Podobně, jako kdyby se vydaly na zběsilou taneční party, působí cikády nakažené určitým druhem parazitické houby. Jsou plné energie a neovladatelně touží po páření. Opojná droga má ale na hmyz fatální dopad. Broukům z hýření pod jejím vlivem odpadají části těla.
O samotném parazitovi věděli vědci již nějakou dobu, teprve nyní se jim ale podařilo detailněji prozkoumat jeho složení a život.
Houbu pojmenovanou Massopora si cikády přidávají příhodně při páření, což v kombinaci s jejími účinky na hmyz vytváří výbušný koktejl. Infikovaní samečci jsou houbou ovlivněni tak silně, že se pokoušejí spářit i se samci svého druhu.
Nakažený hmyz poté za letu ztrácí části svého těla, které při kontaktu s jinými cikádami šíří nákazu dále. Vědci se detailněji zaměřili na to, jak houba funguje a jaké chemické reakce ve hmyzích tělech spouští.
Závěrem jejich výzkumu je zjištění, že houba se skládá z většiny ze dvou chemických látek, které patří mezi známé součásti drog.
Není vyloučeno ani to, že jejich kombinace jejich sílu ještě násobí.
vliv látky na hmyzí tělo nešťastně posilují také hormony cikád, které spolu s drogami velmi silně reagují. Výsledkem jsou zmatení brouci, kteří se přesto, že ztrácí kusy svého těla, snaží žít svůj běžný život a zoufale pátrají po potenciálním sexuálním partnerovi.