Na takzvaném Předním Cvilínském kopci nedaleko Krnova najdeme magické poutní místo Cvilín.
Dávná historie této oblasti je opředena pověstmi sahajícími až do doby vlády českého krále Přemysla Otakara II., kdy zde měl být uctíván obraz Panny Marie Sedmibolestné, který byl umístěn na dřevěném sloupu.
Celý vrch Cvilín jako kdyby byl skutečně protkán zvláštní mystickou energií. Velmi tajemně působí i zdejší ruiny hradu Cvilín, které najdeme na Zadním Cvilínském kopci. Hrad je opředen i celou řadou strašidelných legend a pověstí.
Přibližně necelé dva kilometry od výše zmiňované hradní zříceniny totiž prý údajně na Předním Cvilínském kopci již od 13. století skutečně existovalo poutní místo s mariánským kultem.
Zázračné uzdravení
Místní legenda vypráví, že na přelomu 17. a 18. století žil v Krnově malíř obrazů, měšťan Heinrich Teuber. Jeho malá dcerka byla těžce nemocná a Teuber prosil Pannu Marii o dívčino uzdravení. Slíbil, že pokud se dívenka uzdraví, věnuje Panně Marii obraz.
Dcera se nakonec skutečně uzdravila a Teuber z vděčnosti opravdu namaloval malý deskový obraz Sedmibolestné Panny Marie.
Poutní místo
Brzy se mezi lidmi rozneslo, že je tento obraz zázračný a že již mnohé vyléčil.
Následně se zde začalo scházet takové množství poutníků, že místo kapličky, jež zde původně stávala, byl na počátku 18. století postaven zděný barokní kostel, který se zde majestátně vypíná až do dnešních dnů.