Skip to content

Zpívající herec Steve Martin aneb Banjo Band inspektora Clouseaua

Pokud mezi hollywoodskými hvězdami existuje úspěšný muzikant, pak je to Steve Martin (*1945). Komik, kterého všichni znají z desítek úspěšných filmů, od ztřeštěného Růžového pantera po romantické Nějak se to komplikuje.

Není totiž jen úspěšným hercem, a mimochodem také oceňovaným spisovatelem (jeho knihy Prodavačka nebo Potěšení ze své společnosti, se staly bestsellery), ale také výborný hráč na banjo, kterého uznávají i takoví mistři jako třeba Tony Trischka (*1949).

Už v začátcích své slávy dokázal publikum strhnout svou hrou a současně bavit svými vtípky.

Banjo jako láska na celý život

Poprvé bere do rukou banjo v sedmnácti letech a je z toho láska na celý život. Banjo se stává součástí jeho komediálních Stand-Up výstupů a nechybí samozřejmě na jeho úspěšných komediálních deskách. Na albu Steve Martin Brothers (1981) dokonce zabírá záznam jeho koncertu celou B stranu.

Časem sice vinou pracovního vytížení ustupuje banjo do pozadí, ale v roce 2009 se k němu znovu vrací a pořádně rozjíždí. Koncertuje se skupinou Steep Canyon Rangers, hraje dokonce i ve slavné Carnegie Hall, vystupuje v televizi, objíždí festivaly.

Se zpěvačkou Edie Brickellovou natočil už dvě úspěšná alba

Zpívá u něj i Paul McCartney

A také vydává první čistě hudební desku The Crow: New Songs for the 5-String Banjo, které v roce 2010 získává cenu Grammy jako nejlepší bluegrassové album roku. Na stejnou cenu je nominováno i to druhé, Rare Bird Alert z roku 2011, pro které napíše všechny skladby a jednu z nich si jako host zazpívá dokonce legendární Paul McCartney (*1942), který nabídku přijme, aniž by si skladbu Best Love chtěl nejdřív poslechnout.

V následujících letech vydává tři alba, na kterých spolupracuje se zpěvačkou Edie Brickellovou (*1966) a za titulní skladbu toho prvního, Love Come For You, mu na polici přistává další Grammy. A mimochodem, všech pět alb se vyšplhá na první příčku americké bluegrassové hitparády!

Foto: https://www.billboard.com,https://media.npr.org, http://kardsunlimited.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články