Skip to content

Iron Man existuje! Svůj oblek předvedl v Salfordu

Ztřeštěný vynálezce Richard Browning oslnil přihlížející svým novým projektem. Oblekem, který více než cokoli připomíná populárního komiksového hrdinu – Iron Mana.

I když je Richard Browning bývalý mariňák, rozhodl se svůj nynější život zasvětit vědě a zkoumání. I když v trochu jiném měřítku, než si možná představujeme. Ambiciózní projekt Daedalus představil veřejnosti letos v dubnu a v listopadu už si jej lidé mohli prohlédnout v anglickém Salfordu.

Od té doby se o Daedala začala zajímat nejen média, ale také armáda, která by chtěla Browningův vynález adaptovat a používat během bojů.

Při poslední demonstraci mohli pozorovatelé v Salfordu vidět nejen kompletní oblek, ale také sledovat, jak Browning skutečně létá! Pravdou však zůstává, že pohyb je dosti pomalý a zatím také relativně nebezpečný.

„Vždy musíte mít respekt k tomu, co děláte,“ svěřil se Browning médiím. „Je tady šance, že přijdu o motor ve chvíli, kdy dosedám k zemi. Je to jako řídit formuli nebo závodní auto. Musíte mít pořád na paměti skutečnost, že se může něco pokazit zrovna když to nejméně očekáváte.“

Foto: https://pi.tedcdn.com/
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …