Jedna z nejlépe placených modelek má našlápnuto k mnohem zářivější kariéře. Žena s takovým jménem, takovou tváří a potenciálem se musí objevit v Hollywoodu. Ale ta kariéra bude mít příliš krátké trvání.
Rodiče jí dají jméno podle názvu vína Chateau Margaux. Když se ale o mnoho let později snaží vymanit ze závislosti na alkoholu, raději se jí říká prostě jenom Margot.
Stejně jako většina rodiny Ernesta Hemingwaye (1899–1961) zdědí i Margaux Hemingwayová (1955–1996) po rodině hodně negativního: závislost na alkoholu, deprese, navíc trpí epilepsií a bulimií.
První milionový kontrakt
Má na to smůlu. Ale taky má jméno a hlavně krásu, díky níž se dostane na obálky magazínů, které jsou pro ženy něco jako modly: Elle a Vogue. Je jí 19 let, když svých 183 centimetrů ukáže agenturám v New Yorku, Mekce módního průmyslu.
Prorazí jako ledoborec, je jedna z nejlépe placených fotomodelek. Ostatně je první, která podepíše kontrakt na 1 000 000 dolarů, když spolupracuje s klenotnictvím Fabergé. Žena s takovým jménem, takovou tváří a potenciálem se musí objevit v Hollywoodu.
A objeví. Jenže role jsou dost pod úroveň. Nepomůže ani skutečnost, že se kvůli filmům naučí i východní bojová umění. Je natolik obratná, že v žádných akčních scénách nepotřebuje dublérku.
Kletba rodiny Hemingwayů
Drží se na vrcholu 10 let, pak kariéra rychle upadá. Chce zpátky, vážně se snaží, točí filmy (celkem 18), nechá se nafotit nahá pro Playboy. Ale má to stejný úspěch jako její dvě roční manželství. Upadá do depresí, lahev whisky se stane nejlepší kamarádkou.
Smutnou hříčkou osudu trpí také dyslexií, což je u vnučky nositele Nobelovy ceny za literaturu paradox. Dalším paradoxem je, že se předávkuje den před 35. výročím sebevraždy dědečka Ernesta. Stane se další obětí děsivé rodinné kletby.
Sebevraždu totiž spáchá už otec Hemingwaye Clarence (1871–1928) a dva z pěti sourozenců slavného spisovatele – sestra Ursula (1902–1966) a bratr Leicester (1915–1982). Na psychiatrii skončí dva ze tří Hemingwayových synů…