Slizké překvapení čekalo jednoho teplého zářijového rána na rodinu, která si vyšla na brzkou procházku na pláž Pakiri na Novém Zélandě. Zatímco šli bezstarostně podél pobřeží, narazili na něco velmi neobvyklého.
Šlo o velký a podivný útvar s velmi zvláštní strukturou, která připomínala z části pevnou hmotu a z části sliz. Podivuhodné bylo i červené až rudé zbarvení objektu.
O co se ve skutečnosti jednalo? Nalezeným objektem byl ku překvapení rodiny živočich, kterého na pláž vyvrhlo moře. Šlo o uhynulý exemplář talířovky obrovské, žahavé medúzy, jež může dorůst do velikosti až dvou metrů. Talířovka je tou vůbec největší medúzou.
Její chapadla mohou být dlouhá až několik desítek metrů. Ve vodě si tohoto živočicha jen těžko spletete. Na zemském povrchu se jeho tělo však značně mění. Běžným prostředím talířovek jsou otevřené prostory oceánu.
Přes léto však tito živočichové často připlouvají blíže ke břehům Nového Zélandu, kde se rozhlížejí po další potravě. I přes jejich velikost nejsou tyto medúzy lidem nebezpečné. Jejich žahnutí však může být bolestivé.
Rudé zbarvení pozorované u exempláře nalezeného na pláži je ale neobvyklé, talířovky jsou obvykle žluté nebo velmi světle červené.