Skip to content

Země Nezemě znovu ožívá: Do kin míří pohádka Pan

Nedávno to byla Popelka, teď přichází na řadu Petr Pan. Řeč je o nových filmových zpracováních starých pohádkových klasik. Film s názvem Pan nás znovu zavede do Země Nezemě.

Petr Pan má s Popelkou ještě jedno společné. Oba příběhy se „dědí“ z pokolení na pokolení. A teď přišel čas představit mladšímu publiku klasický příběh z pera spisovatele Jamese Matthewa Barrieho (1860–1937). Příběh vypráví o malém klukovi z válkou sužovaného Londýna Petrovi, který před bídou uniká do své fantazie. V ní existuje pohádková Země Nezemě. Tady postupně odkrývá svůj osud zachránce světa s výmluvným jménem Pan.

Proti sobě ovšem má mocné protivníky – piráty. V jejich čele stojí záporáci kapitán Hook a Černovous, kteří mu nic nedarují zadarmo. Naštěstí má Petr po svém boku nové přátelé, jako třeba Tiger Lily nebo malou mořskou vílu.

Pohádkový akčňák

V novém celovečerním hraném filmu Pan z dílny režiséra Joea Wrighta uvidíme naprosto původní dobrodružství o počátcích všemi milované postavy Pana.
V novém celovečerním hraném filmu Pan z dílny režiséra Joea Wrighta uvidíme naprosto původní dobrodružství o počátcích všemi milované postavy Pana.

Každé zpracování se ale drobet liší od toho předchozího, takže jsme zvědaví, co si na nás tvůrci připravili. Už teď je však jasné, že v tomto pojetí si až vrchovatě užijete akce. Dost možná půjde o jednu z nejakčnějších pohádek za poslední dobu.

Podle prvních ukázek ale neztratila nic ze svého kouzla, které si s sebou nese už pár desítek let.

Wolverine jako pirát

Pan porazit krutého piráta Blackbearda (Hugh Jackman) a zachránit tak Zemi Nezemi.
Pan musí porazit krutého piráta Blackbearda (Hugh Jackman) a zachránit tak Zemi Nezemi.

Tvůrcům se navíc podařilo obsadit do několika rolí hollywoodské hvězdy toho největšího formátu. Například Černovouse hraje známý australský herec Hugh Jackman (*1968), kterého můžete znát jako Wolverina z X-Manů.

Původně byla role nabídnuta kanadskému herci Ryanu Goslingovi (*1980), ten ji ale odmítnul. I tak je Jackman víc než slušná náhrada.

Odložený start

Film bude ve vybraných kinech uváděn v České Republice ve formátu 3D a 2D 8.října 2015.
Film bude ve vybraných kinech uváděn v České Republice ve formátu 3D a 2D 8.října 2015.

Nejdříve měl jít film do kin už koncem července letošního roku, ale vzhledem k tomu, že v tomhle termínu se promítaly takové trháky jako Ant-Man nebo nové Mission Impossible, raději se datum premiéry posunulo až na 8. října.

Takže pokud zbožňujete akci a pohádky, pak máte příležitost zajít na tenhle biják, kde to budete mít hezky v jednom. O lístky na premiéru můžete soutěžit na facebooku časopisu JUNIOR nebo i v tištěném JUNIORU na straně 33!

Foto: Freeman Entertainment Czech Republic
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …