Skip to content

Vybíráte toner? Toto jsou možnosti, na které při výběru narazíte

Tento článek je reklamním sdělením

Pokud vám přestane tisknout tiskárna, je hlavním důvodem především to, že v ní došel toner. Laicky řečeno barva. V tu chvíli pochopitelně můžete začít s hledáním nových náplní. Pokud tuto činnost děláte poprvé, můžete se setkat s řadou variant, o kterých nemusíte mít jasno. My vás všemi možnostmi provedeme.

Recyklované tonery
Poměrně velký hit, který je postavený na tom, že se stará náplň nevyhodí, ale bude doplněna. Před tím je samozřejmě také zkontrolována, popřípadě jsou opraveny nebo vyměněny některé části. Recyklace tonerů má zabránit jak tomu, aby docházelo ke zbytečnému vyhazování obalů, tak má napomoci k nákupu levnějších náplní. Hlavní nákladovou položkou je v podstatě jenom tonerový prášek, nikoliv obal.

Tonery nevyhazujte do běžného odpadu, dají se recyklovat!

Originální tonery
I s těmi se velmi často setkáte. Určitě vám je bude nabízet vaše tiskárna prostřednictvím nainstalovaného software. Dále je najdete ve většině obchodů se spotřebním materiálem. Originální tonery jsou vyráběny stejnou značkou, která stojí i za vaší tiskárnou. Tím je garantováno hned několik věcí.

• Kompatibilita s tiskárnou
• Vysoká kvalita tisku
• Dostupnost variant pro jednotlivé modely tiskáren

Slyšeli jste již o kompatibilních tonerech?

Kompatibilní tonery
Jedná se o celkem zajímavou a populární kategorii. Zatímco originální toner vyrábí firma, která zhotovila i samotnou tiskárnu, tak kompatibilní tonery může vyrobit v podstatě jakákoliv společnost. Výhodou těchto náplní je jejich příznivá cena, až o desítky procent nižší, než je tomu v případě originálů. Samozřejmostí je i kompatibilita s tiskárnou, stejně jako i dobrá kvalita tisku.

Náplně do tonerů
Speciální kategorie, která však není až tak žádaná. Jedná se o běžný tonerový prášek, který si následně majitel tiskárny musí doplnit sám. Sice se jedná o řešení nejlevnější, ale vzhledem k práci a také možným problémům není příliš využíváno. Když už chce člověk náplň jenom doplnit, tak více využije služby klasické recyklace.

Foto: tonerpartner.cz
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …