Skip to content

VIDEO: Fascinující bludiště Ashcombe Maze

Už více než 40 let se obyvatelé i hosté malebného poloostrova Mornington, ležícího nedaleko australského města Melbourne, mohou kochat fascinujícím bludištěm v areálu Ashcombe Maze & Lavender Gardens. Jeho cesty se klikatí mezi více než tisícovkou cypřišů, upravených do podoby až 3 metry vysokých a 2 metry širokých živých plotů.

Ze začátku jsou vzdálenosti mezi stěnami jednometrové, jak plot roste, tak se ovšem postupně zužují. Některé části bludiště jsou tak úzké, že se jimi neprocpe kočárek ani invalidní vozík. Třikrát až čtyřikrát ročně nafasuje tým zahradníků elektrické křovinořezy, žebříky a chůdy a vyráží bludišti zarovnat fasádu.

Nejeden z nich má problém, jak se s kolečkem odřezků vymotat ven. Zejména pro nováčky jsou prý první týdny hodně drsné. Ti, kteří mají rádi výzvy, mohou zkusit najít čtyři mozaikové vlajky, ukryté v obou polovinách bludiště, či zkusit pilovat orientaci v dalších dvou labyrintech.

Jeden je celý z růží, má kruhový tvar, je založen jako první svého druhu na světě a roste v něm na 1200 růžových keřů a více než 200 nejrůznějších odrůd, speciálně vybíraných s ohledem na jejich barvu a vůni.

Není divu, že mnozí návštěvníci ztrácejí mezi nimi pojem o čase. Třetím do party je labyrint, osázený celoročně kvetoucími levandulemi. Je jich tu na 40 různých druhů.

Foto: designcurial.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články