Skip to content

5 vraždících potomků: Proč někdy děti bez varování usmrtí své rodiče?

Jejich život vypadá spokojeně. Dospívající mladíci obklopení milující rodinou patří často mezi nejlepší studenty. Nemají nouzi ani o peníze, ani o přátele. Jenže krásně načatý život náhle skončí. Dospívající děti bez varování zavraždí své rodiče.

S naprostým chladem pak předstírají, že ke zločinu došlo úplně jinak.

Kdo: Lowell Lee Andrews

Andrews v roce 1958 po jeho zatčení.
Andrews v roce 1958 po jeho zatčení.

Rodina: Lowell Lee Andrews (23) z Kansasu má pověst nejhodnějšího chlapce ve městě Wolcott. Dobře se učí, hraje ve školní kapele a rodičům Williamovi (50) a Opal (41) dělá jen radost. Mají ho ještě raději než dceru Jennie Marii (20). Idylka skončí v roce 1958.

Zločin: Na Den díkůvzdání si Lowell čte Bratry Karamazovy ve svém pokoji. Pak vezme otcovu malorážku a vstoupí do obývacího pokoje, kde zbytek rodiny sleduje televizi. Sestru trefí mezi oči. Otce zabije třemi výstřely.

Matce, která se ho snaží uklidnit, uštědří 16 ran.

Alibi: Ihned po vraždě Lowell rozhází věci, aby vše vypadalo jako loupež. Pak odjede do kina a zajistí si tam alibi. Teprve po návratu předstírá, že rodinu našel zavražděnou, a vše nahlásí policii.

Vyšetřování a trest: Podezření na něj padne díky tomu, s jakým klidem se chová. Vyšetřovatelé rozpráší jeho alibi. „Udělal jsem to jen tak,“ přizná se nakonec. Údajně už dlouho snil o tom, že se odstěhuje do Chicaga a stane se gangsterem.

V roce 1962 je oběšen.

Kdo: David Brom

David Brom (vězeňská fotografie z roku 2014)
David Brom (vězeňská fotografie z roku 2014).

Rodina: Je mu 16 let, když policii v Minnesotě oznámí, že jeho spolužák mu zabil rodinu. V rochesterském rodinném domě skutečně leží těla Bernarda (43) a Paulette (42) Bromových a jejich dětí Diane (13) a Richarda (9).

Zločin: „Praštil jsem tátu jednou sekyrou, ale pořád stál na nohou. Tak jsem do něj řezal dál a dál, dokud se nepřestal hýbat,“ svěřil se Brom spolužákům. Právě jejich výpovědi policistům pomohly nejvíc.

Nemohli uvěřit, že 16letý hoch by byl takového činu schopen.

Alibi: Brom předstírá, že vše udělal jeho spolužák. Když je usvědčen ze lži, vymyslí si jinou výmluvu. Prý jednal v afektu po hádce s otcem. Ani to nemusí být pravda. Před činem si totiž vyholil vlasy a navštívil místní kostel.

Plánoval vraždu?

Vyšetřování a trest: Brutální způsob vraždy je důvodem, proč Broma zkoumají psychiatři. Je vůbec duševně v pořádku a odpovídá za své činy? Před soudem stane v říjnu 1989. Dostane doživotí. Teoreticky může být propuštěn předčasně, až mu bude 70 let.

Kdo: Seth Privacky

Seth Privacky.
Seth Privacky.

Rodina: Mladíček z Michiganu vyrůstá v úplné rodině ještě s bratrem Jediahem (19). Jsou s ním ale jen problémy. Krade a bere drogy. „Otec o mně nikdy neřekl nic dobrého a matka se vždy postavila na jeho stranu,“ stěžuje si.

Zločin: Rodiče si s ním nevědí rady. V roce 1998, když je mu 18, mu otec řekne, ať si najde vlastní bydlení. To Setha rozčílí. Otcovou zbraní postřílí všechny lidi přítomné v domě. Kromě rodičů Stephena (50) a Lindy (49) a bratra Jeda je to také bratrova přítelkyně April (19) a dědeček John Privacky (78).

Alibi: Ihned po činu zavolá Seth kamarádovi Stevenu Claytonovi Wallaceovi, aby mu pomohl uklidit dům plný krve a důkazů. Potom hodlá zmizet. Nestihne to. Rodiče April začnou mít o dívku strach. Přijedou k domu a v hrůze volají policii.

Vyšetřování a trest: „Jeho motiv zůstává naprostou záhadou,“ říká detektiv Dennis Edwards. Seth se po zatčení přizná, ale lítost neprojeví. Podle psychologů je emočně plochý. Doživotní vězení se mu nelíbí.

V roce 2010 je zastřelen při pokusu o útěk.

Kdo: Brian Blackwell

Brian Blackwell se svým otcem.
Brian Blackwell se svým otcem.

Rodina: Nadějný chlapec z vesničky na sever od Liverpoolu Brian Blackwell (18) plánuje budoucnost chirurga. Skvěle se učí a rodiče Sydney (72) a Jacqueline (61) jsou na něj pyšní. Promíjejí mu i to, když jim občas sebere peníze nebo padělá otcův podpis na šeku.

Zločin: Předstírat před spolužáky život v luxusu jde Brianovi jen do té doby, než mu otec padělání podpisu zatrhne. V červenci 2004 vezme kladivo a své rodiče s ním brutálně umlátí. Potom sebere peníze a odjede s přítelkyní Amal na nákladnou dovolenou do hotelu Plaza v New Yorku.

Alibi: Těla jsou nalezena až po několika týdnech. Brian se pokouší předstírat, že on jako jediný utekl té noci lupičům. Když tahle výmluva padne, hájí se tím, že jednal v sebeobraně. Otec ho prý zuřivě napadl.

Žádnou lítost neprojevuje.

Vyšetřování a trest: Vrahovi nejvíce přitíží jeho chladné chování po zločinu. Během 14 dnů utratil přes 30 000 liber z otcových peněz bez jakýchkoli výčitek. Není divu, že dostane doživotí. „Je velmi narušenou osobností, má těžkou narcistickou poruchu,“ ohodnotí ho žalobce David Steer.

Kdo: Christopher Porco

Christopher Porco se svou znetvořenou matkou.
Christopher Porco se svou matkou.

Rodina: Christopher Porco (21) je studentem univerzity v Rochesteru. Jeho starší bratr John slouží u námořnictva. Rodiče Peter a Joan Porcovi mají dobré zaměstnání a žijí ve dvoupodlažním domě na ulici Brockley Drive v Delmaru ve státě New York.

Zločin: Mladík zatouží po penězích. Koupí si auto Jeep Wrangler. Musí si na něj vzít úvěr, který podepíše otcovým jménem. Než aby to otec zjistil, Chris se ho rozhodne zabít. Těžkou hasičskou sekyrou ubije ve spánku oba rodiče.

Alibi: Vrah vše naaranžuje tak, aby to vypadalo jako vloupání. Sám se téže noci vrátí na studentskou kolej, aby měl alibi. Nemá ale tušení, že matka zběsilý útok přežila, i když už navždy bude mít zdravotní následky.

Vyšetřování a trest: Jean Porcová v nemocnici potvrdí, že vrahem byl syn Christopher. Později ale své tvrzení odvolá s tím, že byla v šoku a nic si nepamatuje. Proces se tím protáhne, ale nakonec je Chris přece odsouzen.

Propuštěn může být po 50 letech.

Foto: huffingtonpost.com, ljworld.com, murderpedia.org
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

„Po práci si rád vychutnám hořkost tonicu Kinley,“ říká Libor Bouček
iluxus.cz

„Po práci si rád vychutnám...

V minulých dnech jsme měli možnost...
„Orchid House“ Jamese Bonda
rezidenceonline.cz

„Orchid House“ Jamese Bonda

Variace na thajské téma, tak by bylo možné...
Bratr má vše, a já skoro nic!
skutecnepribehy.cz

Bratr má vše, a já skoro nic!

Majetek bývá kamenem úrazu mnoha...
Jak bezpečně ukládat v podzemí oxid uhličitý?
21stoleti.cz

Jak bezpečně ukládat v...

Oxid uhličitý je přirozenou součástí...
MIKULOVSKÉ TAJE A KRÁSY: OBEJDETE JE I PĚŠKY
epochanacestach.cz

MIKULOVSKÉ TAJE A KRÁSY:...

Město Mikulov je ideálním...
Pikantní kuřecí křidélka
tisicereceptu.cz

Pikantní kuřecí křidélka

Suroviny na 4 porce 1 kg kuřecích křídel 2 lžíce worcesterové...
Mají v zádech psychopata?
nasehvezdy.cz

Mají v zádech psychopata?

Moderátor Leoš Mareš (46)...
Čarodějnické procesy nejsou minulostí!
enigmaplus.cz

Čarodějnické procesy nejsou...

Přestože hon na čarodějnice je...
Komu nakonec skončí herečka v posteli?
nasehvezdy.cz

Komu nakonec skončí herečka...

Hvězda 1. MISE SÁRA...
Aby se kočce u vás opravdu líbilo
panidomu.cz

Aby se kočce u vás opravdu...

Zbožňuje pohodlí a teplo. Potřebuje přehled a...
Případ z Coventry: Mstí se tu duch zesnulého Jima?
enigmaplus.cz

Případ z Coventry: Mstí se...

Strach a zděšení zažívá v roce 2011...
Islandské jezerní monstrum: Jde o příbuzného slavné lochnesky?
epochalnisvet.cz

Islandské jezerní monstrum: Jde...

Studenti hallormsstaðirské školy jsou nalepení na oknech a...