Skip to content
reklama

5 vraždících potomků: Proč někdy děti bez varování usmrtí své rodiče?

Jejich život vypadá spokojeně. Dospívající mladíci obklopení milující rodinou patří často mezi nejlepší studenty. Nemají nouzi ani o peníze, ani o přátele. Jenže krásně načatý život náhle skončí. Dospívající děti bez varování zavraždí své rodiče.

S naprostým chladem pak předstírají, že ke zločinu došlo úplně jinak.

Kdo: Lowell Lee Andrews

Andrews v roce 1958 po jeho zatčení.
Andrews v roce 1958 po jeho zatčení.

Rodina: Lowell Lee Andrews (23) z Kansasu má pověst nejhodnějšího chlapce ve městě Wolcott. Dobře se učí, hraje ve školní kapele a rodičům Williamovi (50) a Opal (41) dělá jen radost. Mají ho ještě raději než dceru Jennie Marii (20). Idylka skončí v roce 1958.

Zločin: Na Den díkůvzdání si Lowell čte Bratry Karamazovy ve svém pokoji. Pak vezme otcovu malorážku a vstoupí do obývacího pokoje, kde zbytek rodiny sleduje televizi. Sestru trefí mezi oči. Otce zabije třemi výstřely.

Matce, která se ho snaží uklidnit, uštědří 16 ran.

Alibi: Ihned po vraždě Lowell rozhází věci, aby vše vypadalo jako loupež. Pak odjede do kina a zajistí si tam alibi. Teprve po návratu předstírá, že rodinu našel zavražděnou, a vše nahlásí policii.

Vyšetřování a trest: Podezření na něj padne díky tomu, s jakým klidem se chová. Vyšetřovatelé rozpráší jeho alibi. „Udělal jsem to jen tak,“ přizná se nakonec. Údajně už dlouho snil o tom, že se odstěhuje do Chicaga a stane se gangsterem.

V roce 1962 je oběšen.

Kdo: David Brom

David Brom (vězeňská fotografie z roku 2014)
David Brom (vězeňská fotografie z roku 2014).

Rodina: Je mu 16 let, když policii v Minnesotě oznámí, že jeho spolužák mu zabil rodinu. V rochesterském rodinném domě skutečně leží těla Bernarda (43) a Paulette (42) Bromových a jejich dětí Diane (13) a Richarda (9).

Zločin: „Praštil jsem tátu jednou sekyrou, ale pořád stál na nohou. Tak jsem do něj řezal dál a dál, dokud se nepřestal hýbat,“ svěřil se Brom spolužákům. Právě jejich výpovědi policistům pomohly nejvíc.

Nemohli uvěřit, že 16letý hoch by byl takového činu schopen.

Alibi: Brom předstírá, že vše udělal jeho spolužák. Když je usvědčen ze lži, vymyslí si jinou výmluvu. Prý jednal v afektu po hádce s otcem. Ani to nemusí být pravda. Před činem si totiž vyholil vlasy a navštívil místní kostel.

Plánoval vraždu?

Vyšetřování a trest: Brutální způsob vraždy je důvodem, proč Broma zkoumají psychiatři. Je vůbec duševně v pořádku a odpovídá za své činy? Před soudem stane v říjnu 1989. Dostane doživotí. Teoreticky může být propuštěn předčasně, až mu bude 70 let.

Kdo: Seth Privacky

Seth Privacky.
Seth Privacky.

Rodina: Mladíček z Michiganu vyrůstá v úplné rodině ještě s bratrem Jediahem (19). Jsou s ním ale jen problémy. Krade a bere drogy. „Otec o mně nikdy neřekl nic dobrého a matka se vždy postavila na jeho stranu,“ stěžuje si.

Zločin: Rodiče si s ním nevědí rady. V roce 1998, když je mu 18, mu otec řekne, ať si najde vlastní bydlení. To Setha rozčílí. Otcovou zbraní postřílí všechny lidi přítomné v domě. Kromě rodičů Stephena (50) a Lindy (49) a bratra Jeda je to také bratrova přítelkyně April (19) a dědeček John Privacky (78).

Alibi: Ihned po činu zavolá Seth kamarádovi Stevenu Claytonovi Wallaceovi, aby mu pomohl uklidit dům plný krve a důkazů. Potom hodlá zmizet. Nestihne to. Rodiče April začnou mít o dívku strach. Přijedou k domu a v hrůze volají policii.

Vyšetřování a trest: „Jeho motiv zůstává naprostou záhadou,“ říká detektiv Dennis Edwards. Seth se po zatčení přizná, ale lítost neprojeví. Podle psychologů je emočně plochý. Doživotní vězení se mu nelíbí.

