Skip to content

Aktuálně: Doktoři našli v očním víčku ženy téměř 30 let starou kontaktní čočku

Před téměř třemi desetiletími ztratila tehdy 14 let stará dívka z Velké Británie kontaktní čočku poté, co byla zasažena do oka košíčkem při badmintonu. Nyní, po neuvěřitelných dvaceti osmi letech doktoři čočku objevili.

Nikoliv na badmintonovém hřišti, ale v cystě na jejím levém očním víčku.

Žena z Británie na ztracenou kontaktní čočku už dávno zapomněla. Před asi půl rokem ji však začalo bolet levé oko. Oko slzelo a opuchalo. Proto se žena rozhodla vyhledat odbornou pomoc u očního doktora.

Ten v jejím očním víčku nalezl neobvyklou bulku, jednalo se o cystu velkou několik milimetrů a ležící přímo nad jejím okem. Rozhodnutí bylo jasné, cystu bylo nutné operativně odstranit. Při zákroku se však cysta náhle otevřela, a tak odhalila uvnitř dlouho skrytou a poničenou kontaktní čočku.

Ani samotná pacientka si ale nebyla schopná vzpomenout, jak se tam mohla čočka dostat. Záhadu se podařilo rozlousknout až její matce, která si vzpomněla na příhodu s badmintonem. Bylo to totiž naposled, kdy žena kontaktní čočky použila.

Lékařům se podařilo vysvětlit a pochopit, jak se mohla čočka stát součástí očního víčka, záhadou však ale zůstává, proč najednou, po téměř třech dekádách klidu, začala v oku působit problémy.

Foto: thecut.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články