Píše se 26. leden 1891. V horském městečku Lauropoli v italské Kalábrii 200 kilometrů na jih od Neapole je ospalý klid, bílé domky se třpytí na slunci. Do ticha zazní dětský pláč: Manželům Castigliovým se narodil syn. Při křtu dostane jméno Francesco.
Nikdo netuší, že na svět právě přišel Premiér – jeden z nejmocnějších gangsterů, jaké kdy Amerika poznala.
Francesco Castiglia (1891–1973) na chudém italském jihu nezůstane. S rodinou se odstěhují do newyorského Harlemu, kde rodiče provozují malý krámek. S jejich synem má ale osud jiné plány. Hoch se ve 13 letech stává členem pouličního gangu.
To už si ovšem říká jinak: Frankie.
34 let svobody
Mladý Frankie poprvé putuje do vězení za loupež a přepadení v roce 1908. Pak následují jeden za druhým konflikty se zákonem. V roce 1918 opět skončí za mřížemi. Tentokrát za nošení zbraně. Odsedí si 10 měsíců.
„Konec pouličních kšeftů – od teď budu skutečným zločincem!“ rozhodne se po propuštění. Závazek splní do písmenka. Dalších 34 let se do vězení nevrátí. „Od téhle chvíle jsem už pistoli nikdy nenosil,“ přizná později.
Prohibice hraje do karet
Frankie se seznámí s Charliem „Štístkem“ Lucianem (1897–1962), vůdcem manhattanského gangu. Oba mladí Italové si padnou do oka a rázem se z nich stanou přátelé.
A to i přesto, že konzervativní příslušníci Lucianovy rodiny nesou toto partnerství s nechutí a před „špinavým Kalábrijcem“ ho varují.
Spolu s Vitem Genovesem (1897–1969), Tommym „Tříprsťákem Brownem“ Lucchesem (1899–1967), Meyerem Lanskym (1902–1983) a Benjaminem „Bugsym“ Siegelem (1906–1947) rozjedou ve velkém loupeže, vydírání, hazard a obchod s narkotiky.
Když je v roce 1920 uzákoněna prohibice, nastanou teprve zlaté časy. Gang se spojí se zločinným finančníkem Arnoldem „Mozkem“ Rothsteinem (1882–1928) a z jeho příslušníků jsou nyní i pašeráci.
Manhattanská pivní válka
V roce 1922 se stávají členy tradiční sicilské mafiánské rodiny vedené Giuseppem „Šéfem Joem“ Masseriou (1886–1931). Kariéra podnikavého Frankieho tím ovšem zdaleka nekončí. Se šéfy irských gangů pašuje rum.
Operace vejde do dějin pod názvem „Kartel“ a Frankie mění své příjmení na Irům lépe znějící Costello. Pak už to jde rychle. Když jeden z Irů skončí ve vězení, Costello nastoupí na jeho místo.
To se pobočníkovi uvězněného nelíbí a vypukne takzvaná manhattanská pivní válka.
Premiérem podsvětí
Costello nakonec triumf slavit nebude. I tak ale zůstane po celá 20. léta mocným gangsterem. Pěstuje styky s předními politiky i soudci. Vyslouží si přezdívku Premiér podsvětí. Dokáže podplatit prakticky kohokoli.
V roce 1927 se Costello a Luciano spojí s bývalým chicagským gangsterem Johnnym „Lišákem“ Torriou (1882–1957) a výsledkem je Velká sedma, první pašerácká operace na východním pobřeží. Konkurence ztrácí dech.
Přežije i atentát
Z vrcholu, na kterém stanul, už Frank Costello nikdy nesestoupí. Přežije válku gangů, která si vyžádá desítky mrtvých. Když Charlie Luciano skončí ve vězení, řídí Frank mafiánskou rodinu místo něj. Má větší politický vliv než kterýkoli jiný mafián.
Ustojí i veškerá vyšetřování vedená senátorem Estesem Kefauverem (1903–1963). V roce 1952 bude sice odsouzen, ale o čtyři roky později ho zase propustí. Neskolí ho ani pokus o vraždu, a tak až roku 1973 umírá na infarkt.