Skip to content

Videa, ze kterých mrazí: Mluvila dívka s přízrakem, nebo se svým vrahem?

Záhadné šifry, okamžiky před smrtí či dílo domnělého vraha společně tvoří pětici nejzáhadnějších videí, která kolují na internetu a vyvolávají celou řadu otázek. Kdo je jejich autorem? Co nebo kdo se skrývá v záběru či mimo něj?

Pátrání po odpovědích mnohdy odkrývá mrazivé skutečnosti!

Dveře výtahu se otevírají a dovnitř vstupuje mladá dívka. Překotně mačká všechna tlačítka, jako by chtěla výtah donutit urychleně odjet. Jenže výtah nereaguje. Za několik vteřin se drobná Asiatka vykloní ze dveří a nervózně se rozhlíží.

Pak se zase rychle narovná, přitiskne ke stěně a zalapá po dechu. Má strach. Před kým se jen schovává? Za okamžik znovu vyhlédne ven. Pomalu vystupuje a při tom s sebou leknutím trhne. Nikdo další ale v záběru není.

I ona sama na okamžik mizí. Když se vrátí, znovu mačká všechna tlačítka. Výtah stále nereaguje a dívka odevzdaně vystupuje. Otevřenými dveřmi je vidět její zmatená gestikulace. Zřejmě s někým hovoří.

Jenže stále nikdo není vidět. Nakonec dívka zcela zmizí ze záběru a dveře výtahu se zakrátko zavřou. Otevřou se až v dalším patře. Tuto podivnou příhodu zachytila kamera ve výtahu hotelu Cecil v Los Angeles.

Brzy by byla zapomenuta, jenže věci dostávají zcela nečekaný spád. Osoba na videu je totiž jednadvacetiletá kanadská turistka Elisa Lam a právě jí zbývá posledních pár minut života.

Elisa Lam beze stopy zmizela na začátku února 2013. Tři týdny poté je její tělo nalezeno v nádrži na vodu na střeše hotelu. Nikdo netuší, jak se do nádrže dostala a zda zemřela bez cizího přičinění, nebo ji někdo zavraždil.

Odborníci z jejího chování na videu usuzují, že nejspíš trpěla halucinacemi a postupně nad sebou ztratila kontrolu. Druhá možnost je, že se ukrývala a prchala před někým, kdo jí naháněl strach a kdo, možná zcela záměrně, zůstává stát mimo záběr.

Na seznam podezřelých se dostává i personál hotelu. Nikomu se účast na smrti dívky neprokáže, přesto je však přinejmenším podezřelé, že s nahrávkou z výtahu kdosi zásadním způsobem manipuloval. Na rozmazané časomíře není čas čitelný, je však patrné, že video bylo zpomaleno a občas se zastaví úplně.

Číslice na místě minut v některých okamžicích naopak přeskočí už po několika vteřinách, přestože se záznam zdá plynulý. Z celého záznamu je tak odstraněno přibližně 55 vteřin. Proč? Je to snad práce samotného vraha?

Video: YouTube
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články