Vstupte do světů, které se odvážily snít o tom, co ještě nebylo a co by mohlo být. Sci-fi knihy nám připomínají, že naše představivost nemá hranic a že budoucnost může být napsána, jakkoliv si dokážeme představit.
Vždy záleží na fantazii autora, co dokáže vymyslet. Není nutné, aby se příběh zakládal na pravdivosti.
Důležitější je, aby dokázal čtenáře vtáhnout do děje a udržet ho v napnutí až do konce. Vydejte se na nezapomenutelnou literární cestu do neznámých krajin vesmíru a lidského ducha společně s českými autory.
Čím si sci-fi literatura získává své čtenáře
Sci-fi neboli vědeckofantastická literatura, je fascinující a rozmanitý žánr, který se vyznačuje inovativními náměty, futuristickými světy a neuvěřitelnými dobrodružstvími.
Je to žánr, který oslovuje čtenáře, kteří hledají únik od každodenních starostí, a kteří se alespoň na chvíli chtějí přenést do světa, kde nic není nemožné. Rádi se začtou do příběhů neohrožených hrdinů, kteří brání Zemi proti vetřelcům z jiných galaxií.
Mnohé knihy obsahují i různá poselství či nabídku řešení filozofických otázek. Některé se dotýkají společenských témat, politiky či technologického pokroku. Tímto způsobem nutí čtenáře k zamyšlení.
Čeští autoři sci-fi knížek nijak nezaostávají
V českém sci-fi rybníčku se urodilo poměrně dost autorů, jejich díla si našla tuzemského čtenáře. Mezi špičku patří František Kotleta. Pod tímto jménem píše bývalý novinář a publicista Leoš Kyša.
V jeho díle se velmi často objevuje motiv paranormálních jevů. Asi nikoho nepřekvapí, že je také výraznou postavou Českého klubu skeptiků Sisyfos.
Působí i jako moderátor podcastu Jadrná věda, jenž popularizuje seriózní vědecká témata. První knihy vydával ještě pod svým občanským jménem Leoš Kyša.
Týká se to například knih Poutník z Mohameda z roku 2009 nebo Alláhův Hněv z roku 2011. Další romány již vznikly pod pseudonymem František Kotleta.
Mezi zatím poslední díla, co vznikla z pera Františka Kotlety patří série Legie. Dlužno dodat, že na ní spolupracoval s Kristýnou Sněgoňovou.
Je autorem prvního dílu zvaného Operace Thümmel z roku 2020, následoval Rudý vrabčák z roku 2021, Aga z roku 2022 a Operace Petragun z roku 2023. Kristýna Sněgonová se autorsky podílela na vzniku dílů Amanda (2020), Šprti a frajeři (2021), Pán hor (2022), Mrtvá schránka (2022).
Ve všech uvedených knihách se jako hlavní motiv objevuje, že vesmír je kruté místo k žití.
Právo na život má jen ten, kdo si ho uhájí v boji. Předností tohoto díla je zajímavé prostředí, v němž se děj odehrává, a postavy, které v něm žijí.
Opět se na nich podepsala bohatá autorova fantazie a samozřejmě nechybí ani typický Kotletův smysl pro humor a svérázný styl psaní, ve kterém není nouze o expresivní a drsné výrazy. Právě tímto dokáže autor vtáhnout čtenáře do děje, a hlavně bavit. Kdo má rád nekonvenční příběhy, přijde si při čtení tohoto románu na své.
Kdo u série Legie čeká hluboké myšlenky a ponory do smyslu lidské existence, ten možná bude zklamaný. Odměnou mu ale může být autorův humor, s ním některé scény popisuje.
A samozřejmě hlášky hlavních hrdinů, jež děj posunují dopředu a které vykouzlí na tvářích čtenáře široký úsměv.
Příběhy mají rychlý spád, takže než se naděje, je u konce knihy a může začít číst další díl. V online knihkupectví Palmknihy jsou k dostání všechny knihy ze série Legie, a to ve formě e-knih.
Stačí si je koupit a stáhnou do čtečky, kde je budete mít připravené ke čtení. A výhodou je, že vám série nezabere místo v knihovně, přitom ji budete mít stále k dispozici. Nechte se tedy přenést do světa mimozemských civilizací a užijte si pohodové čtení.