Skip to content
reklama

6 nejskvělejších soukromých detektivů: Jejich život připomíná napínavý film!

Tam, kde policejní síly nestačí, vstupují do boje proti vrahům, lupičům a nebezpečným únoscům soukromí lovci hlav.

Představíme vám největší detektivy i zářné kauzy, kterými ohromili veřejnost.

Kdo: Allan Pinkerton (1819-1884)

Pinkerton rád cestuje, ať už pracovně, nebo ve volnu. Cestování se mu ale stane osudným.
Pinkerton rád cestuje, ať už pracovně, nebo ve volnu. Cestování se mu ale stane osudným.

Kde: Muž skotského původu v 60. letech předminulého století dobude svým umem USA. Stane se skutečnou hvězdou mezi soukromými detektivy. Jeho působištěm je Chicago, kde se v roce 1849 nechá zapsat jako první soukromý detektiv.

Řeší i zahraniční případy.

Přínos: V 50. letech 19. století založí slavnou Pinkertonovu národní detektivní agenturu. Ta existuje dodnes. Pinkerton tehdy zdárně řeší vlakové loupeže, kterých v době rozvoje americké železnice značně přibývá.

Vymyslí metodu tajného sledování a práce v přestrojení.

Největší úspěch: Zločinci John a Frank Reno vedou gang, který v 60. letech ochromí železniční dopravu v USA. Z přepadených vlaků si odnášejí balíky peněz. Dopadnou je až Pinkertonovi detektivové. Zátah na ně vede Pinkertonův syn William.

Soukromé záliby: Pinkerton rád cestuje, ať už pracovně, nebo ve volnu. Cestování se mu stane osudným. Na jihu USA se nakazí malárií, která jeho organismus zcela oslabí. Banální zakopnutí na chodníku v roce 1884 vyústí v rozsáhlý krevní výron s následkem smrti.

Jay J. Armes (nar. 1932)

Soukromý život Jay J. Armese připomíná postavu Jamese Bonda. Má rád sportovní střelbu a silná auta.
Soukromý život Jay J. Armese připomíná postavu Jamese Bonda. Má rád sportovní střelbu a silná auta.

Kde: Život tohoto rodáka z Texasu je jak vystřižený z akčního thrilleru. Po těžkém úrazu v 11 letech přijde Armes o obě ruce. Nijak mu to ale nebrání vrhnout se na kariéru lovce zločinců. Obrovskou popularitu mu získávají kovové háky, kterými si nahrazuje ruce.

Přínos: Armes se specializuje na hledání dětí. Ať už jsou unesené, ztracené nebo podvodně adoptované. Zachrání jich přes 100 a získá takový věhlas, že se stává v USA televizní celebritou. Dokonce je i voleným zastupitelem v rodném El Pasu.

Největší úspěch: Slavnému americkému herci Marlonu Brandovi v roce 1972 unesou 14letého syna Christiana. Jay J. Armes se svým týmem zahajuje pátrací akci. Christiana objeví v Mexiku, kam ho unesl gang najatý Brandonovou bývalou ženou Annou Kashfi.

Soukromé záliby: Soukromý život Jay J. Armese připomíná postavu Jamese Bonda. Má rád sportovní střelbu a silná auta. Především ale chová obrovského tygra, který prý umí poznat, kdo mluví pravdu a kdo lže.

Také píše knihy.

David Rabern (nar. 1939)

Rabern se proslaví díky svým znalostem o atentátu na Roberta Francise Kennedyho, prezidentova bratra a ministra spravedlnosti, v roce 1968.
Rabern se proslaví díky svým znalostem o atentátu na Roberta Francise Kennedyho, prezidentova bratra a ministra spravedlnosti, v roce 1968.

Kde: Obyčejný bodyguard z Texasu to dotáhne na uznávanou kapacitu v soukromém vyšetřování. Dnes jeho detektivní společnost působí po celé Americe, ale i v zahraničí. Vede ji jeho syn Michael Rabern.

Přínos: Rabern je prvním soukromým vyšetřovatelem, který umí docenit význam odposlechů. Vždy si dokáže skvěle spojit informace, které se dozví. Díky tomu je při vyšetřování vždy o krok napřed před policií.

Učí se u něj bezpečnostní agentury i CIA.

Největší úspěch: Rabern se proslaví díky svým znalostem o atentátu na Roberta Francise Kennedyho, prezidentova bratra a ministra spravedlnosti, v roce 1968. Vystupuje ve filmovém dokumentu RFK musí zemřít, kde z atentátu viní dva agenty CIA.

I když hned po činu je zadržen střelec Sirhan, dodnes panují pochybnosti, zda přece jen nemá pravdu Rabern.

Soukromé záliby: V roce 2005 odchází do důchodu a od té doby se drží v ústraní. Údajně se věnuje chovu ovcí a sepisováním pamětí. Pravděpodobnější ale je, že v tichosti pokračuje v pátrání po dosud neobjasněných záhadách kriminalistiky a špionáže.

Kdo: Leonard Padilla (nar. 1940)

Padilla dopadne dvojici sériových zabijáků Lorena Herzoga a Wesleyho Shermatina, kterým se přičítá až 15 obětí. Podaří se mu je vychytralou lstí poštvat proti sobě navzájem, a tak získat přiznání.
Padilla dopadne dvojici sériových zabijáků Lorena Herzoga a Wesleyho Shermatina, kterým se přičítá až 15 obětí. Podaří se mu je vychytralou lstí poštvat proti sobě navzájem, a tak získat přiznání.

Kde: Padilla je pravý patriot. Svůj soukromý boj proti zločinu začne roku 1975 proto, že chce zamezit řádění divokých band v rodném Sacramentu v Kalifornii. Kvůli tomu vystuduje bývalý voják a příslušník leteckých sil i právní školu.

Přínos: Muž s tváří kovboje, s nezbytným kloboukem a koltem proklatě nízko se za zločinci žene s urputností loveckého psa. Z lovu zločinců si udělá koníček. Desítky jich pošle před soud. Zná všechny právní kličky a založí školu pro ty, kdo by jeho kariéru chtěli následovat.

Největší úspěch: Padilla dopadne dvojici sériových zabijáků Lorena Herzoga a Wesleyho Shermatina, kterým se přičítá až 15 obětí. Podaří se mu je vychytralou lstí poštvat proti sobě navzájem, a tak získat přiznání.

Shermatine dnes čeká na popravu, jeho kumpán spáchal v lednu 2012 sebevraždu.

Soukromé záliby: Zajímá se o všechny možné problémy svého milovaného Sacramenta. Opakovaně kandiduje na starostu a v roce 2008 i na guvernéra Kalifornie. Natáčí nejrůznější TV pořady, kde se rád ukazuje se svou o více než 30 let mladší ženou Vanessou. Vzal si ji v roce 2010.

Kdo: Fay Faronová (nar. 1949)

Úspěšná soukromá vyšetřovatelka tráví volno ve společnosti svých psů. Píše knihy, ve kterých lidem radí, jak odhalit podvod nebo jak postupovat při pátrání po ztracených lidech.
Úspěšná soukromá vyšetřovatelka tráví volno ve společnosti svých psů. Píše knihy, ve kterých lidem radí, jak odhalit podvod nebo jak postupovat při pátrání po ztracených lidech.

Kde: Tato rodačka z Kansas City v USA udělá v roce 1976 své šťastné rozhodnutí. Přestěhuje se do San Franciska. Zde začne působit jako soukromá detektivka. V 90. letech dosáhne její kariéra vrcholu.

Přínos: Faronová je trpělivá a umí si se svými klienty dlouho povídat. Žádný případ nepodceňuje. Z rozhovorů se seniory umí načerpat neuvěřitelné množství informací. Dodnes vede svou agenturu Rat Dog Dick a také organizaci, která se stará o ochranu starších lidí.

Největší úspěch: V roce 1992 odhalí sérii vražd zámožných penzistek. Má je na svědomí gang Angely Bufordové. Jeho člen Danny Tene seniorky okouzlí, nechá se zapsat do závěti a kumpáni pak bohaté ženy otráví.

Faronová všech 5 pachatelů dostane před soud.

Soukromé záliby: Úspěšná soukromá vyšetřovatelka tráví volno ve společnosti svých psů. Píše knihy, ve kterých lidem radí, jak odhalit podvod nebo jak postupovat při pátrání po ztracených lidech. V posledních letech se zasazuje o obnovu výletních trajektů na Mississippi.

Kdo: Anna Maria Cardinallová (nar. 1981)

Cardinallová v letech 2010 až 2011 prošetřuje případ rozsáhlého znásilňování nezletilých chlapců v Afghánistánu.
Cardinallová v letech 2010 až 2011 prošetřuje případ rozsáhlého znásilňování nezletilých chlapců v Afghánistánu.

Kde: Krásná žena s uhrančivýma černýma očima má španělské předky, narodila se ale v Novém Mexiku v USA. Její vyšetřování se týká nejen Ameriky, ale také Asie.

Přínos: Tato neobyčejně nadaná žena stihne nasbírat zkušenosti z práce v FBI i ve vojenských námořních silách. Poté se nechá zaregistrovat jako soukromý detektiv. Služby její firmy D’Angelo’s Global Solutions využívá i americká armáda.

Největší úspěch: Cardinallová v letech 2010 až 2011 prošetřuje případ rozsáhlého znásilňování nezletilých chlapců v Afghánistánu. Rozkryje významnou síť zločinců, kteří obchodují se sirotky a dětmi chudých rodičů.

Soukromé záliby: Je také nadanou operní pěvkyní a hráčkou na klasickou kytaru. Vydala už kolem desítky CD. Miluje španělské křesťanské písně a za jejich uvedení získala i cenu Nadace Matky Terezy. Mezi její obdivovatele patřil i bývalý papež Jan Pavel II.

Foto: wikimedia.org, youtube.com, icsworld.com, truecrimejunkie.com, gettyimages.com, brennerbrief.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články