Skip to content

Vyvracíme 4 mýty o silikonových prsních implantátech

Tento článek je reklamním sdělením

Odrazují Vás od zvětšení prsou pomocí implantátů zprávy z internetu? Věřte, že nezřídka se jedná o mýty, které se nezakládají na pravdě. Jejich vznik je často způsoben nepochopením problematiky silikonových implantátů.

Na níže uvedených řádcích se spolu podíváme na čtyři z těchto mýtů a řekneme si, jak to je s prsními implantáty ve skutečnosti.

1. Prsa zvětšená za pomocí implantátů vypadají nepřirozeně

Budova BrandeisClinic.
Budova BrandeisClinic.

Ne, pokud spolu s plastickým chirurgem vyberete správnou velikost a tvar implantátu. Je tedy důležité, abyste svůj záměr zvětšení prsou konzultovala se zkušeným chirurgem, který má v nabídce celou řadu velikostí a tvarů implantátů. Jen pokud vyberete správný implantát, budou Vaše prsa vypadat přirozeně, ať už ve vztahu k okolí či k Vám:

  • Implantát bude kopírovat přirozený pohyb ňader.
  • Implantát nebude v ňadru rotovat.
  • Implantát se přizpůsobí Vaší aktuální poloze (gel se v něm přesouvá a prsa tak působí naprosto přirozeným dojmem).
  • Okraje implantátu nebudou „vykukovat“ po obvodu ňader.

2. Čím menší prsa, tím větší implantáty jsou zapotřebí

Operační sál.
Operační sál.

Ne, pokud je pro Vás důležitý výše uvedený bod, tedy přirozený vzhled. Plastický chirurg by Vám měl na konzultaci doporučit takový implantát, který Vaše prsa zvětší a přitom zachová jejich přirozenost.

3. Implantáty je zapotřebí měnit každých 10 let

Pokoj pro pacienta.
Pokoj pro pacienta.

Velmi rozšířený mýtus, který se nezakládá na pravdě. Silikonové implantáty nemají pevně danou životnost. Mýtus 10 let vznikl pravděpodobně na základě toho, že někteří výrobci nabízí 10letou záruku na vadu materiálu implantátů. Ano, je pravda, že některé ženy si během života nechávají implantáty vyměnit. Často je to ale z toho důvodu, že prsa ženy mění postupem času tvar. Pokud pak prsní implantát nerespektuje měnící se tvar poprsí, resp. žena není spokojena se vzhledem prsou, je řešením výměna implantátů. Ovšem, čistě z estetického důvodu, ne z důvodu jakýchkoliv rizik spojených se stářím implantátu.

4. Ženy s implantáty nemohou podstoupit mamografické vyšetření

Konzultační místnost.
Konzultační místnost.

Ano, mamografické vyšetření ženy s prsními implantáty si žádá mírně odlišný postup, není však pravda, že ženu s prsními implantáty není možné vyšetřit a že snímky z mamografu jsou nečitelné. Mamograf také nijak nepoškozuje implantát.

Zároveň žádná studie neprokázala, že by prsní implantáty jakkoliv zvyšovaly riziko rakoviny prsu (to je další rozšířený mýtus).

Připraveno ve spolupráci s Brandeis Clinic.

Foto: Wikipedie, Brandeis Clinic.
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …