Skip to content

Tragické osudy dětských hvězd: Krátký svit Judith Barsiové

1

Leckterý dospělý kolega si při pohledu na ně může ukousat nehty žárlivostí. Už od útlého věku uchvacují své obecenstvo neobyčejným talentem a bezprostředními hereckými výkony. Jejich osudy však leckdy naberou až nespravedlivě hořký konec. Které z nadějných dětských filmových hvězd vyhasly předčasně? Čtvrtým a posledním dílem seriálu je příběh Judith Barsiová, hvězdičky, jejíž zář ukončil násilnický otec.

Na svět přijde 6. června 1978 v Los Angeles jako nečekaná pointa rychlého vášnivého vzplanutí dvou maďarských emigrantů v USA, Marie a Jozsefa Barsiových. Zatímco otec je opilec a rváč, který zřídkakdy dorazí domů střízlivý, matka se malé Judith (1978–1988) snaží dát šťastné dětství. Zároveň si skrze ni touží splnit svůj dávný sen – být slavnou a uznávanou herečkou. Jen co se její ratolest dokáže udržet na nohou, začne s ní neúnavně obrážet konkurzy a připravovat ji ke vstupu na uměleckou dráhu. Když je Judith pět let, padne při bruslení v San Fernando Valley do oka štábu, který tu zrovna natáčí reklamu.

2
S matkou tvoří Judith sehranou dvojku.Odcházejí z tohoto světa pár okamžiků po sobě.

Mimořádný talent

O pár týdnů později už roztomilá blondýnka s úsměvem propaguje pomerančový džus kačera Donalda. Brzy se po Hollywoodu rozkřikne pověst o mimořádně talentovaném, inteligentním a bezprostředním děvčátku, které dokáže i přes svůj nízký věk zahrát prakticky cokoliv. Následující měsíce zvonění telefonů u Barsiových neutichá. Úsměv jejich jediné dcery září z obrazovek čím dál častěji, ať už z reklam, televizních seriálů či filmů. V tom prvním s názvem Fatal Vision hraje v šesti letech a v sedmi už září v na Zlatý glóbus nominovaném dramatu Pamatujete na lásku (1985).

3
Jen co se Judith dokáže udržet na nohou, začne s ní matka neúnavně obrážet konkurzy.

Ty malej fakane!

Navenek působí Judith i při tom všem shonu jako veselé a zábavné děvče, z hloubi jejích hnědých očí lze vyčíst krutou realitu, plnou bolesti a utrpení. Její rostoucí sláva totiž není dvakrát po chuti otci, který začíná na vlastní dítě neúměrně žárlit. A to i přesto, že si díky jejímu příjmu může dopřávat tolik lihovin, kolik jen jeho játra snesou. A svou nepřejícnost dává navíc najevo i jinak než jen nenávistnými pohledy či jedovatými slovy. Sílu jeho paží v pravidelných intervalech pociťuje jak Judith, tak i Maria. Ke klidu nepřispěje ani to, když se celá rodina přestěhuje do velkého domu v pokojné čtvrti West Hills v Los Angeles, ve kterém nedlouho poté proběhne večírek na uvítanou. Během něj Jozsef, rozčílený z toho, že se všechna pozornost soustředí jen na jeho slavnou dceru, chytne Judith v nestřeženém okamžiku zezadu za culík a se slovy „Ty malej fakane!“ s ní prudce smýkne na zem. Pak si vztekle odplivne a nechá potomka topit se ve vlastních slzách.

4
Hrát jí baví ze všeho nejvíc. Třeba ve filmu Čelisti IV.

Smrt z rukou otce

I když zájem Hollywoodu o Judith neutichá, její život je den ze dne horší a horší. K fyzickému napadání se přidávají i výhrůžky. Noc předtím, než má s matkou odcestovat na Bahamy na natáčení filmu Čelisti IV (1987), jí otec oznámí, že pokud se nevrátí, najde si je a podřízne jako podsvinčata. Nedlouho poté končí Judith po dalším z jeho vzteklých záchvatů s vyrvaným obočím a odstřihnutými řasami. I když přátelé a sousedé Marii vehementně přesvědčují, aby spolu s dcerou od násilnického manžela odešla, ona se k útěku moc nemá. Nakonec uvěří Jozsefovým slibům, že se vystěhuje, rozvede a dům přenechá jim. Je to osudová chyba. Dne 25. července 1988 vchází Barsi uprostřed hluboké noci s nabitou zbraní do dceřina pokoje. Jen okamžik poté ji jedinou ranou do hlavy chladnokrevně popraví. Výstřel vzbudí Marii, která se v předtuše neštěstí žene chodbou k ložnici své dcery. Za moment otřese domem druhá rána. O dva dny později ponoří Jozsef dvě mrtvá těla do benzinu a zapálí celý dům. Pak zamíří ke garáži, ze které se po chvíli ozve třetí, poslední výstřel.

5
Dne 25. července 1988 Judith jedinou ranou do hlavy chladnokrevně popraví její vlastní otec.
Foto: : theangelprojectstories.blogspot.com, lightingtheirwayhome.wordpress.com, http://www.premiere.fr, https://www.findagrave.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Šperky s puncem výjimečnosti
iluxus.cz

Šperky s puncem výjimečnosti

Hledáte-li osobité šperky vytvářené s radostí a láskou,...
Kouzlo moderní ložnice
rezidenceonline.cz

Kouzlo moderní ložnice

Ložnice s koupelnou patří k těm místům, kde člověk nabírá...
Nejslavnější akrobatické kousky, nad nimiž tuhne v žilách krev
epochalnisvet.cz

Nejslavnější akrobatické...

Absolutně postrádají pud sebezáchovy. Na...
Skutečný horor: Čí jekot se rozléhá v nejstrašidelnějších lesích v Británii?
epochalnisvet.cz

Skutečný horor: Čí jekot se...

Turista si vpodvečer povídá s vesničany u ohně. Vtom se z blízkého...
Vědci popsali unikátní evoluční mechanismus
21stoleti.cz

Vědci popsali unikátní...

Tým českého vědce Petra Svobody...
Opulence ve stylu art deco
iluxus.cz

Opulence ve stylu art deco

Pokud bychom měli možnost se do nějakého...
Když černá díra dostane chuť na galaxii…
21stoleti.cz

Když černá díra dostane...

Pozorování takzvaných ‘medúzovitých...
Počet obětí sovětského vpádu do Československa byl vyšší
21stoleti.cz

Počet obětí sovětského vpádu do...

Čeští historici Prokop Tomek a Ivo Pejčoch...
Proč ani po letech Fiala nemluví s rodinou?
nasehvezdy.cz

Proč ani po letech Fiala...

Na obrazovkách se tváří jako starostlivý...
Světlo je přiznanou nadějí
rezidenceonline.cz

Světlo je přiznanou nadějí

Desdemona, Rosalinda, Anna Karenina, Manon Lescaut,...
Dáda Patrasová: Fanoušci jí promlouvají do duše!
nasehvezdy.cz

Dáda Patrasová: Fanoušci jí...

Oblíbená herečka a zpěvačka Dáda Patrasová (61) si...
Záhada Piltdownského člověka konečně vyřešena!
epochalnisvet.cz

Záhada Piltdownského člověka...

O městečku Piltdown v jihovýchodní Anglii...