Skip to content

VIDEO: Podívejte se jak se rodí stovky malých sklípkanů

Není to úžasné když vidíte batole poprvé se kolébat na svých nemotorných nožkách? To, jak se nejistě nadzvedne na zemi a posune jednu nožku a pak dalších sedm… Ano, myslím batolata tarantule samozřejmě.

Záběry přesně takového momentu pověsila nedávno na internet Marita Lorbiecke známá také jako Tarantulí dívka. Na záběrech ve videu je vidět, jak za pomocí nůžek otevírá pavoučí vaječný vak. To nabízí pohled dovnitř na pavoučí mláďata.

Na všech 1400 které ve vaku čekali na své vypuštění do světa. Téměř půl druhého tisíce pavouků je už i na pavouka slušná snůška. Obzvláště, když je obvyklý počet mláďat ve vaječném vaku někde mezi pěti sty a tisícem.

Samotná Tarantulí dívka, která se rozmnožováním pavouků zabývá už přes dvacet let uvádí, že tato snůška je největší, jakou doposud viděla. Rodiče této drobotiny patří do druhu sklípkan největší jehož zástupci mohou dorůstat až do délky 18 centimetrů.

Jak ale probíhalo jejich páření, které bylo počátkem zrodu takového množství malých pavouků? Sameček v období páření splétá speciální síť obsahující spermie. Ty pak chytá na své krátké přední nožky, kterými může následně oplodnit až několik samiček.

Tím role samečka končí, pokud by se totiž u samičky zdržel až příliš dlouho riskuje, že bude snězen. Samička následně naklade vajíčka společně se spermiemi do speciálního kokonu z pavoučích vláken. Kokon zapečetí a stráží několik týdnů.

Zbytek procesu zrodu pavoučích mláďat již zachycuje video. Kdo přemůže strach, může se na tento mnohonásobný zázrak zrození podívat.

Foto: dailymail.co.uk Video: youtube.com (channel: Deadly Tarantula Girl)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články