Dětství a dospívání stráví jako prostitutka ve špinavých uličkách Medellínu. Už tehdy má ve světě zločinu víc než slušnou praxi. Dveře do říše drog odemkne Griseldě Blancové (1943–2012) její druhý manžel Alberto Bravo.
Společně zamíří z Kolumbie do USA, aby tu na počátku 70. let rozjeli kokainový byznys. Nejprve ho zákazníkům dodávají po troškách, s pomocí drobných pašeráků. Pak to však rozjedou ve velkém.
Oproti konkurenci mají výhodu – přímé napojení na kolumbijský zdroj. Do New Yorku proudí stovky kil bílého prášku. Bezchybné fungování drogové sítě obstarává na 1500 dealerů a klientelu mají opravdu pestrou, od známých muzikantů po sportovce.
Teror v Miami
V polovině 70. let však přicházejí problémy. Do výnosného podniku strčí nos policie. Kromě Griseldy má políčeno i na 30 jejích podřízených. Blancová musí zmizet. Alespoň na čas. Vrací se proto zpátky domů, do Kolumbie. Potíže ji ovšem dostihnou i tady.
Její manželství začíná skřípat. Když se jednoho jarního večera roku 1975 přijde s několika ozbrojenými muži zeptat Alberta Brava, kam se ztrácejí miliony dolarů ze zisků kartelu, zvrhne se debata v krvavou přestřelku.
O život během ní přijde nejen Bravo, ale i šest bodyguardů. Griselda vyvázne se střelnou ranou v břiše. Svou přezdívku Černá vdova nezapře.
Pár let předtím se podobným způsobem zbaví prvního manžela a v roce 1983 stejně dopadne i ten třetí, potom, co znechucený krutostí své ženy unese jejich společného syna do Kolumbie.
To už je Griselda pěkných pár let hlavní postavou drogového podsvětí v Miami. Zamíří sem na konci 70. let a brzy poté ovládne ulice floridského města vlna násilí, jakou místní ještě nezažili. Griselda touží po moci. Neomezené moci.
Nechce být jen jednou z mnoha, chce sedět na trůně. Je krutá, sobecká a nelítostná. V jejím charakteru se snoubí silná touha po krvi a absence jakéhokoliv soucitu. Je to ďábelská kombinace.
Měli jste zabít i děti!
Ona se neptá. Ona si bere. Jediná debata, kterou připouští, vychází z hlavně. S pomocí najatých zabijáků likviduje každého, kdo se jí postaví do cesty. Konkurenci, obchodní partnery, dlužníky i nevinné kolemjdoucí. Její obchodní strategie je jednoduchá:
„Pokud ti dlužím, zabiju tě, dlužíš-li ty mě, zabiju tě taky.“ Brutální metody slaví úspěch. Týdenní zisky jdou do milionů dolarů, které krvežíznivá šéfka obchodu s kokainem roztáčí na opulentních večírcích ve svém sídle.
Schází se tu smetánka obchodu s drogami i nové sílící hvězdy včetně Pabla Escobara (1949 – 1993). Po chodbách se promenádují nahé slečny, aby uspokojily potřeby hostů. Občas je odtáhne do ložnice samotná paní domu.
Poté, co se dostatečně pobaví, je na závěr orgií nechá popravit. Jen tak. Pro zábavu. Stejně dopadne i řada jejích milenců, kterým podřízne krk ihned poté, co se spolu vyspí. Jiné muže nutí k sexu s pistolí u hlavy. Je zvyklá dostat, co chce. Za každou cenu.
Těhotné ženě vpálí kulku rovnou do břicha, své nejlepší přítelkyni ukradne téměř dva miliony dolarů, mučí ji, nakonec zastřelí a tělo hodí do kanálu. Její rozkazy se musejí plnit. Když její muži rozstřílejí manželský pár, který jí dlužil za drogy, vynadá jim: „Měli jste zabít i jejich tři děti!“
Nakonec spadne klec
Její pověst ji předchází na každém kroku. Stává se nejvlivnější ženou, která kdy byla členkou kartelu. Má prsty ve více než 200 vraždách. V roce 1985 však spadne klec.
Do Griseldina sídla v Kalifornii, kde se skrývá před opakovanými vražednými pokusy svých konkurentů, si pro ni přijde policejní komando. I skrz mříže však dokáže řídit své obchody.
Dokonce má v úmyslu unést syna Johna F. Kennedyho (1917–1963) a vyměnit ho za svou svobodu. Šílený plán naštěstí nevyjde. Místo toho vyfasuje Griselda Blancová 20 let.
Po odpykání většiny trestu ve Spojených státech amerických je v roce 2004 deportována do Kolumbie. Tady ji na začátku září roku 2012 na ulici v Medellínu pošle k zemi salva kulek, vypálených ozbrojencem na motocyklu.
Samotná Smrtka se v tu chvíli baví na její účet. Vrah ji ze světa sprovodí stejným způsobem, jakým sama nechává s oblibou likvidovat své oběti a který před lety zavedla v Miami…