Skip to content
reklama

5 argumentů, proč si pořídit elektrokolo

Tento článek je reklamním sdělením

Elektrokola jsou všude. Potkáte je ve městě, na silnicích i v terénu lesů či parků. Jejich obliba stoupá každý den a není se čemu divit. Elektrokolo okouzlí svou silou a zároveň flexibilitou a komfortem a zaručí pohodlnou a zábavnou jízdu, která přesvědčí nejednoho člověka k pravidelnému aktivnímu pohybu.

Co je vlastně elektrokolo?

Elektrokolo je v podstatě klasické kolo obohacené o elektromotor, baterii a řídící jednotku, které vám v náročnějších úsecích samo vypomůže při šlapání, pokud si to budete přát. Asistence při šlapání má většinou několik úrovní, které si můžete sami libovolně měnit nebo zcela vypnout. Díky speciálním snímačům dokáže kolo odhadnout, jak moc vám má vypomoci, aby byla jízda stále stejně příjemná.

Zažijete více zábavy

Už s prvním šlápnutím do pedálů poznáte ten obrovský rozdíl, který vám pravděpodobně hned vykouzlí úsměv na tváři. Zábava a radost z jízdy, které elektrokola přinášejí, jsou hlavním důvodem, proč na nich lidé jezdí každý den. Jízda na klasickém kole může být velmi náročná a nepříjemná ve chvílích, kdy je nutné dlouho šlapat do prudkých kopců. Elektrokolo vám nabídne zábavu a svobodu jízdy jako když jste byli malí.

Nepotíte se tolik

Elektrokolo nepojede za vás, musíte na něm stále šlapat, nicméně asistence vám umožní šlapat pouze tolik, kolik chcete. Dává možnost šlapat úplně bez výpomoci, když se cítíte na náročnější jízdu a rádi byste si dali do těla, nebo naopak pomáhat na nejvyšší úroveň, když se necítíte nejlépe a kolo je pro vás pouze dopravním prostředkem. Díky tomu není utopie ani dojet na kole na pracovní schůzku, do obchodu nebo na romantickou večeři. Elektrokolo vás podrží a nebudete se muset obávat zadýchání, zpoceného oblečení či zarudlého obličeje.

blank

Budete šetrnější k životnímu prostředí

Stále více lidí dává přednost elektrokolům před automobily. Z části je to proto, že elektrokolo může být ve městě snadno rychlejší přepravou vzhledem ke všudypřítomným kolonám. Z části je to také proto, že elektrokolo vám umožní ušetřit tisíce za pohonné hmoty. Nicméně podstatným důvod proč zvolit elektrokolo je také touha po zlepšení životního prostředí. Jde totiž o efektivní, spolehlivý, dostupný a zároveň čistý způsob přepravy, kterým děláte něco pro sebe i pro celou planetu. Pro zajímavost – elektrokolo vyprodukuje zhruba 22 gramů CO2 za kilometr, což je podstatně méně než auto, které vyprodukuje asi 270 gramů za kilometr.

Překonáte zdravotní potíže

Zranění, zdravotní potíže a limitace těla jsou bohužel součástí života. Neměly by nás však ovlivňovat natolik, abychom přestali chodit ven a žít aktivním životním stylem, pokud to chceme. Mnoho lidí si pořizuje elektrokolo, aby jim pomohlo vrátit původní pohyblivost a mobilitu a zlepšit tak zdraví. Ano, elektrokola mají pohon, ale ten je plně ovládán jezdcem a díky tomu může být elektrokolo skvělým odrazovým můstkem také pro ty, kteří by se rádi začali opět pravidelně hýbat. Zábava, kterou vám kolo přinese zaručí, že budete chtít jezdit častěji a dál.

blank

Pojedete dál a rychleji

Nejvyšší rychlost při asistenci je 25 km/h, poté se asistence sama vypne, nicméně vy můžete jet bez problému ještě rychleji díky svému šlapání. Dojezdová vzdálenost může dosahovat až 150 km na jedno nabití a nabíjet můžete prakticky kdekoli, kde se nachází elektrická zásuvka. Elektrokolo vám dodá sebevědomí a vy si díky němu budete věřit na mnohem delší nebo složitější trasy, o kterých byste dříve třeba ani nepřemýšleli.

Elektrokolo je úžasná investice, které nebudete litovat. Naopak si budete lámat hlavu, proč jste do jeho koupě nešli již dříve.

Foto: KLIENT
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články