Skip to content

Aktuálně: Při výstavbě nové stanice metra objevili v Melbourne tisícovku lidských zubů

Téměř každý už někdy slyšel o kuriózních předmětech zapomenutých v metru. Opravdovou raritu ale nyní objevili dělníci při práci na nové lince metra v australském Melbourne. Jedná se o více než tisíc lidských zubů pohromadě.

Velká jejich část byla navíc ve velmi špatném stavu.

Odhalení viníka je nasnadě. Zuby zde zanechali zubaři. Konkrétně zubař J.J. Forster společně s několika dalšími, kteří ordinovali v okolí v první polovině 20. století. Místo, kde se nacházela Forsterova ordinace stálo podle dobových záznamu na témže místě, kde se nyní pracuje na nové zastávce metra.

Zuby byly nalezeny v kovové trubce,. To napovídá, že se jich zubař zbavoval skrze vodovodní potrubí. Některé z nich byly až v enormně špatném stavu a už při zběžném ohledání je jasné, že jejich majitelé museli trpět ukrutnými bolestmi.

Tisícovka zubů však není tím zdaleka jediným, na co dělníci při stavbě nového metra v Melbourna narážejí. Z více než půl milionů dalších nalezených artefaktů stojí za zmínku například dětský prak, kopie šperků královny Viktorie a nebo stále použitelná opiová dýmka.

Foto: em.mogaznews.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …