Skip to content
reklama
reklama

6 studní pro mrtvoly: Když se zásobárna vody změní v hrob!

Motivy vrahů a jejich zabijácké postupy se různí. Shodnou se ale v jednom. Studna je příhodná skrýš pro mrtvoly! Hrůzných nálezů na dně studní v poslední době přibývá. Známe případy, kdy se zásobárna vody změnila v hrob.

Někdy i v hromadný.

Kde: Auburn

James Lynn a Tonya Faye Lynnová.
James Lynn a Tonya Faye Lynnová.

Nález: Poblíž rušné silnice Etheridge Road v západní Georgii v USA se nachází studna hluboká kolem 15 metrů. Leží sice na soukromém zalesněném pozemku, ale není nijak oplocena. Farma, ke které patří, je už léta prázdná.

V červenci 2011 zde policisté našli lidské tělo.

Identifikace: Na první pohled je jasné, že jde o ženu ve věku kolem 40 let. Musela zemřít teprve nedávno. Je ale zvláštní, že v okolí není nikdo takový pohřešován. Až po několika dnech oznámí jistá Christa Roysterová, že před knihovnou stojí auto její známé, která má být na dovolené.

Vyšetřování: Tato stopa navede policii správným směrem. Auto paří Tonye Faye Lynnové (38). Zavraždil ji její manžel James Lynn (42), se kterým má čtyři děti. Potomky poslal k příbuzným na prázdniny. Z manželčina telefonu rozeslal zprávy, že žena jede na dovolenou.

Proto ji nikdo nehledal.

Závěr: Podle pitvy smrt způsobila silná rána tupým předmětem do hlavy. Ženě prorazila lebku. Za vraždu je odsouzen manžel oběti k doživotí. Motivem jeho činu byla šílená žárlivost. „Byl to násilník, dělal jí scény pro nic za nic.

Dcera na něj několikrát volala policii,“ tvrdí otec zavražděné ženy Earl Royster.

Kde: Fort Washington

Linwood Johnson.
Linwood Johnson.

Nález: Anonymní tip ze dne 27. ledna 2012 zavede policii v okrsku Prince George County ve státě Maryland na opuštěný pozemek u městečka Fort Washington. Mezi křovím a odpadky tu někdo našel peněženku.

Při pátrání po okolí policisté najdou 10 metrů hlubokou studnu a v ní lidské tělo.

Identifikace: Vyzdvižení lidských pozůstatků ze špatně přístupné studny komplikuje déšť a hrozící sesuvy půdy. „Jde o první případ tohoto druhu v našem okrsku. Musíme si počínat obzvlášť opatrně,“ komentuje to Andrew Dantos, který vede tým vyšetřovatelů.

Mrtvým je jistý Lenny Harris (53).

Vyšetřování: Harris je pohřešovaný od září 2011. Jako sociální pracovník se stýkal s různými lidmi z okraje společnosti. Pravděpodobným motivem jeho vraždy byla loupež. Policisté našli jeho auto odstavené daleko od místa činu.

Podezřívají hned několik lidí, se kterými Harris pracoval.

Závěr: K vraždě se nakonec přizná Linwood Johnson (49). Na Harrise si počkal se svými komplici. Chtěli po něm peníze. Když jim je nedal, zastřelili ho. Tělo hodili do studny v lokalitě, kam chodili přespávat.

Johnson je obviněn z vraždy. Čeká na soud. Nyní policie zkoumá míru zavinění u ostatních kumpánů.

Kde: Linden

Loren Herzog.
Loren Herzog.

Nález: Oblast v San Joaquin County v Kalifornii v zimě 2012 prohledávají policisté se psy a také spousta dobrovolníků. Soukromý detektiv Leonardo Padilla nabídl 30 000 dolarů za informaci o několika pohřešovaných ženách.

V pátek 10. února se cvičený pes rozštěká u 17 metrů hluboké studny u Flood Road.

Identifikace: Na dně leží lidská lebka a také 300 úlomků kostí. „Jejich stáří odhadujeme na více než 20 let. Není jasné, kolika lidem patří,“ sděluje Dave Konecny z Úřadu šerifa v San Joaquinu. Na to se ozve Wesley Shermantine (45), odsouzený vrah čekající na popravu.

Uvede, že jde o oběti jeho komplice Lorena Herzoga.

Vyšetřování: Všechny nalezené ostatky musejí být podrobeny pečlivé analýze. Experti zkoumají DNA. Kosti patří zhruba dvacítce mladých žen. Některé už se vyšetřovatelům podařilo ztotožnit, další ještě nejsou prozkoumány.

Příčinu smrti už po tak dlouhé době zjistit nelze.

Závěr: Herzog si už dříve odpykal 14 let za jiné trestné činy. V roce 2010 ho pustili na svobodu. Když se dověděl, co na něj jeho bývalý komplic prozradil, spáchal sebevraždu. Zato Shermantine týž rok ukázal policii ještě další místa, kde prý Herzog zakopával mrtvoly.

Opravdu se tam našly lidské kosti.

Kde: Sandy Cross

Charles Steven Parker.
Charles Steven Parker.

Nález: Kolem opuštěného stavení u Sandy Cross v Georgii v USA projíždí 20. února 2012 jistý Richard Benton. Zastaví, aby se vymočil. Ucítí odporný nasládlý zápach. „Byl jsem ve Vietnamu a poznám, jak je cítit rozkládající se lidské tělo,“ ohlásí tento válečný veterán šerifovi.

Identifikace: Ve studni je skutečně nalezeno mrtvé tělo. Patří mladému černochovi. Od doby smrti je to už měsíc, stále je ale patrné tetování na ramenou oběti. Policisté prohledávají databázi pohřešovaných, kteří měli tetování.

Najdou jméno Charles Steven Parker (25).

Vyšetřování: Parkerovi příbuzní potvrdí identitu oběti. Mladý muž, bankovní úředník a dobrovolný učitel v nedělní škole, se záhadně ztratí po odchodu z kostela 15. ledna. „Víme, že měl mít obchodní schůzku s jistým mužem.

Chtěli řešit plány na farmu kuřat,“ říká vyšetřovatel Jim Fullington.

Závěr: Muže, který se s Parkerem setkal na obchodním jednání, se policii podařilo vypátrat. S následnou vraždou však nemá nic společného. „Peněženku a některé osobní věci zavražděného jsme našli na různých místech,“ dodává Fullington. Spíš než na loupežné přepadení to vypadá na úkladnou vraždu. Policie stále pracuje na plné obrátky.

Kde: Nuevo Leon

Populární skupina Kombo Kolombia.
Populární skupina Kombo Kolombia.

Nález: Ve městě Hidalgo na severu Mexika je soukromý ranč, který slouží i jako hudební klub. Jmenuje se La Carreta. Na konci ledna 2013 tu vystupuje populární skupina Kombo Kolombia. Je to celkem 12 muzikantů a 8 lidí z jejich doprovodu.

V noci do baru vtrhne 10 ozbrojených mužů a kapelu i s doprovodem unese.

Identifikace: Těla se najdou v opuštěné studni v oblasti Nuevo Leon. Mrtví mají zavázané oči a jsou svázaní. Byli zastřeleni. Někteří mají na sobě trička skupiny Kombo Kolombia. Příbuzní je snadno identifikují.

Zatím se našlo 17 těl. „Jeden člověk únoscům utekl. Je zbitý, ale nemá vážná zranění,“ dodává Jorge Domene, mluvčí pro bezpečnost v Nuevo Leonu.

Vyšetřování: Policisté se nemají čeho chytit. Kapela byla složená z mladých lidí, vystupovala asi tři roky a nebyla spojená s žádnou nelegální činností. Nejpravděpodobnější verzí je, že v La Carretě spolu tu noc jednali drogoví baroni.

Muzikanti se možná stali nechtěnými svědky jejich obchodu.

Závěr: V oblasti, kde došlo k vraždě, soupeří o moc drogový kartel Gulf a zločinecká organizace Zetas. Ranč La Carreta leží na trase, kudy se pašuje kokain do Texasu. Je to ohnisko mnohých krvavých konfliktů.

„Členové kapely byli ve špatnou dobu na špatném místě,“ míní odborník na drogovou scénu Elijah Wald.

Kde: Bhandara

Studna v okresu Bhandara.
Studna v okresu Bhandara.

Nález: Lidé z malé vesničky Murmudi v západní Indii berou vodu z jediné studny. Je kamenná a sahá do hloubky přes 15 metrů. Dne 16. února 2013 v ní lidé najdou několik mrtvých těl. Bezpochyby jde o děti.

Identifikace: S identifikací nemají policisté žádný problém. Tělíčka patří třem malým sestrám, které se ztratily o tři dny dříve. Nejmladší z nich bylo 6 let, nejstarší 11. Jejich matka je zcela zlomená.

Všichni obyvatelé vesničky Murmudi to chápou jako obrovskou tragédii.

Vyšetřování: Na první pohled to vypadá, že děvčátka byla před smrtí znásilněna. Z brutálního činu je obviněna čtveřice mladíků ve věku 20 až 25 let, kteří se do vesnice přistěhovali jen pár dnů před trojnásobnou vraždou.

Měli tam strávit několik měsíců jako sezonní dělníci.

Závěr: Patologové dojdou k překvapivému závěru. „Oběti nebyly znásilněny. Vše nasvědčuje, že, poranění jsou fingovaná až po smrti,“ tvrdí šéf týmu patologů Harish Phatak. Podezřelí jsou propuštěni a policie se obrací jiným směrem.

„Máme důvod se domnívat, že vraždily ženy, které chtěly vinu svést na brigádníky,“ naznačuje vyšetřovatel Aarti Singh.

Foto: georgianewsday.com, washingtonpost.com, lodinews.com, guardianlv.com, wjla.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Jaký byl pravý důvod jejich manželské krize?
nasehvezdy.cz

Jaký byl pravý důvod jejich...

Je své manželce ROMAN...
Impozantní Rabí
epochanacestach.cz

Impozantní Rabí

Romantický hrad Rabí patří...
Tichomořské sídlo Matta Damona
rezidenceonline.cz

Tichomořské sídlo Matta Damona

Poprvé za celá desetiletí se věhlasný...
Podezřelé zelené koule prý slídily u laboratoře pro vývoj jaderných zbraní
enigmaplus.cz

Podezřelé zelené koule prý...

Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných...
Rustikální koláč se žampiony
tisicereceptu.cz

Rustikální koláč se žampiony

Lahodný bramborový koláč přijde k chuti...
Za mé první rande mohlo střelivo
skutecnepribehy.cz

Za mé první rande mohlo...

Lenka musela odjet na firemní...
V roce 2024 začne platit nová evropská směrnice o kyberbezpečnosti: Českou chybí IT specialisté
21stoleti.cz

V roce 2024 začne platit nová...

Evropská komise schválila novou...
Astronomové zachytili záhadný rádiový signál z neznámého zdroje
epochalnisvet.cz

Astronomové zachytili záhadný...

Australští astronomové objevili zvláštní rádiový zdroj...
Cannafest: Veletrh s vůní konopí
panidomu.cz

Cannafest: Veletrh s vůní...

Naštěstí jsou dávno pryč doby, kdy vůně konopí...
Bude se opakovat minulost a uteče od ní další partner?
nasehvezdy.cz

Bude se opakovat minulost a...

Když se naposledy radovala...
Hitlerovy zvukové zbraně: Osvojili si nacisté infrazvuk?
enigmaplus.cz

Hitlerovy zvukové zbraně:...

Hitlerovi inženýři za války vkládají veškeré úsilí do vývoje...
Hodinářství Koscom prezentovalo hodinky Credor v hodnotě 18 milionů korun
iluxus.cz

Hodinářství Koscom...

Hned pět jedinečných mistrovských děl japonské...