Skip to content
reklama

Bláznivé asijské festivaly: Přehlídka zlata, krve a sexu!

Vysoký mladík otvírá ústa, vyplázne jazyk a rychlými řezy jej nařízne. Krev postříká nejbližší diváky,Vzápětí si bere jehlici a zraněný jazyk obratným pohybem propíchne. Z davu se ozve pochvalné mručení.

Většinu asijských festivalů považujeme spíše za blázinec. Uvolněné mravy, často i krvavé scény sebetrýznění. Na druhé straně bujaré veselí, spontální chování. Inu, jiný kraj, jiný mrav, ale často je to pro našince trochu silná káva.

Festival zlata a krve

Co: Vegetariánský festival

Kde: Phuket, Thajsko

Kdy: říjen

Slavný festival je především záležitostí zdejší čínské komunity, ale prožívá jej celý ostrov.V průběhu festivalu, trvajícím devět dní, žijí lidé v naprosté čistotě, nezabíjejí zvířata, jedí vegetariánskou stravu a většina se připravuje na krvavá sebetrýznění svých těl.

Smyslem je odehnat zlé duchy a dosáhnout současně očisty těla i ducha.

Během procesí, které prochází městem vybuchuje spousta dělbuchů a rachejtlí. Čím větší hluk, čím víc kouře, tím lépe. Zlí duchové to prý nevydrží a utečou. Během oslav spatříte, jak si někteří účastníci propichují ústa i různé měkké části těla těmi nejkurióznějšími předměty, nejrůznějšími nástroji.

Dokonce můžete vidět i odvážlivce, kteří si skrz otevřené rány protáhnou celý rám bicyklu. Prostě nic pro slabé povahy!

2
Někteří odvážlivci dokáží do tváří vsunout ledacos.

Festival hýřící barvami

Co: festival Holi

Kde: po celé Indii a Nepálu

Kdy: únor – březen

Holi je jedním z nejživějších indických festivalů, účastníci při něm oslavují dobrou sklizeň a plodnost země. Nejbouřlivěji se slaví zejména na severu země. Každý, kdo na oslavu přichází, hází na své přátelé, známé i neznáme, zbarvené prášky nebo se lidé polévají různě zbarvenými vodami.

Speciálně ženy se veselí poměrně odvážnými způsoby, je v tom plno sexuálních náznaků a narážek, někdy i reálného povyražení.Téměř žádná pravidla neexistují, ale nikdo se nezlobí, nikdo neprotestuje. Naopak, tento festival přináší radost a veselí, zábavu, hudbu a tanec, a samozřejmě, hodně, hodně barev!

Pravda, někdy je to veselí až agresivní, ale lidé reagují poměrně klidně: „To nevadí, nic se neděje. Vždyť je to Holi!“

3
Na tomto festivalu žádná pravidla neexistují, a nikdo také neprotestuje.

Mnoho tanců a pěkně zdobených slonů

Co: Esala Perahera (festival zubu)

Kde: Kandy, Srí Lanka

Kdy: červenec – srpen Měřeno hlukem, barevností a počtem diváků, nic na světě se nepodobá festivalu Esala Perahera ve srílanském Kandy. Jednou za rok zaplní malé městečko tisíce a tisíce lidí. Spěchají, aby spatřili to největší a nejfantastičtější procesí, jaké si jen dovedete představit.

Přichází úplněk měsíce esala a tehdy nastává ta toužebně očekávaná noc. Obrovská masa průvodu se dá do pohybu. Téměř stovka vyšňořených slonů, stovky bubeníků a tisíce tanečníků z celého ostrova předvádějí show, při které se tají dech.

Show, jejímž středem je slon, nesoucí na svém hřbetě posvátný Buddhův zub. Desetidenní mimořádné oslavy mají svůj původ už ve 4. století.

Německý spisovatel Paul Wirz o tom říká: „Ti, co chodí po žhavém uhlí se dlouhý čas před aktem modlí. Jejich schopnost nespálit se, se nedá vysvětlit rozumem. Je to tajemství, které zůstane záhadou navždy.

“ Anglický cestovatel Robert Knox (1641–1720) o tomhle festivalu napsal: „Je to ten největší svátek, jaký si dokážete představit. Dnem i nocí defilují kolem vás ty největší krásy ostrova. Zúčastnění tanečníci procházejí několikaletým, tvrdým tréninkem.

Jejich taneční umění je na celé Srí Lance velice ceněno a uznáváno. Zapomeňte proto na všechna plážová letoviska a jejich noční život, toto je opravdu skutečný útok na všechny smysly.

4
Středem oslav je slon, nesoucí posvátný Buddhův zub.

Festival ocelového penisu

Co: Kanamura Matsuri

Kde: Kawasaki, Japonsko

Kdy: první dubnová neděle

Festival se datuje do období Edo (1603 -1867), kdy místní prostitutky navštěvovaly místní svatyni zasvěcenou penisu, kde si motlitbou chtěli vyprosit dobré zákazníky a ochranu před pohlavními nemocemi.

V pravé poledne vyráží od chrámu Kanamara velký průvod, v čele s důstojným mnichem. Následují tři skupiny slavnostně oděných dobrovolníků a dobrovolnic, kteří nesou na ramenou nosítka s mužskými penisy v hodně nadživotní velikosti.

Všude po cestě je velké množství stánků a prodejních míst, kde si můžete koupit symboly mužství v těch nejroztodivnějších podobách, velikostech i barvách. Festival se dnes stává spíše turistickou atrakcí.

5
Všude můžete koupit symboly mužství v těch nejroztodivnějších podobách.
Foto: nydailynews.com, commons.wikimedia.org, holifestival.com, timeout.com, vimeo.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články