Skip to content

Výběr nejzajímavějších poprav (2. díl)

Spáchali ohavné zločiny, které porota označila jako nelidské, zvrácené a zlé. A zaslouží si nejpřísnější trest. Trest smrti. Na nelítostné vrahy čeká smrtící oprátka, křeslo či injekce. Záleží na tom, kde svůj čin spáchali, i na tom, jaký způsob odejití ze světa si sami vyberou.

První díl zde.

Oběšení

Billy Bailey byl poslední popravený v USA oběšením.
Billy Bailey byl poslední popravený v USA oběšením.

ZLOČIN: V červnu 1979 vyloupí Billy Bailey z Wilmingtonu ve státě Delaware se svým nevlastním bratrem obchod s alkoholem. Už sám a opilý se pak vydá k domu Lambertsonových. Oba staré manžele, Gilberta (80) a Claru (73) chladnokrevně zastřelí.

SOUD: Při útěku z místa činu je spatřen policejní helikoptérou. Pistolí se několikrát pokusí vystřelit na pilota. Krátce nato je zatčen. Soud je rychlý. „Nic si nepamatuju,“ zní jediná Baileyho obhajoba.

TREST: Bailey je odsouzen k pověšení za krk, dokud nezemře, jak zní klasická právnická fráze pro oběšení. Během čekání na vykonání rozsudku se v Delaware změní zákony a Bailey si může vybrat, zda raději nechce injekci.

„Nenechám, aby mě uspali,“ zavrčí jenom.

POPRAVA: Propečený steak, brambory, hrášek a vanilková zmrzlina. To je poslední večeře Billa Bailyeho. Následující den, 25. ledna 1996, je za přítomnosti svědků a synů zavražděných manželů oběšen. Zemře během několika vteřin.

Plynová komora

Robert Harris.
Robert Harris.

ZLOČIN: Dne 5. července 1978 unese v San Diegu 25letý Robert Harris spolu se svým mladším bratrem Danielem auto, ve kterém sedí 16letí mladíci John Mayeski a Michael Baker. Odvezou je za město a zastřelí.

Chtějí jen auto, které o hodinu později použijí při vykradení banky v Mira Mesa.

SOUD: Hodinu po přepadení banky jsou zatčeni. Jeden z důstojníků je přímo Michaelův otec. Robert už za vraždu seděl jako mladistvý, a proto k němu soud není shovívavý. Zatímco Daniel dostane 6letý trest za únos, Robert je odsouzen k trestu smrti.

TREST: První poprava ve státě Kalifornie od roku 1967 se nakonec má uskutečnit 21. dubna 1992. A způsob? Plynová komora. Harris si k poslední večeři poručí kyblík od KFC, dvě velké pizzy, pytlík gumových medvídků, šest plechovek koly a krabičku cigaret.

POPRAVA: Poprava je naplánována už na první minutu po půlnoci. Kvůli odvoláním na poslední chvíli se však uskuteční až v šest ráno. „Můžeš být král či uklízet smetí, nakonec skončíš v tanci se smrtí,“ zní Harrisova poslední slova.

Gilotina

Hamid Djandoubi.
Hamid Djandoubi.

ZLOČIN: Posledním člověkem popraveným v západní Evropě se stane Tunisan Hamida Djandoubi. Ten ve svých 24 letech drží v roce 1973 pod zámkem ve svém domě v Marseille 21letou Elisabeth Bousquetovou. Mučí ji a nutí k prostituci.

Nakonec ji 3. července 1974 zavraždí.

SOUD: Zatčen je Djandubi o měsíc později. U soudu se vše snaží svést na amputaci nohy, kterou musel podstoupit před šesti lety. Bolesti a psychické strádání mu prý přivodily psychické problémy. I tak je nakonec odsouzen k trestu smrti.

Foto: wikiwand.com, murderpedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …