Skip to content

Vrah neviňátek: Neodsedí si ani dva měsíce za každou oběť!

V západní části Kolumbie, v chatrči mezi políčky s kávovníkovými keři, se 25. ledna 1957 narodí Luis Alfredo Garavito (*1957). Jednou se dostane na titulní stránky novin. „Nejhorší vrah na světě!“ bude jedno z těch nejlichotivějších přízvisek, kterých se mu dostane.

Z rodné vsi zmizí již v 16 letech. Louis umí číst a psát, trochu počítat, ale nic víc od něj nikdo nesmí čekat. Živí se jako nádeník. Většinu peněz propije. Táhle deprese ho dotlačí až k sebevraždě. Ta se ale nezdaří.

V letech 1992 až 1999 zabíjí Luis Garavito jako na běžícím pásu. Jeho vkus je poměrně jednotný. Vybírá si jen malé kluky ve věku osmi do 16 let. Se sháněním nových obětí nemá problém. Kolumbijská města v uličkách ukrývají spoustu dětí bez domova.

A Garavito ví, jak na ně. Zamotá jim hlavu dárky, pár drobnými a hlavně dobrým jídlem.

Luis Garavito
Garavito v době, kdy vraždí jako na běžícím pásu.

Garavito, kterému vyšetřovatelé brzy přezdívají Bestie, se vyžívá v mučení. Kolik má na svědomí obětí? O tom není jasno dodnes. Mluví se až o 400 chlapcích! Bohužel, takřka vždy jde o děti z ulice, které celé dny nikomu nechybí.

Policie si na něj posvítí v roce 1999. O rok později je Garavito obviněn ze 172 vražd, ale prokázáno je jen 138 případů. I tak jde o nejhoršího vraha v dějinách Kolumbie! Soud mu exemplárně vyměří 1853 let ve vězení.

Má to ale jedno velké „ale“.

Obyčejný šroubovák. V rukách Garavita ale vražedná zbraň.
Obyčejný šroubovák. V rukách Garavita ale vražedná zbraň.

„Největší vrah světa si neodsedí ani dva měsíce za každou svou oběť!“ šokují Kolumbijce média. Nelžou. Na kauzu Garavito není kolumbijská legislativa připravena. Podle zdejšího zákoníku nemůže být nikdo vězněn déle než 30 let.

Garavito s vyšetřovateli navíc spolupracuje, přizná se a pomůže nalézt těla chlapců. Soud mu tak rozsudek sníží. Z již tak nicotných 30 let na 22 let!

Budova soudu. Doživotí tu bohužel vrah dostat nemůže...
Budova soudu. Doživotí tu bohužel vrah dostat nemůže…

Veřejnost se bouří. Vždyť by si bestiální vrah odseděl jen něco málo přes rok za šest svých obětí. A co hůř, zřejmě by se dožil i propuštění na svobodu. V roce 2021, ve věku 64 let, by mohl zvesela začít mordovat dál.

Garavito tak zapříčiní změnu zákonů. Maximální trest odnětí svobody se v zemi zvedne z 30 na 60 let. Jenže to platí jen pro nové případy!

Foto: vanguardia.com, Government of Colombia, Robledo59, Iainf - wikipedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …