Skip to content

Vteřiny před smrtí: Která krásná akrobatka zahynula na křídlech letadla?

Letecká show v Daytonu v americkém státě Ohio je známá po celém světě. Už dvakrát se tu však stala smrtelná nehoda. Jedna z nich se odehrála 22. června 2013 právě ve chvíli, kdy se americká akrobatka Jane Wicker chystala na svůj nejlepší kousek.

Měla se před zraky diváků projít po letícím letadle bez jakéhokoliv jištění. Místo toho však našla smrt v plamenech.

Wing Walking je extrémně nebezpečný sport.

Jane se na show velmi těšila

Ještě pár hodin před touto osudnou nehodou, dávala Jane rozhovor místní televizi. Vypadala nadšeně a na svoji show se velmi těšila. Ve světě akrobatů byla Jane legendou, věnovala se tomuto sportu už více jak 20 let, a tak nikoho ani nenapadlo, že by se mohlo stát něco tak nečekaného.

Společně se svým pilotem nastoupila do letadla a odstartovala svoje vystoupení. To však trvalo jen pár minut. Právě ve chvíli, kdy byla Jane na konci spodního křídla přetočeného letadla, se stroj začal nebezpečně kolébat.

Za okamžik dopadl na levé křídlo a explodoval. Akrobatka ani pilot neměli šanci z hořícího pekla uniknout. Podle výsledků vyšetřování letěl stroj příliš pomalu a zároveň moc nízko, propadl se kvůli ztrátě vztlaku.

Bez jištění se tento adrenalinový sport může rovnat sebevraždě.

Wing walking

Při tomhle extrémně nebezpečném sportu se akrobati ze letu procházejí po křídlech letadla, většinou však používají bezpečnostní jištění. Oblíbený je především ve Velké Británii a v Americe.

Foto: Greenlees/Dayton Daily News, AP, youtube
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …