Skip to content

Indický strom chtěl prý sežrat krávu!

Na sklonku podzimu 2007 se v médiích objevila zpráva, podle níž se v indickém Patrame projevil jeden z místních stromů jako masožravý. Jedná se o kachnu, nebo na světě skutečně existují stromy, které jsou schopni smlsnout si na člověku či zvířeti?

Legendy o masožravých stromech, které mají požírat lidi a dobytek, kolují již po staletí, ovšem bez důkazu. Místní obyvatelé však nyní jeden takový strom spatřili, jak chtěl povečeřet krávu.

Dokážou některé stromy zabít a spořádat člověka?
Dokážou některé stromy zabít a spořádat člověka?

Podle zprávy se kráva, patřící muži jménem Anand Gowda, pásla v lese, když byla údajně uchopena větvemi stromu a vyzdvižena ze země. Vyděšený pasák prý běžel do vesnice a přivedl ke stromu majitele krávy a celou skupinu vesničanů, kteří zasadili údajnému rostlinnému predátorovi smrtelné rány.

Místní z Patrame prý nebezpečný strom již pokáceli.
Místní z Patrame prý nebezpečný strom již pokáceli.

Správce lesa Subramanya Rao prohlásil, že strom svědkové popsali jako „pili mara“ neboli „tygří strom“. Potvrdil prý také, že již obdržel celou řadu stížností od lidí, jejichž dobytek se večer vrací domů bez ocasů.

Následující den místní zaměstnanci potvrdili, že takový strom v Patrame viděli, částečně pokácený. Detailní vyšetřování provedeno nebylo, protože o to prý nikdo nepožádal.

Masožravý strom údajně útočil hlavně na dobytek.
Masožravý strom údajně útočil hlavně na dobytek.

Foto: oscar3eyes.deviantart.com, karlshuker.blogspot.com, flickr.com, livescience.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Kuriozity
Zobrazit více …