Skip to content

Volání o pomoc: Může telepatické spojení zachránit život?

Španělští policisté otráveně prohledávají činžovní dům. Jen ať jim ta zatracená ženská dá konečně pokoj se svými zlými tušeními! Jaký je jejich úžas, když je Roland Perez, o něhož jeho sousedka projevuje vážné obavy, nalezený napůl udušený v přístěnku na střeše.

Stali se snad muži zákona svědky přenosu myšlenek?

Kdo z nás by si někdy nepřál umět číst myšlenky! Kdybychom se navíc s druhými dokázali spojit beze slov a to i na dálku, obešli bychom se bez mobilních telefonů i dalších důmyslných telekomunikačních zařízení.

Nebylo by to pohodlné? Bylo zaznamenáno několik případů, které naznačují, že telepatie by mohla patřit mezi reálné schopnosti. K přenosu myšlenek prý často dochází ve chvílích nouze. Je možné vyslyšet naléhavé volání o pomoc, ačkoliv dotyčný je příliš daleko, než abychom ho mohli zaslechnout?

na policii
Isabela Casová se snaží policisty přesvědčit, aby začali pátrat po jejím zmizelém sousedovi. Jenže muž je nezvěstný teprve den!

Podivná intuice

Barcelonští policisté nechápavě zírají na zjevně velice rozrušenou vdovu Isabelu Casovou. Ta je neustále naléhavě žádá, aby zahájili pátrání po jejím šestapadesátiletém sousedovi Rolandu Perezovi. Kdo ale kdy slyšel, aby policie začala pátrat po někom, kdo je nezvěstný pouze jeden den?

Aby paní Casová získala policisty na svou stranu, dokonce jim líčí svůj sen. V něm spatřila tvář svého souseda, jak ji s výrazem plným bolesti a utrpení prosí o pomoc. To však policisty nijak nepřesvědčí.

Kam by přišli, kdyby se zabývali každou noční můrou? Vždyť vdova navíc obdržela od údajně nezvěstného Pereze dopis, v němž jí sděluje, že musí na několik dní odcestovat. Isabela Casová však tvrdohlavě trvá na svém.

„Vím, že je s ním zle a potřebuje mou pomoc.“ Nakonec policisté, aby se jí zbavili, začnou prohledávat činžovní dům, v němž paní Casová i pan Perez bydlí. Ukáže se, že vdoviny obavy byly oprávněné. Roland Perez je nakonec nalezen napůl udušený a svázaný v přístěnku na střeše.

Nebýt své sousedky zřejmě by zemřel velmi krutou pomalou smrtí. Jak je možné, že Isabela Casová podvědomě vytušila, že je Perez v nebezpečí?

spoutaný muž
Zachytila Isabela Casová telepaticky utrpení svého milence?

V hlavní roli láska

Zní to jako z nějakého romantického filmu, ale mezi zamilovanými osobami zřejmě skutečně existuje nějaké zvláštní pouto. Paní Casová a pan Perez totiž nebyli jenom sousedé, ale také milenci. Tato okolnost nejspíš přispěla k tomu, že vdova byla schopna telepaticky vycítit tíseň svého partnera.

Jak se ale Roland Perez v takové život ohrožující situaci ocitl? Vyšlo najevo, že do jeho bytu vtrhli dva lupiči. Ti ho donutili podepsat dvacet osm šeků a svázaného ho nechali pomalu umírat. Celý příběh má však šťastný konec.

Nejenže pan Perez je zázračně zachráněn, ale při výběru peněz na jeden z šeků jsou chyceni i oba nemilosrdní lupiči. Vše dopadlo dobře jenom díky silné intuici a neústupnosti Isabely Casové.

Drug Addict laying on the floor in agony
Dovolá se muž, kterého přepadl žlučníkový záchvat pomoci?

Zachráněný inženýr

Patnáctiletý Luboš Buml se prochází po Sezimově Ústí. Když už se chystá vrátit za svou sestrou, u níž je na návštěvě, pocítí nepřekonatelné nutkání přejít řeku Lužnici. Vnitřní hlas ho pak žene dál na lesní pěšinu.

Co se to jen děje? Copak se dočista zbláznil? Proč si nemůže pomoci a nechá se hnát iracionálními pocity? Vnitřní hlas vede chlapce přes les ke staré zřícenině, v níž nikdy předtím nebyl. Napjatě otevře branku v drátěném oplocení.

Pak zamíří do zříceniny. Nechápaje důvod svého počínání se Luboš Buml vydává po schodech nahoru. Zde z jedné z místností zaslechne zasténání. Strne hrůzou. Neskrývá se ve zřícenině nějaký duch? Připravený na útěk opatrně nahlédne dovnitř.

Na zemi spatří svíjet se v žlučníkovém záchvatu asi čtyřicetiletého pána. Ten se mu představí jako inženýr, který měl za úkol provést ve zbořeništi průzkum. „Utíkal jsem do hospody volat pohotovost a dvakrát jsem musel svou žádost urgovat, protože mi nikdo nechtěl věřit, že v té staré zřícenině opravdu někdo je,“ vzpomíná Buml. Dodnes nechápe, jakým řízením osudu se v zřícenině ocitl. Zachytil snad telepaticky mužovo volání o pomoc? Proč ho však vnímal právě on? Vždyť muže předtím nikdy nespatřil. Jsou někteří lidé citlivější k myšlenkovým vlnám?

Foto: www.crystalinks.com, www.gettyimages.com, lostpedia.wikia.com, www.patheos.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Nevysvětlitelné jevy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Je libo červíka?
epochalnisvet.cz

Je libo červíka?

Larvy potemníka moučného(Tenebrio molitor), označované...
Prokletá webová stránka, která prý rozsévá smrt na přání
enigmaplus.cz

Prokletá webová stránka, která...

Bylo nebylo, v 18. století se jednomu...
Loutka doháněla lidi k šílenství
skutecnepribehy.cz

Loutka doháněla lidi k...

Zdánlivě nevysvětlitelný...
Spadlo z nebe letadlo, nebo nespadlo? Toť otázka
enigmaplus.cz

Spadlo z nebe letadlo, nebo...

Ticho na výletu do přírody najednou přeruší...
Špagety vařené se zeleninou
tisicereceptu.cz

Špagety vařené se zeleninou

Suroviny 350 g špaget 1 střední cibule a...
Hledá si nového přítele, nebo už ho má? S kým bydlí?
nasehvezdy.cz

Hledá si nového přítele, nebo...

Z Anny Slováčkové (25) je...
Ztráta blízkých ji nikdy nepřebolí
nasehvezdy.cz

Ztráta blízkých ji nikdy...

Zemřeli jí oba bratři...
Na vlnách luxusu
rezidenceonline.cz

Na vlnách luxusu

Italská značka Benetti představila nový model jachty...
Vědci z Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze pomáhají v Zambii nejen proti covidu-19
21stoleti.cz

Vědci z Fakulty tropického...

Tým vědců z ČZU v Praze se vrátil z expedice do...
Mocná síla kaviáru působící noc za nocí
iluxus.cz

Mocná síla kaviáru působící...

V neprobádané říši noci vědci objevili...
Domácí mýdlo pro radost
panidomu.cz

Domácí mýdlo pro radost

Domácí mýdlo můžete zkusit pro radost sobě, že...
Tři zámky na Pardubicku: Procházky nevšední historií
epochanacestach.cz

Tři zámky na Pardubicku:...

Až budete někdy na...