Režíruje vydařený fanouškovský film Star Wars: Secrets of the Rebellion, za sebou má studium na Severoalbertském institutu technologií a maluje si reálnou kariéru filmaře. Kromě režie zvládá i scénáristiku, podepsaný je pod komedií Day Players (Denní hráči)…
Roku 2001 se ožení, ale manželství zkrachuje. Mark Andrew Twitchell (*1979) si poté zřídí malé studio v garáži na periferii Edmontonu, hlavním městě kanadské provincie Alberta. Tady natočí v září 2008 další kousek:
horor House of Cards, v překladu Domek z karet. Garáž se jen měsíc na to stane svědkem dalšího hororu. Kupodivu bude mít také scénář. Kamery však zůstanou vypnuté a horor bude tentokrát skutečný…
Kdepak dívka snů…
Očima bloumá v tabulce svítící na monitoru. Pak to ale nevydrží a překlikne mezi okny na seznamku Plenty of Fish. Je říjen roku 2008 a John Brian Altinger (1970–2008), který pracuje ve firmě vyrábějící soustavy pro ropné vrty, nemá už na práci ani pomyšlení.
Dopisuje si se sympatickým děvčetem. „Myslím, že to má šanci, chce se vidět naživo,“ svěří se Johnny kamarádům 10. října 2008. První setkání má proběhnout… v Twitchellově pronajaté filmové garáži!
Lepá diva ve skutečnosti neexistuje, na druhé straně seznamky celou dobu sedí Mark a láká potenciální oběť. Podaří se. Johnnymu dojde příliš pozdě, že je to celé jen Markova krvavá hra.
Mizím na Kostariku, čau!
Twitchell Altingera napadne, od ran přejde k bodání a nakonec, když nebohý Johnny nedýchá, rozřeže jeho tělo na kusy, aby se pokusil větší část spálit a zbytky zabalil do igelitových pytlů na odpadky. Ty pak nahází do stoky.
Následně zažhaví notebook oběti a přejde do druhé fáze zahlazování stop. Nejbližším Johnnyho kamarádům pošle mail, že se svým novým objevem odjíždí na dovolenou do Kostariky. Napíše i do práce. A dá výpověď!
Když z firmy ale odepíší, na jaký účet si přeje poslat poslední výplatu, už kupodivu nic neodpoví. Johnnyho přátelé jen kroutí hlavou. Tohle mu není vůbec podobné! Nakonec se vloupou do jeho bytu.
Neumyté nádobí, pas na poličce a prázdný kufr ve skříni je přesvědčí, že se rozhodně nebalil na dlouhý výlet…
Toto je můj příběh
Edmontonská policie se pouští do vyšetřování – a takřka jistě ví, že jde o vraždu. 31. října 2008 už v jejich síti uvízne Twitchell. Jeho alibi je příběhem tak zamotaným, že by mu nevěřily ani malé děti. V kufru podezřelého se najdou fleky od Johnnyho krve.
A pak policie zabaví i vrahův notebook a nechá obnovit smazané soubory. A nestačí se divit. Dostane se k podivuhodnému autobiografickému scénáři. Stačí ocitovat začátek: „Tento příběh je založen na skutečnosti.
Jména a události jsou mírně pozměněny, aby chránily viníky. Toto je příběh mého přerodu v sériového vraha.“
A co na to Dexter?
„Jednal jsem v sebeobraně!“ snaží se Twitchell marně přesvědčit soud. Psychologové a nakonec i soudce si nemohou nevšimnout, že se vrah často zmiňuje o svém nejoblíbenějším seriálu: Dexterovi.
Fiktivní Dexter Morgan pracuje jako krevní specialista pro oddělení vražd v Miami – a zároveň je sám sériovým vrahem. Mark v něm vidí svoji modlu. U soudu se navíc ukáže další případ:
Pokus o vraždu Gillese Tetreaulta, kterého se také vrah pokouší nalákat do garáže přes seznamku. Dokonce dojde k napadení, ale Gilles stihne vzít do zaječích.
„Celá ta situace mi přišla tak absurdní, že jsem ji ani nenahlásil policii, měl jsem mít rande se Sheenou, ale v garáži na mě vyběhl chlap v hokejové masce,“ vypoví Tetreault.
Twitchell je 12. dubna 2011 odsouzen za vraždu prvního stupně k doživotnímu vězení s možností podmínečného propuštění za 25 let.
„Vždycky jsem si říkal, že ten seriál by nikoho neinspiroval, že vrah tak či onak bude vraždit… Ale teď si tím tak jist nejsem,“ komentuje Twitchellův případ představitel Dextera, Michael C. Hall (*1971). A Twitchell?
Roku 2003 se mu podaří koupit na celu televizi a nadšeně hlásí do světa, že konečně zase kouká na Dextera!