V roce 2010 je zastřelen při pokusu o útěk.

Kdo: Brian Blackwell

Brian Blackwell se svým otcem.
Brian Blackwell se svým otcem.

Rodina: Nadějný chlapec z vesničky na sever od Liverpoolu Brian Blackwell (18) plánuje budoucnost chirurga. Skvěle se učí a rodiče Sydney (72) a Jacqueline (61) jsou na něj pyšní. Promíjejí mu i to, když jim občas sebere peníze nebo padělá otcův podpis na šeku.

Zločin: Předstírat před spolužáky život v luxusu jde Brianovi jen do té doby, než mu otec padělání podpisu zatrhne. V červenci 2004 vezme kladivo a své rodiče s ním brutálně umlátí. Potom sebere peníze a odjede s přítelkyní Amal na nákladnou dovolenou do hotelu Plaza v New Yorku.

Alibi: Těla jsou nalezena až po několika týdnech. Brian se pokouší předstírat, že on jako jediný utekl té noci lupičům. Když tahle výmluva padne, hájí se tím, že jednal v sebeobraně. Otec ho prý zuřivě napadl.

Žádnou lítost neprojevuje.

Vyšetřování a trest: Vrahovi nejvíce přitíží jeho chladné chování po zločinu. Během 14 dnů utratil přes 30 000 liber z otcových peněz bez jakýchkoli výčitek. Není divu, že dostane doživotí. „Je velmi narušenou osobností, má těžkou narcistickou poruchu,“ ohodnotí ho žalobce David Steer.

Kdo: Christopher Porco

Christopher Porco se svou znetvořenou matkou.
Christopher Porco se svou matkou.

Rodina: Christopher Porco (21) je studentem univerzity v Rochesteru. Jeho starší bratr John slouží u námořnictva. Rodiče Peter a Joan Porcovi mají dobré zaměstnání a žijí ve dvoupodlažním domě na ulici Brockley Drive v Delmaru ve státě New York.

Zločin: Mladík zatouží po penězích. Koupí si auto Jeep Wrangler. Musí si na něj vzít úvěr, který podepíše otcovým jménem. Než aby to otec zjistil, Chris se ho rozhodne zabít. Těžkou hasičskou sekyrou ubije ve spánku oba rodiče.

Alibi: Vrah vše naaranžuje tak, aby to vypadalo jako vloupání. Sám se téže noci vrátí na studentskou kolej, aby měl alibi. Nemá ale tušení, že matka zběsilý útok přežila, i když už navždy bude mít zdravotní následky.

Vyšetřování a trest: Jean Porcová v nemocnici potvrdí, že vrahem byl syn Christopher. Později ale své tvrzení odvolá s tím, že byla v šoku a nic si nepamatuje. Proces se tím protáhne, ale nakonec je Chris přece odsouzen.

Propuštěn může být po 50 letech.

Foto: huffingtonpost.com, ljworld.com, murderpedia.org
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Největší zázraky 21. století: Dokazují existenci věcí mezi nebem a zemí?
enigmaplus.cz

Největší zázraky 21. století:...

Američan Grayson Kirby si při autonehodě...
Perla neomylně poznala, kde jí je potřeba
skutecnepribehy.cz

Perla neomylně poznala, kde...

Čtyři dny se ty dvě trmácely vlakem, od hranic je...
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz

Krůtí maso se zeleninovým...

Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso...
Tapety jako na zámku
panidomu.cz

Tapety jako na zámku

Jinak řečeno tapety textilní. Právě ty si spojujeme s...
Tak trochu jiné orloje
epochanacestach.cz

Tak trochu jiné orloje

Ten pražský na...
Uteče Rybová manželovi za Majerem?
nasehvezdy.cz

Uteče Rybová manželovi za...

Už nějakou dobu se...
Trpí delfíni „alzheimerem“?
21stoleti.cz

Trpí delfíni „alzheimerem“?

Alzheimerova choroba je nejčastější příčinou...
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz

Mrazivá předpověď: Do roku...

Ledovce jsou krásné a majestátní....
Chce zničit Borhyové hvězdnou kariéru?
nasehvezdy.cz

Chce zničit Borhyové...

Dlouhá léta neměla na Nově...
Zastavil Jozue Slunce? Pomáhala mu vyspělá mimozemská rasa?
enigmaplus.cz

Zastavil Jozue Slunce?...

Desetitisíce židovských bojovníků visí svému...
Masiv pod nohama
rezidenceonline.cz

Masiv pod nohama

Podlahová krytina z přírodního dřeva je prověřená...
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz

Znovuzrození ikonického...

Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha