Skip to content

VIDEO: Archeologové objevili zobrazení mýtického aztéckého vesmíru!

Archeologové objevili zobrazení mýtického aztéckého vesmíru na úpatí sopky. Kamenná svatyně byla nalezena v Nahualac – místě v podhůří sopky Iztaccihuatl v Mexiku.

Struktura umístěna uvnitř rybníka vypadala, jako by byla plovoucí a existují dokonce důkazy, které naznačují, že Aztékové úmyslně odklonili dva prameny, aby toho dosáhli.

„Na základě vizuálních prvků, charakteristických znaků a jejich společného vztahu předpokládáme, že Nahualac by mohl reprezentovat mikrokosmos, který zobrazuje prvotní vody a počátek mýtického časoprostoru tak, jak jej vnímali Aztékové,“ uvedl Iris del Rocio Hernandez Bautista, archeolog z National Institute of Anthropology and History.

Artefakty objevené na místě však kromě symbolického zobrazení vesmíru zahrnují i keramické fragmenty, drahé kameny a dokonce i organické pozůstatky.

„V této oblasti byly nalezeny i keramické materiály, některé z nich byly označeny jako hrnčířské styly Coyotlatelco, Mazapa a Tollan,“ řekl Bautista. „Archeologické naleziště pokrývá přibližně 300 x 100 metrů.“

Foto: https://smarthistory.org/. Video: YouTube (The Science Channel)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …