Hladový lev se vrhne na malého psíka a prokousne mu krk. Kolem stojící diváci napjatě sledují krvavé divadlo, dokud štěně zmizí v útrobách lví tlamy. Matka uklidňuje plačícího chlapce, který právě přišel o svého domácího mazlíčka.
„Vaši vstupenku prosím,“ ozve se roku 1829 při u brány londýnského Toweru. Chlapec v doprovodu své matky ukáže malého psíka. Strážník, který kontroluje, aby se do zahrady nedostal nikdo bez placení, pokývne hlavou a pošle oba směrem ke lví kleci.
Tam převezme domácího mazlíčka ošetřovatel a za chvíli, až se kolem sejde dostatek zvědavých diváků, předhodí zvířátko vyhladovělé šelmě. Když se viktoriánští Londýňané chtějí podívat na exotická zvířata v Toweru, mají dvě možnosti:
Buď zaplatí vstupní poplatek, nebo s sebou přinesou svoje domácí zvíře, které skončí jako potrava lvům.
Svatební dar
Fridrich II. Štaufský (1194–1250), císař Svaté říše římské, roku 1235 přemýšlí, jaký dar poslat anglickému králi Jindřichovi III. (1207–1272) k jeho sňatku.
Nakonec vybere tři lvy (některé zdroje uvádějí, že šlo o leopardy), kteří se stanou základem královské zvířecí smečky.
Z cesty do Norska v roce 1251 si Jindřich přiveze neobvyklý přírůstek v podobě bílého medvěda. Ošetřovatelé míšovi pořídí náhubek a připoutají ho řetězem k zemi. Zabijí tak dvě mouchy jednou ranou: Medvěd neuteče a zároveň se nemusejí starat o jeho krmení.
Medvěd na řetězu sešplhá ke břehu řeky Temže a naloví si ryby. Královský zvěřinec ve věži úspěšně přežije několik staletí.
Svěrázná vstupenka
Do menažérie v londýnském Toweru smí veřejnost od roku 1804 a jako vstupné jí poslouží domácí mazlíček. Návštěvníci si přinesou svého psa nebo kočku, které ošetřovatelé pro pobavení přítomného publika hodí hladovým šelmám.
Atrakce se stává velkým lákadlem, jenže provoz zvěřince doprovázejí také nepříjemnosti.
Had zaútočí na policistu
V roce 1822 jsou jmenováni policisté, kteří mají zoo střežit, ale už o čtyři roky později dochází při krmení velkého hada k nehodě, kdy plaz zaútočí na jednoho z hlídajících policistů.
Dva ošetřovatelé hlídače naštěstí včas vyprostí a útok přežije bez úhony, nicméně právě tahle příhoda přispěje k tomu, že se v letech 1831–1835 královská zvířata převádějí do nově vznikající ZOO v londýnském Regent´s Parku a královská menažérie se zavírá.
V roce 1830 se otevřou dveře do klece, které umožní, aby se spolu setkali lev s bengálským tygrem. Následuje rvačka, ve které vítězí tygr. Lev umírá na následky svých zranění.