Záhadné šifry, okamžiky před smrtí či dílo domnělého vraha společně tvoří pětici nejzáhadnějších videí, která kolují na internetu a vyvolávají celou řadu otázek. Kdo je jejich autorem? Co nebo kdo se skrývá v záběru či mimo něj? Pátrání po odpovědích mnohdy odkrývá mrazivé skutečnosti!
V roce 2006 začíná internetem kolovat video z údajného útoku neznámého hackera na televizní stanici v americkém Wyomingu v 80. letech. Vysílání televize bylo přerušeno a na obrazovce se objevil nápis „Představujeme vám speciální prezentaci.
Uvidíte takové pěkné věci.“ V následném klipu se objevuje několik vět se zvláštními vzkazy. Například „Proč nenávidíte? Jste nemocní. Na co myslíte?“ a podobně. To vše je doprovázeno záběry na různé tváře s různými strašidelnými výrazy.
Zdá se, že útočníci tímto způsobem vyjadřují svou nevoli proti televizním reklamám, ale objevují se i lidé, kteří uvádějí, že po zhlédnutí videa trpěli halucinacemi a nevolností. Mohl v něm být ukryt podprahový signál?
Specialisté později údajně zjišťují, že frekvence zvuku v tomto videu se pohybuje mezi 17 až 19 herz, což skutečně může popisované potíže způsobit. Hackera, který má útok na svědomí, se nikdy nepodařilo dopadnout. Kde se ukrývá? A je vůbec skutečný?
https://www.youtube.com/watch?v=IBHkW0aKHRc
Brzy po zveřejnění videa se začínají objevovat hlasy, že celý příběh je smyšlený a video vzniklo mnohem později. Jeho autenticitu se dodnes nepodařilo ověřit.
Často je však Wyomingský incident přirovnáván k jinému hackerskému útoku, o jehož autenticitě není pochyb. Útok se odehrává 22. listopadu 1987, kdy je vysílání dvou místních kanálů v oblasti Chicaga přerušeno neznámými hackery.
Na obrazovkách se objevuje muž v masce fiktivní postavy jménem Max Headroom, umělé inteligence s lidskou podobou. Muž se šíleně směje a vykřikuje zdánlivě nesouvislé věty.
V jeden okamžik zvedá před kamery rukavici a prohlašuje, že jeho bratr nosí tu druhou. „Ale je špinavá! Je to jako by na ní byly krvavé skvrny,“ prohlašuje zlověstně. Má tento útok nějaké poselství?
Možná by své pohnutky mohli vysvětlit hackeři, kteří za vším stojí. Ani v tomto případě se je však nepodařilo odhalit.
https://www.youtube.com/watch?v=t32JpruyLZk