Skip to content

Za ztrátu botičky bolestivá smrt!

Ten chlap se kroutí jako had. Leroy Malcolm jen stěží dokáže poslouchat, jak se ten týpek před soudem vymlouvá a bezostyšně lže. Přitom mu kvůli maličkosti umlátil malého syna. „To mi ho dávali za vzor.

Dokonce mi tvrdili, že je lepším tátou než já, a jeden čas jsem měl zakázáno se s naším malým stýkat,“ posteskne.

Angličan Alex (5) byl jeho zlatíčko. S jeho matkou Lilyou Brehaovou (30) už Leroy Malcolm nežil, ale se synkem se stýkal. Jenže přišel ten její „nový frajer“. Marně ji známí varovali, že jde rovnou z kriminálu.

„Prý tam byl nevinně a teď chce začít nový život,“ vysvětlovala zamilovaná žena všem. Bezmezně svému novému partnerovi Marvynu Iheanachovi (39) věřila.

blank
Marvyn Iheanacho má za sebou dlouhou historii, plnou domácího násilí.

Taťka značka ideál

„To je fajn, že můžeš s klukem udělat úkoly, já to nestíhám,“ pochvalovala si pomoc nového přítele. Lilya, původem z Ukrajiny, měla dvě práce – pečovala o děti a hlídala psy. Její partner nepracoval, ale o Alexe se dokázal postarat.

Chlapec se v něm viděl. Říkal mu taťka Mills. Všechno jakž takž klapalo až do 20. listopadu 2016. Tehdy vzal taťka Mills Alexe do jednoho parku v jihovýchodním Londýně.

Uvědomí si, že to přehnal

Rány a křik. „Tam se snad dva chlapi perou,“ říkal si jeden z návštěvníků parku. Pak ale zaslechl vzlyky a dětský hlásek. „Promiň, prosím tě, promiň mi to.“ Kdyby v tu chvíli přišel blíž, viděl by, jak pořádně udělaný chlap mlátí vší silou malého klučinu.

Jen proto, že kdesi ztratil botu. Pak se Alex zhroutil a taťka Mills si uvědomil, že to přehnal. Popadl chlapce do náručí, ale neběžel s ním rovnou do nemocnice, která je pět minut od parku, nýbrž sháněl taxík, aby odjeli do bytu Alexovy matky.

blank
Matka Lilya Brehová a syn Alex.

Uklidňoval ji pěstí

„Cos to s ním udělal?“ vykřikla chlapcova matka, když uviděla svého zmláceného syna. Iheanacho na ni chrlil různé výmluvy. „Musíme zavolat doktora,“ prohlásila rezolutně. „To bych ti neradil,“ vyjel na ni partner. Ona plakala a křičela, až muž vypěnil. Vrhl se na ni, začal ji tlouct a škrtit. „Tak co, už ses uklidnila?“ hulákal na ni bez přestání. Naštěstí sevření uvolnil včas, ženě se podařilo dostat k telefonu a zavolat záchranku.

Ubil ho k smrti

Chlapec byl namodralý ve tváři a nedýchal. Lékaři okamžitě začali s resuscitací. Na jeho těle objevili 22 podlitin a další vyšetření ukázalo vážné poškození mozku. Za dva dny Alex zemře. „Ležela jsem vedle něj na posteli a modlila jsem se za to, aby to bylo dobré, aby otevřel oči.

Držela jsem jeho ruku na své hrudi a slyšela poslední údery jeho srdce,“ svěřila se později zdrcená matka. Teprve teď se jí otevřely oči a s hrůzou zjistila, s kým skoro půl roku žila.

blank
Marvyn Iheanacho má zasebou dlouhou historii, plnou domácího násilí.

Vydatný trestní rejstřík

Prvního domácího násilí se dopustil Iheanacho už ve svých 19 letech. Zmlátil svou holku, protože mu odmítla půjčit pět liber. V roce 2010 tloukl svou tehdejší partnerku pánví do hlavy tak silně, že nástroj promáčkl.

Pak zmlátil ještě jejího 13letého syna, protože se snažil matce pomoct. O dva roky později do bezvědomí zbil další partnerku. Nepůjčila mu telefon. V roce 2013 jinou ženu přiškrtil, protože mu nechtěla dát originál rodného listu jejich dítěte.

V případě opakovaného domácího násilí má policie v Anglii právo žádat po recidivistovi adresu jeho nové partnerky, aby ji varovala. V tomto případě se to nestalo.

blank
Tragické události předchází ztráta botičky.

Lži mu nespolkli

„Máte nenapravitelně pokřivený charakter. Místo abyste se snažil dítě zachránit, myslel jste jen na sebe,“prohlásil soudce Mark Dennis při přelíčení v červenci 2017. Obviněný marně lhal, že mu chlapec spadl, když ho nesl na ramenou.

Ani Alexova matka se nedala přesvědčit, aby svědčila v jeho prospěch. „Už nikdy by neměl vyjít z vězení,“ prohlásila. Soud ji vyslyšel. Iheanacho dostal doživotí.

Foto: dailymail.co.uk
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Leštíme kovy: Jen ať se to znovu blýská!
panidomu.cz

Leštíme kovy: Jen ať se to...

Jak vyčistit různé druhy kovových prvků v...
Na povrch „vyplavaly“ nové souvislosti
21stoleti.cz

Na povrch „vyplavaly“ nové...

Studie sopečného popela v jihozápadní...
Porsche Design slaví 50. výročí
iluxus.cz

Porsche Design slaví 50....

Značka Porsche Design slaví 50...
Žena v bílých šatech
skutecnepribehy.cz

Žena v bílých šatech

Když se mi narodil vnuk,...
S partnerem už nepočítá?
nasehvezdy.cz

S partnerem už nepočítá?

Zpěvačka Lucie...
The Lemp Mansion v St. Louis v USA: Místo plné smrti a krve
enigmaplus.cz

The Lemp Mansion v St. Louis...

The Lemp Mansion v St. Louis v USA je...
V showbyzynsu se rozkoukává už i její dcera
nasehvezdy.cz

V showbyzynsu se rozkoukává...

Mladinká Valentýna...
Eugéne Delacroix: Svoboda vede lid na barikády
epochalnisvet.cz

Eugéne Delacroix: Svoboda...

Antická bohyně jako špinavá pařížská...
Lahodný závin se švestkami
tisicereceptu.cz

Lahodný závin se švestkami

Díky šťavnatým švestkám bude závin hezky vláčný....
Loď pro sportovní nadšence
rezidenceonline.cz

Loď pro sportovní nadšence

Dominantou neobvyklé výletní lodi Scarlet Lady (tedy...
Tajemný chrám v Karnaku: Středisko boha Amona
enigmaplus.cz

Tajemný chrám v Karnaku:...

Pro popis Karnaku není označení „chrámový komplex“...
Lomy v Česku: Přírodní krása, vytvořená lidmi
epochanacestach.cz

Lomy v Česku: Přírodní krása,...

Prašné a hlučné lomy...