Domů     Fitness trendy pro rok 2022? Budou se vám líbit!
Fitness trendy pro rok 2022? Budou se vám líbit!
31.1.2022

Jste fanoušky fitness a zdravého životního stylu? Nebo se teprve chcete začít hýbat, abyste se ve vlastním těle konečně cítili lépe?

Rok 2022 je vám nakloněn při obou možnostech. Přináší totiž trendy, kterým neodoláte! A jestli fandíte i technologiím, spojíte letos příjemné s užitečným.

Virtuální nebo hybridní tréninky

Cvičení pod odborným vedením je zážitek, který si díky technologiím můžete užít doslova odkudkoliv. Současná pandemie sice přinutila mnoho fitness center a vnitřních sportovišť dočasně zavřít, jejich aktivita se ovšem přesunula online.

A ani v roce 2022 tento trend nikam nezmizí – dokonce ani v případě, že se fitka opět plně otevřou.

Cvičení prostřednictvím aplikace nebo online konference je natolik oblíbené pro jeho časovou úsporu, že se s ním počítá i v roce 2022 a také v letech následujících.

Novinkou roku 2022 budou ale tréninky hybridní – kdy část lekcí proběhne osobně, aby trenér mohl přímo reagovat na cvičební postupy a postoje klienta. No a část bude probíhat online. Čím se na hybridní tréninky vybavit?

Omrkněte Pepco leták – sportovní módu pro tyto příležitosti roku 2022 už v něm najdete.

Mini trénink, kdykoli to jen bude možné

V roce 2022 budou ve světě fitness velmi módní tzv. mini tréninky. Pryč jsou doby, kdy jste si na cvičení museli vyhradit určitý čas – a to vás někdy také odradilo.

Mini trénink je tu pro všechny, kdo chtějí zůstat fit, ale nemají možnost si vyhradit několik odpolední v týdnu na 45minutové nebo hodinové cvičení.

Fitness trenéři budou v roce 2022 říkat, že mini tréninky, které kombinují kardio, silové a pohybové cviky, si lze pohodlně rozložit do celého dne – každý z nich bude trvat pět nebo deset minut.

Odborníci v této oblasti navrhují zařadit chůzi, schody a poklus kamkoliv, kam míříte, právě do série každodenních mini tréninků.

Součástí trendu je i styl oblékání a obouvání. Vede zkrátka sportovnější móda, která nám se sérií mini tréninků pomůže právě tím, že eliminuje nutnost převlékání se. V sukni a lodičkách nikam moc nedoklušeme.

Tou nejlepší volbou budou sportovní kalhoty (třeba i ve společenském stylu), k nim pohodlné a prodyšné polobotky.

Chůze neztratí svůj půvab ani v roce 2022

Pro chůzi, jejíž obliba v pandemii roste i díky důležitému společenskému prvku, se nemusíte nijak zvláštně vybavit, a ani si pořizovat členství v posilovně, či platit za aplikaci.

Navíc se u ní můžete dokonale bavit během konverzace s tím, s kým jste se na procházku vydali.

Rozhodně nepodceňujme blahodárný vliv chůze i na ty jedince, kteří mají vyšší úroveň kondice. I jim totiž dokáže leccos nabídnout. A pokud s pohybem teprve začínáte, tak vězte, že i 15 minut procházení se denně může znamenat obrovský rozdíl ve vašem zdraví.

Celostní přístup ke cvičení

Cvičební myšlení, plánování a cíle se stále více odklánějí od štíhlosti. Zaměřují se na cíl mnohem komplexnější, celostnější a hlavně tělu prospěšnější: na celkové zdraví a dobrý pocit z vlastního těla.

Cvičení bychom si podle tohoto přístupu měli hlavně užívat. Zaměření pouze na některý prvek, jako je třeba zeštíhlení stehen, spálení kalorií nebo zmenšení obvodu pasu, obírá člověka o komplexní prožitek spojený s příjemným pohybem. A takovému přístupu bude v trendech roku 2022 doslova konec.

V roce 2022 se ze cvičení stává smysluplnější cestou k nalezení lepšího přístupu k životu a k zajímavějším zážitkům z něj, včetně správného a chutného stravování. Jak by mělo vypadat cvičení s holistickým přístupem? Vždy jej má tvořit kardio a tzv.

uvědomělé cvičení, jako je například jóga. Vynechat bychom neměli ani odpočinkové dny tak, abychom nalezli celkovou rovnováhu.

Cvičení venku (se psem)

Cvičení venku je trend, který přišel s rokem 2020, ale nepoleví ani v roce 2022. Jednak si mnohem více lidí pořídilo psy, se kterými je nutné chodit ven, ani kdybyste vlastně nechtěl, jednak jsme objevili krásu a volnost pohybu venku.

Tu žádná tělocvična nenahradí (až na výjimky extra špatného počasí).

Psi jsou ideálními společníky jak na menší procházky, tak i na náročný HIIT trénink. A právě díky psům uběhne váš cvičební čas rychleji, dokonce vám mohou pomoci, když se jimi občas necháte popotáhnout (dog trekking).

Samozřejmě ho tím ale nepřetěžujte – a nezapomeňte, že pes naběhá mnohem více kroků i kilometrů než vy, protože málokdy jde přímou cestou!

Protažení a regenerace

Protahování je pro vaše celkové zdraví stejně důležité jako cvičení. I proto je dalším z trendů, které v roce 2022 ovládnou fitness oblast. Dokonce se objevují doporučení k protahování se každodenně, i bez předchozího cvičení. Jen pozor, intenzita protažení se pak musí upravit!

Po protažení se totiž budete cítit mnohem lépe – a stačí na něj pár minut. Protahovací cviky se snadno dělají třeba u televize.

Ale ani v kanceláři nejsou k zahození – a zda je budete provádět jen na židli a ve stoje, nebo i na podlaze – to záleží na možnostech, které vám váš pracovní prostor dává.

Foto: PX FUEL
reklama
Související články
Lifestyle
Životní styl Františka Josefa I.: Ve spěchu mu stačil k jídlu párek
Vybíravý v jídle rakousko-uherský císař František Josef I. rozhodně není. Druhou snídani v čase běžného oběda si sní přímo ve své pracovně. Sloužící mu ji naservíruje na tácu k vedlejšímu stolku. A co si dá nejraději? V oblibě má císař František Josef I. (1830–1916) kousek hovězího nebo přírodní řízek, který někdy vystřídá třeba guláš. Pokud spěchá, spokojí se s párkem. […]
Lifestyle
Národní sport USA: Baseball Američanům pomáhal zapomenout na válku
Baseball je synonymem USA. Kdy a kde se poprvé hrál? Odpověď na tuto otázku je složitější. Pálkovací sporty mají velmi dlouhou historii, v nějaké formě se hrály už ve starověkém Egyptě.   O podobné hře existují zprávy také ze středověku, a to například z Anglie ve 14. století. Vznik moderního baseballu se přisuzuje americkému důstojníkovi a pozdějšímu […]
Lifestyle
Jak zmírnit bolest? Jednou z cest je cvičení
Že cvičení a vůbec pohyb jsou pro lidský organismus prospěšné, není žádným objevem. Nejde přitom jen o fyzickou a psychickou kondici. Cvičení posiluje srdce a cévy, zvyšuje srdeční výkon a zlepšuje krevní oběh, má pozitivní vliv na metabolismus i na imunitní systém. Poslední výzkumy ukazují, že lidé, kteří cvičí, jsou i odolnější vůči bolesti.   […]
Lifestyle
Sezóna rýmiček je tu: Jaká jsou dvě nejlepší přírodní antibiotika?
Vynález antibiotik je jedním z nejzásadnějších objevů medicíny, který denně zachraňuje mnoho životů. V současnosti ale skloňujeme dva problémy: antibiotickou rezistenci a pravidelný nedostatek předepsaných léků v lékárně. Při méně závažných problémech mohou ale antibiotika částečně zastoupit i volně dostupné potraviny s prokazatelnými antibakteriálními účinky. Které to jsou?   Na léčbu ran a kožních problémů […]
reklama
zajímavosti
Svět v číslech: Pohádkové adventní trhy
K adventu neodmyslitelně patří také trhy. Někde sázejí na klasiku, jinde zvolí originálnější pojetí. Ale každé místo a akce má své neopakovatelné kouzlo. 1298 Vánoční trhy se konají už od pozdního středověku v německy mluvících částech Evropy a v mnoha částech bývalé Svaté říše římské. Zřejmě nejstarší zmínka pochází z roku 1298 a týká se […]
Bramborový salát: Pochoutka mladší, než si myslíte
Těžko si bez něj představit štědrovečerní tabuli. To už se častěji mění kapr za kuřecí řízek, než že by na talíři chyběl bramborový salát. Nejlepší je samozřejmě ten od maminky nebo babičky. Někde se recepty dědí stejně jako ty nejblyštivější šperky. Než se dostane až na náš stůl, musí ujít strastiplnou a občas ne úplně […]
Pravěkým malbám vzdával hold i Picasso
Lidé dodnes žasnou nad dokonalostí pravěkého umění. Žádné chaotické čáry, ale věrná podoba zvířat, lidí, bojových výjevů. A jeskynní malby navíc nebyly jenom dekorací. Hrály svoji roli i při rituálech, zaručujících úspěch při lovu nebo posílení plodnosti. „Nikdo z nás by nebyl schopen takto malovat,“ prohlásí známý španělský kubistický malíř Pablo Picasso (1881–1973), když si prohlédne […]
Počátky americké měny: Jak se z tolaru stává dolar
Píše se 2. dubna 1792. Od vyhlášení nezávislosti Spojených států amerických uplynulo téměř šestnáct let. Nový stát se samozřejmě neobejde bez vlastní měny. Ministr financí Alexander Hamilton (1755-1804) ji právě uvádí na trh. A nejsou to ledajaké peníze. Jejich přesné složení určuje zákon schválený Senátem a Sněmovnou reprezentantů. Paragraf s nešťastným číslem 13 říká, že dolarovou […]
reklama
svět zločinu
Postaršímu miliardáři zmizí žena před nosem
V zasněžených ulicích východního Osla se zvedá vítr. Vhání chodcům do očí bílý poprašek. Zavane až k okraji bytových domů, kde stojí vila jednoho z nejbohatších Norů. Tom Hagen (69) si nepotrpí na přehnanou okázalost. Odmala je mu vtloukáno do hlavy, aby se svými úspěchy příliš nechlubil. Jeho dům je sice velký, ale jednoduchý. Ve svém věku už […]
Vůdkyně kultu ubije oběti paličkami
V 90. letech minulého století má japonská žena jménem Sačiko Etoová (65) mnoho následovníků. Stojí v čele kultu, jenž uctívá její mystické síly. Podle jejích stoupenců dokáže z lidí vymítat ďábla. Nepoužívá při tom modlitby a symboly, ale speciální bubenické paličky. Sačiko paličkami sví zákazníky bije, dokud z nich všechno zlo nevyžene. V lednu 1995 však její praktiky definitivně […]
Albert Fish: 120 dní Sodomy je proti němu čajíček…
