přírodou: pro ty to byla příležitost k oslavě! Temné a […]
Na dvoře Ludvíka XIV.: Servíruje se bešamel a vidlička je ďáblův nástroj
Lžíce, vidlička a nůž, to je základ příboru, který běžně používáš u stolu. Tušíte ale, že to zdaleka není samozřejmost? Cesta vidličky k jídelnímu stolu byla docela složitá a ještě v 18. století se ještě leckde musíte obejít bez ní. Třeba u královského stolu.  Na dvoře francouzského krále Ludvíka XIV. (1638–1715), přezdívaného „král Slunce“ se […]
Ve středověké Číně zakazovali i kalendáře
Kdy a kde se poprvé můžete setkat se zakázanými knihami? Rozhodně už ve starověku. Už vládci dávných starověkých říší měli spadeno na spisy, které se jim nehodily. Výjimkou dokonce není ani Písmo svaté. Už v biblickém Novém zákoně se nachází zmínka o ničení textů. Svatý Pavel ve Skutcích apoštolů popisuje svůj pobyt v Efesu (přístav v dnešním […]
Vysavač: Nový vynález ocení i britský král
Jak se účinně zbavit prachu a nečistot? Hlavně na koberci je to problém. Už v 18. století na ně proto hospodyňkou kladou pokosenou trávu nebo sypou piliny. Moc velký efekt to ale nemá. Na řadu přichází vysavač. Patří vysávání do seznamu domácích prací, kterým se nebráníte, protože je to vlastně hračka? Není divu. Podlaha je za […]
reklama
historie
Guvernérova smrt: Psychické problémy, politické tlaky, či úkladná vražda?
Z osamělého srubu na odlehlém místě tennesseeské divočiny se uprostřed noci ozvaly výstřely. Ráno našli umírajícího Meriwethera Lewise, slavného badatele a guvernéra Louisianeského teritoria. Lewis trpěl hlubokými depresemi. Spáchal sebevraždu – nebo ho zavraždil někdo jiný? Když 11. října 1809 zemřel ve věku třiceti pěti let Meriwether Lewis, celá Amerika ho oplakávala jako národního hrdinu. […]
1. světová válka: Zhroucení Ústředních mocností
Ve vyčerpaném německém zázemí propukla s pokračujícím postupem vojsk Dohody k Berlínu revoluce. Německé císařství už nebylo schopno čelit nejen tlakům bojů na frontě, ale ani tlakům zevnitř. Sílily nejen vzpoury vojáků, ale i prostých lidí a komunisticky naladěných skupin obyvatel. To všechno mělo za následek zhroucení Německého císařství a abdikaci císaře Viléma II. Němečtí spojenci, […]
Varnský zlatý poklad: Nejstarší z nejstarších
Je to tolik zlata, že muzeum musí pro vystavení těch nejhezčích kousků vyčlenit rovnou tři velké sály. Jsou tu šperky, posmrtné masky, sošky zvířat, pazourkové čepele, měděná dláta nebo kladiva, korálky, keramika, náramky ze skořápek měkkýšů i mušle samotné. A na počátku tohohle nálezu není nic jiného než obyčejný hlad. „Máme málo konzerv, Raycho,“ směje […]
Napoleon I. Bonaparte snídal sám a bitvy zajídal kuřetem
Napoleon I. Bonaparte snídá později dopoledne. Co se bude podávat? Jak vypadá císařské menu? Především se musí akorát teplé. Vzhledem k tomu, že se je ho ranní slyšení někdy protáhnou, kuchaři na to mají fígl. Jídla pro císaře Napoleonovi I. Bonapartovi (1769–1821) jsou v zakrytých nádobách ponořených do horké vody. V půl desáté se servíruje polévka, příkrmy, z hlavních […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Dulce: Dobrota, které neodoláte
panidomu.cz
Dulce: Dobrota, které neodoláte
Ta dobrota se jmenuje dulce de leche a možná už jste ji objevili v obchodech. Ale nepochybujte o tom, že doma připravená bude ještě lepší. Název je španělský a znamená jednoduše „mléčná sladkost“. Původ ovšem není úplně jednoznačný, o autorství této receptury se pře hned několik latinskoamerických zemí a k tomu Francie, kde se traduje,
Ferdinand I. zatrhl šizení na tržištích
historyplus.cz
Ferdinand I. zatrhl šizení na tržištích
„Prvotřídní kvalita, dovoz z Itálie,“ přesvědčuje kupec s látkami bohatou pražskou měšťanku. Žena pečlivě osahává štůček mušelínu. „Vezmu si pět loket,“ prohlásí. Kupec rychle naměří požadovanou délku. Pořádný kus mu přitom zůstane za prsty…   „Na šaty ho bude málo, milostpaní. Stačí jenom na sukni,“ zhodnotí švadlena množství růžového mušelínu. „Ošidili vás, podívejte.“ Vezme do ruky dřevěnou
Kouzlení s vodou z potoků a studánek
nejsemsama.cz
Kouzlení s vodou z potoků a studánek
Voda má v magii zvláštní místo. Má jedinečné vlastnosti, které pro vás mohou být nejen zdrojem osvěžení, ale i duchovní síly a léčení. Voda z potoků a studánek má moc přinést do vašeho života pozitivní změny a obnovit vaši energii. Využitím těchto přírodních zdrojů v magii můžete obohatit své rituály a přinést do svého života větší harmonii a klid. Je důležité
Ten můj chlap je prostě báječný
skutecnepribehy.cz
Ten můj chlap je prostě báječný
Jsem holka Štěstěny, tvrdila moje máma, když jsem doma představila Mirka. Mohla na něm oči nechat. To nadšení ji neopustilo nikdy. Myslím, že mi trochu záviděla, ale nikdy jsem jí to neřekla. Tátu měla ráda, ale co si pamatuji, tak jsme s Mirkem byli zamilovaní mnohem víc. Jsme spolu moc rádi Tehdy byla jiná doba, když
Září Svobodová díky nové lásce?
nasehvezdy.cz
Září Svobodová díky nové lásce?
Přestože jí osud připravil až příliš kruté momenty, nikdy nepřestala věřit, že bude znovu šťastná. Sympatická herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (64) se má už několik týdnů potkávat se stejně
Hříbková omáčka
tisicereceptu.cz
Hříbková omáčka
Královskou houbou českých lesů je pravý hřib. Suroviny 400 g houby 1 větší cibule 2 lžíce másla 200 ml šlehačky 100 ml zakysané smetana 1 bobkový list 5 kuliček nového koření petrželka ne
Krvavé maltské podzemí a tajemná Petra
enigmaplus.cz
Krvavé maltské podzemí a tajemná Petra
V oblasti Paola na předměstí hlavního města La Valetta na Maltě se v roce 1902 dostala skupina dělníků do problémů. S několika se při rozbíjení skal propadla zem. „Dostaňte nás odsud, něco tady je,“ z
Historické Boskovice: Procházka od hradu k zámku
epochanacestach.cz
Historické Boskovice: Procházka od hradu k zámku
Návštěvou jednoho města si snadno zajistíme program třeba na celý víkend. Boskovice totiž nabízejí hned dvě významné architektonické památky, vzdálené od sebe jen půl kilometru. A tak se vydejme za hradem i za zámkem do krásné jihomoravské krajiny. Trhová osada Boskovice na okraji Drahanské vrchoviny vznikla někdy ve13. století, a už v roce 1313 kronikáři zaznamenali
Pátrání po nacistickém zlatě: Je ukryté pod hladinou německého jezera?
epochalnisvet.cz
Pátrání po nacistickém zlatě: Je ukryté pod hladinou německého jezera?
Nad vodou se převalují chuchvalce mlhy, ze kterých se náhle vynoří siluety několika člunů. Mají velmi podivnou posádku. Dobře živení, po zuby ozbrojení muži v černých uniformách a na straně druhé: zubožená těla oblečená v chatrných vězeňských hadrech. Co tato přízračná scéna znamená?   Je jaro roku 1945, druhá světová válka se chýlí ke konci. Jezero Stolpsee
Stinná stránka rozvinutějších mozků: rychleji stárnou
21stoleti.cz
Stinná stránka rozvinutějších mozků: rychleji stárnou
Lidský mozek, více než jakýkoliv jiný orgán, odlišuje náš druh od ostatních. Během posledních přibližně sedmi milionů let se jeho velikost a složitost výrazně zvýšila, což nám umožnilo používat jazyk,
&Beyond: Nezapomenutelné safari napříč východní Afrikou pro romantiky i dobrodruhy
iluxus.cz
&Beyond: Nezapomenutelné safari napříč východní Afrikou pro romantiky i dobrodruhy
&Beyond, světově uznávaný lídr v oblasti luxusní ekoturistiky, představuje své rozmanité portfolio safari lodgů a kempů ve východní Africe. Jako lídr v oblasti zodpovědného cestovního ruchu organi
Dechberoucí „katedrála“ v oblacích
rezidenceonline.cz
Dechberoucí „katedrála“ v oblacích
Třípodlažní penthouse na vrcholu nejvyššího věžáku severně od 72. ulice v New Yorku „patřil“ jednomu z protagonistů populárního seriálu, mapujícího život milionářské rodiny Royových. Jakkoliv jsou jejich osudy fiktivní, nemovitosti, v nichž „žijí“, jsou velmi reálné. Ohromující luxusní byt s pěti ložnicemi, čtyřmi koupelnami a výhledem na Husdon Yards je přitom jenom jednou z nemovitostí
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz