Skip to content
reklama
reklama

Fitness trendy pro rok 2022? Budou se vám líbit!

Jste fanoušky fitness a zdravého životního stylu? Nebo se teprve chcete začít hýbat, abyste se ve vlastním těle konečně cítili lépe?

Rok 2022 je vám nakloněn při obou možnostech. Přináší totiž trendy, kterým neodoláte! A jestli fandíte i technologiím, spojíte letos příjemné s užitečným.

Virtuální nebo hybridní tréninky

Cvičení pod odborným vedením je zážitek, který si díky technologiím můžete užít doslova odkudkoliv. Současná pandemie sice přinutila mnoho fitness center a vnitřních sportovišť dočasně zavřít, jejich aktivita se ovšem přesunula online. A ani v roce 2022 tento trend nikam nezmizí – dokonce ani v případě, že se fitka opět plně otevřou.

Cvičení prostřednictvím aplikace nebo online konference je natolik oblíbené pro jeho časovou úsporu, že se s ním počítá i v roce 2022 a také v letech následujících. Novinkou roku 2022 budou ale tréninky hybridní – kdy část lekcí proběhne osobně, aby trenér mohl přímo reagovat na cvičební postupy a postoje klienta.

No a část bude probíhat online. Čím se na hybridní tréninky vybavit? Omrkněte Pepco leták – sportovní módu pro tyto příležitosti roku 2022 už v něm najdete.

blank

Mini trénink, kdykoli to jen bude možné

V roce 2022 budou ve světě fitness velmi módní tzv. mini tréninky. Pryč jsou doby, kdy jste si na cvičení museli vyhradit určitý čas – a to vás někdy také odradilo. Mini trénink je tu pro všechny, kdo chtějí zůstat fit, ale nemají možnost si vyhradit několik odpolední v týdnu na 45minutové nebo hodinové cvičení.

Fitness trenéři budou v roce 2022 říkat, že mini tréninky, které kombinují kardio, silové a pohybové cviky, si lze pohodlně rozložit do celého dne – každý z nich bude trvat pět nebo deset minut. Odborníci v této oblasti navrhují zařadit chůzi, schody a poklus kamkoliv, kam míříte, právě do série každodenních mini tréninků.

Součástí trendu je i styl oblékání a obouvání. Vede zkrátka sportovnější móda, která nám se sérií mini tréninků pomůže právě tím, že eliminuje nutnost převlékání se. V sukni a lodičkách nikam moc nedoklušeme.

Tou nejlepší volbou budou sportovní kalhoty (třeba i ve společenském stylu), k nim pohodlné a prodyšné polobotky.

blank

Chůze neztratí svůj půvab ani v roce 2022

Pro chůzi, jejíž obliba v pandemii roste i díky důležitému společenskému prvku, se nemusíte nijak zvláštně vybavit, a ani si pořizovat členství v posilovně, či platit za aplikaci. Navíc se u ní můžete dokonale bavit během konverzace s tím, s kým jste se na procházku vydali.

Rozhodně nepodceňujme blahodárný vliv chůze i na ty jedince, kteří mají vyšší úroveň kondice. I jim totiž dokáže leccos nabídnout. A pokud s pohybem teprve začínáte, tak vězte, že i 15 minut procházení se denně může znamenat obrovský rozdíl ve vašem zdraví.

blank

Celostní přístup ke cvičení

Cvičební myšlení, plánování a cíle se stále více odklánějí od štíhlosti. Zaměřují se na cíl mnohem komplexnější, celostnější a hlavně tělu prospěšnější: na celkové zdraví a dobrý pocit z vlastního těla. Cvičení bychom si podle tohoto přístupu měli hlavně užívat. Zaměření pouze na některý prvek, jako je třeba zeštíhlení stehen, spálení kalorií nebo zmenšení obvodu pasu, obírá člověka o komplexní prožitek spojený s příjemným pohybem.

A takovému přístupu bude v trendech roku 2022 doslova konec.

V roce 2022 se ze cvičení stává smysluplnější cestou k nalezení lepšího přístupu k životu a k zajímavějším zážitkům z něj, včetně správného a chutného stravování. Jak by mělo vypadat cvičení s holistickým přístupem?

Vždy jej má tvořit kardio a tzv. uvědomělé cvičení, jako je například jóga. Vynechat bychom neměli ani odpočinkové dny tak, abychom nalezli celkovou rovnováhu.

blank

Cvičení venku (se psem)

Cvičení venku je trend, který přišel s rokem 2020, ale nepoleví ani v roce 2022. Jednak si mnohem více lidí pořídilo psy, se kterými je nutné chodit ven, ani kdybyste vlastně nechtěl, jednak jsme objevili krásu a volnost pohybu venku.

Tu žádná tělocvična nenahradí (až na výjimky extra špatného počasí).

Psi jsou ideálními společníky jak na menší procházky, tak i na náročný HIIT trénink. A právě díky psům uběhne váš cvičební čas rychleji, dokonce vám mohou pomoci, když se jimi občas necháte popotáhnout (dog trekking).

Samozřejmě ho tím ale nepřetěžujte – a nezapomeňte, že pes naběhá mnohem více kroků i kilometrů než vy, protože málokdy jde přímou cestou!

blank

Protažení a regenerace

Protahování je pro vaše celkové zdraví stejně důležité jako cvičení. I proto je dalším z trendů, které v roce 2022 ovládnou fitness oblast. Dokonce se objevují doporučení k protahování se každodenně, i bez předchozího cvičení.

Jen pozor, intenzita protažení se pak musí upravit!

Po protažení se totiž budete cítit mnohem lépe – a stačí na něj pár minut. Protahovací cviky se snadno dělají třeba u televize. Ale ani v kanceláři nejsou k zahození – a zda je budete provádět jen na židli a ve stoje, nebo i na podlaze – to záleží na možnostech, které vám váš pracovní prostor dává.

Foto: PX FUEL
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Může fata morgana za záhadné přeludy lodí?
enigmaplus.cz

Může fata morgana za záhadné...

Jako fata morgana je označována optická...
Potvrzeno: Nebezpečný prvok vás může dohnat až k sebevraždě!
enigmaplus.cz

Potvrzeno: Nebezpečný prvok vás...

Vědcům se podařilo odhalit souvislost mezi sebevraždami...
Skvělé hovězí po burgundsku
tisicereceptu.cz

Skvělé hovězí po burgundsku

Pomalu pečené hovězí na červeném víně...
Volva dvou světů: Milionové auto a auto za miliony
21stoleti.cz

Volva dvou světů: Milionové...

I ve 21. století existují...
Nápadně barevné dámské hodinky Alpina
iluxus.cz

Nápadně barevné dámské...

Tento rok nabízí Alpina svým dámským sportovním...
Nakradli si vojáci revoluční Francie zbraně?
epochalnisvet.cz

Nakradli si vojáci revoluční...

„Budeme hlasovat!“ rozhodnou muži, jakmile...
Pozvání do interiérové krajiny
rezidenceonline.cz

Pozvání do interiérové krajiny

Barcelonský byt je ojedinělý útulnými zákoutími,...
Naletěla dalšímu podvodníkovi?
nasehvezdy.cz

Naletěla dalšímu podvodníkovi?

Herečka Jiřina...
Bojíte se mikrovlnky? Pak je to zbytečné
panidomu.cz

Bojíte se mikrovlnky? Pak je...

Pověstí okolo ní je spousta. Třeba jak někomu...
Pochopila jsem, že zkouška žárlivosti se nevyplácí
skutecnepribehy.cz

Pochopila jsem, že zkouška...

Byla to moje nejlepší...
PODĚBRADSKÁ CYKLOSTEZKA
epochanacestach.cz

PODĚBRADSKÁ CYKLOSTEZKA

Město Poděbrady a jeho...
Toleruje mu milenky, aby zachránila jejich manželství?
nasehvezdy.cz

Toleruje mu milenky, aby...

Po boku ADÉLY...