Skip to content

VIDEO: Přelezl ohradník a plácl hrošici, nyní po něm jde policie

Velmi neobvyklý případ musí v současné době řešit policie v Los Angeles. Pátrá totiž po muži, který a v zoo v LA přelezl ohradník a dostal se až příliš blízko k jednomu ze zvířat. Konkrétně k hroší samici, kterou tento muž plácl po zadku.

Podle deníku Los Angeles Times se jednalo o čtyřletou hrošici Rosie.

Na nahrávce je vidět jak se muž k hrošici opatrně přibližuje a následně prchá z výběhu, zatímco hroší samice, snad v údivu, zůstává stát na místě. Video se stalo po světě velmi oblíbeným a brzy se dostalo i k vedení zoologické zahrady, ta po muži odstartovala pátrání.

„Každá interakce se zvířetem může být nebezpečná jak pro něj, tak pro člověka,“ uvádí tisková mluvčí zoo April Spurlock. „Nikdy není chytré odstartovat nečekaný fyzický kontakt se zvířetem,“ dodává. Vpád do zvířecího výběhu v zoo je mimoto také protizákonný, a podle toho za něj může být viník potrestán.

Zatímco hroší kůže zůstala nepoškozena, rána nyní leží na doposud otevřeném a důvěřivém vztahu zoo k návštěvníkům. Vedení zoo musí nyní přemýšlet nad možností zvýšení ochranných opatření zvířat. To by mělo samozřejmě za následek snížení autentičnosti setkání člověka a zvířete.

Správa zoo se nyní obává lidí, kteří by chtěli podobný čin napodobit. I proto zvýšila dohled nad jednotlivými výběhy. „Bezpečnost zvířat a jejich nenarušitelný prostor je pro nás klíčový,“ dodává Spurlock.

Foto: looptt.com Video: youtube.com (channel: Huffpost)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články