Skip to content
reklama

Osudný požár v lunaparku: Oběť prastarému božstvu?

Lunapark. Symbol zábavy, uvolnění a příjemných chvil. Pro australskou rodinu se ale v roce 1979 změnil v hotové peklo. Způsobila podivný požár náhoda, nebo za něj může šílenec?

V červnu 1979 přichází manželský pár John a Jenny Godsonovi se svými dvěma syny do zábavního parku v australském Sydney. Všichni stojí frontu na oblíbenou atrakci – vláček projíždějící strašidelným domem.

Jenny se těsně před nástupem rozhoduje, že si raději půjde koupit zmrzlinu a na atrakci nejde. Je to naposledy, kdy vidí členy své rodiny živé. O několik minut později se začíná z domu hrůzy linout štiplavý dým následovaný plameny.

Vstup do lunaparku v Sydney
Vstup do lunaparku v Sydney.

Děsivá fotografie

Požár, při kterém umírá šest dětí a jeden dospělý, atrakci zcela zničí. Oficiální teorie hovoří o tom, že za něj mohla vadná elektroinstalace. Lovci záhad ale mají jinou teorii. Krátce před vstupem do lunaparku se totiž mladý syn Johna a Jenny nechává vyfotit s mužem v podivném rohatém kostýmu, o kterém nikdo nic neví.

Děsivá fotografie dodnes děsí. Kdo se skrývá pod maskou?
Děsivá fotografie dodnes děsí. Kdo se skrývá pod maskou?

Kult býčího boha

„Nikdy už toho rohatého muže znovu nikdo neviděl,“ říká australský novinář Jack Marx, který na podivnou fotografii upozornil. Podle badatelů navíc kostým neznámého muže možná ztvárňuje Molocha, býčího boha, pro kterého byly před stovkami let na hranici upalovány děti.

Mohlo snad jít o nějakého šíleného fanatika, který v lunaparku provedl svůj zvrácený rituál?

Molochovi byly obětovány děti.
Molochovi byly obětovány děti.
Foto: vimeo.com, hauntedauckland.com, www.reddit.com , timewatcher.info
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články