Skip to content
reklama

Fitness trendy pro rok 2022? Budou se vám líbit!

Jste fanoušky fitness a zdravého životního stylu? Nebo se teprve chcete začít hýbat, abyste se ve vlastním těle konečně cítili lépe?

Rok 2022 je vám nakloněn při obou možnostech. Přináší totiž trendy, kterým neodoláte! A jestli fandíte i technologiím, spojíte letos příjemné s užitečným.

Virtuální nebo hybridní tréninky

Cvičení pod odborným vedením je zážitek, který si díky technologiím můžete užít doslova odkudkoliv. Současná pandemie sice přinutila mnoho fitness center a vnitřních sportovišť dočasně zavřít, jejich aktivita se ovšem přesunula online. A ani v roce 2022 tento trend nikam nezmizí – dokonce ani v případě, že se fitka opět plně otevřou.

Cvičení prostřednictvím aplikace nebo online konference je natolik oblíbené pro jeho časovou úsporu, že se s ním počítá i v roce 2022 a také v letech následujících. Novinkou roku 2022 budou ale tréninky hybridní – kdy část lekcí proběhne osobně, aby trenér mohl přímo reagovat na cvičební postupy a postoje klienta.

No a část bude probíhat online. Čím se na hybridní tréninky vybavit? Omrkněte Pepco leták – sportovní módu pro tyto příležitosti roku 2022 už v něm najdete.

Mini trénink, kdykoli to jen bude možné

V roce 2022 budou ve světě fitness velmi módní tzv. mini tréninky. Pryč jsou doby, kdy jste si na cvičení museli vyhradit určitý čas – a to vás někdy také odradilo. Mini trénink je tu pro všechny, kdo chtějí zůstat fit, ale nemají možnost si vyhradit několik odpolední v týdnu na 45minutové nebo hodinové cvičení.

Fitness trenéři budou v roce 2022 říkat, že mini tréninky, které kombinují kardio, silové a pohybové cviky, si lze pohodlně rozložit do celého dne – každý z nich bude trvat pět nebo deset minut. Odborníci v této oblasti navrhují zařadit chůzi, schody a poklus kamkoliv, kam míříte, právě do série každodenních mini tréninků.

Součástí trendu je i styl oblékání a obouvání. Vede zkrátka sportovnější móda, která nám se sérií mini tréninků pomůže právě tím, že eliminuje nutnost převlékání se. V sukni a lodičkách nikam moc nedoklušeme.

Tou nejlepší volbou budou sportovní kalhoty (třeba i ve společenském stylu), k nim pohodlné a prodyšné polobotky.

blank

Chůze neztratí svůj půvab ani v roce 2022

Pro chůzi, jejíž obliba v pandemii roste i díky důležitému společenskému prvku, se nemusíte nijak zvláštně vybavit, a ani si pořizovat členství v posilovně, či platit za aplikaci. Navíc se u ní můžete dokonale bavit během konverzace s tím, s kým jste se na procházku vydali.

Rozhodně nepodceňujme blahodárný vliv chůze i na ty jedince, kteří mají vyšší úroveň kondice. I jim totiž dokáže leccos nabídnout. A pokud s pohybem teprve začínáte, tak vězte, že i 15 minut procházení se denně může znamenat obrovský rozdíl ve vašem zdraví.

blank

Celostní přístup ke cvičení

Cvičební myšlení, plánování a cíle se stále více odklánějí od štíhlosti. Zaměřují se na cíl mnohem komplexnější, celostnější a hlavně tělu prospěšnější: na celkové zdraví a dobrý pocit z vlastního těla. Cvičení bychom si podle tohoto přístupu měli hlavně užívat. Zaměření pouze na některý prvek, jako je třeba zeštíhlení stehen, spálení kalorií nebo zmenšení obvodu pasu, obírá člověka o komplexní prožitek spojený s příjemným pohybem.

A takovému přístupu bude v trendech roku 2022 doslova konec.

V roce 2022 se ze cvičení stává smysluplnější cestou k nalezení lepšího přístupu k životu a k zajímavějším zážitkům z něj, včetně správného a chutného stravování. Jak by mělo vypadat cvičení s holistickým přístupem?

Vždy jej má tvořit kardio a tzv. uvědomělé cvičení, jako je například jóga. Vynechat bychom neměli ani odpočinkové dny tak, abychom nalezli celkovou rovnováhu.

blank

Cvičení venku (se psem)

Cvičení venku je trend, který přišel s rokem 2020, ale nepoleví ani v roce 2022. Jednak si mnohem více lidí pořídilo psy, se kterými je nutné chodit ven, ani kdybyste vlastně nechtěl, jednak jsme objevili krásu a volnost pohybu venku.

Tu žádná tělocvična nenahradí (až na výjimky extra špatného počasí).

Psi jsou ideálními společníky jak na menší procházky, tak i na náročný HIIT trénink. A právě díky psům uběhne váš cvičební čas rychleji, dokonce vám mohou pomoci, když se jimi občas necháte popotáhnout (dog trekking).

Samozřejmě ho tím ale nepřetěžujte – a nezapomeňte, že pes naběhá mnohem více kroků i kilometrů než vy, protože málokdy jde přímou cestou!

blank

Protažení a regenerace

Protahování je pro vaše celkové zdraví stejně důležité jako cvičení. I proto je dalším z trendů, které v roce 2022 ovládnou fitness oblast. Dokonce se objevují doporučení k protahování se každodenně, i bez předchozího cvičení.

Jen pozor, intenzita protažení se pak musí upravit!

Po protažení se totiž budete cítit mnohem lépe – a stačí na něj pár minut. Protahovací cviky se snadno dělají třeba u televize. Ale ani v kanceláři nejsou k zahození – a zda je budete provádět jen na židli a ve stoje, nebo i na podlaze – to záleží na možnostech, které vám váš pracovní prostor dává.

Foto: PX FUEL
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články