Posedlost pořizováním selfíček může vést nejen k úrazům, ale dokáže i zabít. Před nedávnem se mezi nominovanými na Darwinovu cenu objevili dva muži, kteří chtěli vyfotit selfie s divokým slonem. Slon však zřejmě nebyl fanouškem nových technologií a oba muže udupal k smrti.
V našich končinách člověk chtivý selfíček na slony příliš často nenarazí, zato si je v nejednom případě pořizuje třeba při řízení automobilu. Následky mohou být tragické.
Pro vražedné selfie se vžil termín killfie. Již smutnou klasikou jsou především pády z velkých výšek. V tom jsou rekordmani zejména Indové. V indickém městě Bombaj bylo vyhlášeno celkem 16 zón, v nichž je v zájmu bezpečnosti zakázáno pořizování autoportrétů.
Mezi smutné kuriozity patří i selfie s přiloženou pistolí u spánku. Nešťastník ve snaze zapůsobit na své okolí místo mobilu pak zmáčkne spoušť. Jiný člověk chtěl pro změnu okouzlit sociální sítě fotografií sám sebe s odjištěným granátem v ruce…
V březnu 2014 si 21letý mladý muž umanul, že si pořídí fotografii na vlaku. Když se svůj nápad rozhodl realizovat a vylezl na vlak, zabil ho elektrický proud z kabelů. Na podobný nápad doplatila i osmnáctiletá Rumunka Anna Ursu.
Američan Todd Fassler zase zatoužil po selfie s jedovatým chřestýšem. Had však o žádnou popularitu nestál a Fasslera uštkl. Ten přežil, avšak léčba stála čtyři miliony dolarů.
Mimochodem, pořizování selfíček má každoročně na svědomí víc životů než útoky žraloků, které doprovází pověst krvelačných bestií…