Narodí se 26. ledna 1891 na ospalém chudém italském jihu. Málokdo by v tu chvíli hádal, že to plačící nemluvně vyroste do jednoho z nejslavnějších mafiánů své doby. Jmenuje se Francesco Castiglia (1891–1973), ale bude si říkat Frank Costello.
Bude tak sebejistý, že na vrcholu své temné kariéry nebude ani nosit pistoli! Jak tenhle příběh začíná? S rodinou se odstěhují do newyorského Harlemu, kde se Frank (jak si nyní říká) ve 13 letech stává členem pouličního gangu.
Dvakrát skončí za mřížemi, ale pak učiní pevné rozhodnutí: „Od této chvíle se stanu skutečným zločincem.“ Závazek splní do puntíku.
Frankie se seznámí s Charliem „Štístkem“ Lucianem (1897–1962), vůdcem manhattanského gangu. Oba mladí Italové si padnou do oka a rázem se z nich stanou přátelé.
Spolu s Vitem Genovesem (1897–1969), Tommym „Tříprsťákem Brownem“ Lucchesem (1899–1967), Meyerem Lanskym (1902–1983) a Benjaminem „Bugsym“ Siegelem (1906–1947) rozjedou ve velkém loupeže, vydírání, hazard a obchod s narkotiky. Když je v roce 1920 uzákoněna prohibice, nastanou teprve zlaté časy.
Kariéra podnikavého Frankieho tím zdaleka nekončí. Se šéfy irských gangů pašuje rum. Operace vejde do dějin pod názvem „Kartel“ a Frankie mění své příjmení na Irům lépe znějící Costello. Pak už to jde rychle.
Když jeden z Irů skončí ve vězení, Costello nastoupí na jeho místo. To se pobočníkovi uvězněného nelíbí a vypukne takzvaná manhattanská pivní válka.Costello nakonec triumf slavit nebude. I tak ale zůstane po celá 20. léta mocným gangsterem. Díky stykům v politice má přezdívku Premiér podsvětí.
Z vrcholu, na kterém stanul, už Frank Costello nikdy nesestoupí. Přežije válku gangů, která si vyžádá desítky mrtvých. Když Luciano skončí ve vězení, řídí Frank mafiánskou rodinu. Má větší politický vliv než kterýkoli jiný mafián.
Ustojí i veškerá vyšetřování vedená senátorem Estesem Kefauverem (1903–1963). V roce 1952 bude sice odsouzen, ale o čtyři roky později ho zase propustí. Neskolí ho ani pokus o vraždu, a tak až roku 1973 umírá na infarkt.