Britská spisovatelka a muzikanta Charlotte Greigová (1954–2014) považuje za hlavní zdroj inspirace pro Hannibala Lectera amerického natěrače a neuvěřitelně perverzního sadistického vraha Hamiltona Howarda „Alberta“ Fishe (1870–1936). U Fishe není kanibalismus žádná výjimka. „Měl jsem předek těla s kousky, které mám nejradši. Jeho ptáčka, varlata a roztomilý, pěkně baculatý zadeček, abych si ho mohl upéct […]
Čtyřnásobný vrah Robert Maudsley: Na svobodě vraždí jen jednou
Britskému sériovému zabijákovi Robertu Johnu Maudsleymu (*1953) se přezdívá skutečný Hannibal Lecter. Je nadprůměrně inteligentní, miluje klasickou hudbu, a když se zeptáte jeho známých, vylíčí vám ho všichni jako vtipného a zdvořilého společníka, který byl vždy každému nápomocen.   Přesto svůj život zřejmě již dožije ve speciální cele o rozměrech 5,5 × 4,5 metru. V […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čokoláda pro chuť i zdraví
panidomu.cz
Čokoláda pro chuť i zdraví
Tahle nebeská pochoutka obsahuje kakaové boby, které v sobě mají velké množství flavonoidů, látek, jež tělo zbavují škodlivin a také regenerují a zpevňují cévy. To samozřejmě není hlavní a jediný důvod, proč saháme po tmavě hnědé, tenké a omamně vonící tabulce, abychom z ní s jemným křupnutím odloupli čtvereček a téměř rituálním způsobem si ho
Že by vznikl milostný trojúhelník?
nasehvezdy.cz
Že by vznikl milostný trojúhelník?
Nestárnoucí herečka ze seriálu Slunečná Eva Decastelo (45) bezmezně miluje fotografa Tomáše Třeštíka (45). Jenže ten ještě ani zdaleka nemá vyřešenou svou minulost, a to v mnoha ohledech. Nejenom
V jednoduchosti je krása: Dveře IDEA od JAP FUTURE
iluxus.cz
V jednoduchosti je krása: Dveře IDEA od JAP FUTURE
Minimalismus už není jako dříve jen doménou umění, filozofie nebo architektury, ale stal se z něj vyhledávaný životní styl. Interiér a design jsou další oblasti, do kterých minimalismus postupně proni
Zachránil mě před neštěstím skutečný čert?
skutecnepribehy.cz
Zachránil mě před neštěstím skutečný čert?
Ze spaní mě probudilo děsivé stvoření. Mělo rohy a ocas. Místo do pekla mě vyvedlo ven z domu. Najednou se ozvala rána jako z děla. Bylo to tehdy v předvánočním čase, kdy chodí čert a Mikuláš. Byla jsem ještě malá holčička. Tenkrát mě hlídala babička, která bydlela v malém domku, kolem kterého pobíhalo všelijaké zvířectvo – husy, slepice, kočky i starý pes
Květiny ve folkloru a mytologii
21stoleti.cz
Květiny ve folkloru a mytologii
Květiny nás provází už od nepaměti, život bez nich si většinou nedovedeme představit. Jsou zdrojem radosti, využíváme je jako prostředek, kterým vylíčíme radost i smutek, slouží i jako omluvenka. Kde
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Kyberzločincům naletí i technologicky zběhlí lidé
epochalnisvet.cz
Kyberzločincům naletí i technologicky zběhlí lidé
Pozor, s Ježíškem letos chodí kyberzločinci. Jen v prvním letošním pololetí provedli podle dat z bank přes 31 tisíc útoků, z nichž bylo nahlášeno více než 10 tisíc na policii. Policejní statistiky hov
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Případ Shanti Devi: Vzpomněla si na svou smrt při porodu?
enigmaplus.cz
Případ Shanti Devi: Vzpomněla si na svou smrt při porodu?
Zatímco některé případy reinkarnace doplácejí na nedostatek důkazů a svědectví, u jiných takový problém rozhodně nehrozí. To je i případ indické dívky jménem Shanti Devi. Děvčátka, které si údajně vzp
Za krásami Švýcarska: Poznejte zemi hor, sýrů a čokolády
epochanacestach.cz
Za krásami Švýcarska: Poznejte zemi hor, sýrů a čokolády
Která místa navštívit ve Švýcarsku? Není nic snazšího než si přečíst naše doporučení. Máte chuť na pravý alpský sýr z horských pastvin? Jste na správném místě. Jenom je lepší si ho koupit na trhu. A čokoláda hořká i mléčná také patří k této zvláštní horské zemi. Můžete se i projet čokoládovým expresem až do firmy
Léčivý tichý zvon sv. Mury: Přinesli ho na Zemi andělé?
enigmaplus.cz
Léčivý tichý zvon sv. Mury: Přinesli ho na Zemi andělé?
S jasně zelenými stébly trávy na irských lukách si pohrává vítr. Čechrá listy v korunách stromů a také vlasy dlouhé fronty čekajících lidí. Většina z nich je bledá, nemocná, a sem tam si všimnete i tě
Slimule americká: Ryba s nemrznoucí krví
21stoleti.cz
Slimule americká: Ryba s nemrznoucí krví
Tato více než metr dlouhá ryba se pohybuje u mořského dna, kde je vystavena chladu. Jako obranu si vyvinula krevní protein, který působí jako nemrznoucí směs. Ten došel komerčního využití. Slimule