Skip to content
reklama

Věští zvířata smrt?

blank

Naši předci používali zvířata nejen jako zdroj obživy, ale i jako mimořádně schopné věštce. Ze všeho nejlépe zvířata dokázala předvídat neštěstí a příchod obávané zubaté.

Na část těchto schopností dává odpovědi věda. Lékaři například používají zvířata k diagnostice rakoviny. A jsou velmi úspěšní. To hlavně díky extrémně vyvinutým smyslům zvířat – zejména díky čichu. Ale část zvířecích instinktů zůstává zakryta rouškou temného tajemství.

Komunikují snad zvířata se záhrobím? Ví náš pes jistě to, co my raději ani vědět nechceme?

Smrtonosný Oscar

Mimořádnou schopnost vycítit blížící se skon mají kočky. Personál hospicu v americkém městě Providence například věděl jistě, že ten pacient, ke komu si na postel sedl místní nalezenec, kocour Oscar, už se pomalu vydává na cestu na druhý břeh.

Zbývalo pár hodin na to, aby personál přivolal rodinu k poslednímu rozloučení. Podle personálu nemocnice se údajně kocour nikdy nespletl a zubatou přešlapující za dveřmi vycítil s neochvějnou jistotou.

Mohl snad cítit určité biochemické reakce, které se v těle před skonem rozbíhají? Nebo je vysvětlení o něco méně uchopitelné? Komunikoval snad se záhrobím, nebo byl sám nadán tak, že dokázal věštit smrt?

blank
Kočkám připisovali magické schopnosti už ve starém Egyptě. FOTO: Katharina Surhoff / Creative Commons / GFDL

Kočky ochranářky

Kočky jsou považovány za magické tvory odedávna. Ne nadarmo se jimi prý rády obklopovaly čarodějnice a vůbec všichni lidé nadaní nadpřirozenými schopnostmi. Spousta lidí i dnes raději zařadí zpátečku, pokud přeběhne přes cestu černá kočka.

Je známé, že kočky například přesně vytuší negativní zóny v bytě nebo v domě – a co víc, mají právě tato místa ve značné oblibě. Ne ale proto, že by sama byla stvořeními tolik ďábelskými, ale proto, že mají moc tato místa od negativní energie pročišťovat.

Snaží se lidi takto chránit před zlou mocí nadpřirozených sil?

Mají kočky schopnost telepatie?

Američtí vědci se dokonce věnovali výzkumu telepatických schopností koček. Umístili koťata do bludiště a nechali je projít ho nejprve na vlastní pěst. Koťatům cesta na druhou stranu trvala dlouho a udělala mnoho chyb.

Poté odborníci jiné skupině koťat v duchu radili, kterou cestou se dát. Koťata, která dostávala ony nevyslovené povely, si vedla nesrovnatelně lépe. Znamená to snad, že mají kočky schopnost telepatie, která nějak souvisí s jejich schopnostmi předpovídat lidskou smrt?

Psi vyjí na smrt

Za další spolehlivé věštce smrti jsou mnohými považováni psi. Naši předci vodili psa k lůžku těžce nemocného. Pokud projevoval radost, olizoval člověku ruku a snažil se ho povzbudit a potěšit, člověk se uzdravil.

Pokud si pes sedl k lůžku nebo k oknu nemocného a začal táhle a smutně výt, rodina mohla chystat pohřeb. Je popsáno mnoho případů, kdy pes prokázal podobné schopnosti i na dálku. Psi vojáků sloužících daleko od vlasti prý často vycítí pánovu smrt hned v její moment, lehnou si, kňučí a vyjí, odmítají žrádlo a naplní tak rodinu obavami ještě mnohem dříve, než přijde smutný telefonát nebo telegram.

Hodina smrti a počátek psova neklidu se v mnohých případech shodují. Stejně se často projevují pejsci starých lidí, jejichž páníčci tráví své poslední dny v nemocnici nebo domově, kam si psího miláčka vzít nemohli.

blank
Psi umějí vycítit náladu člověka. FOTO: Perhols / Creative Commons / CC BY 2.5

Pes se staral o umírající

Podobný případ jako u kocoura Oscara je popsán i u knírače Scampa z domova důchodců v Ohiu. I on přicházel k lidem, kterým už na tomto světě nebylo pomoci, aby je trpělivě provázel umíráním. Štěkal pouze tehdy, pokud bylo něco špatně – pacient něco potřeboval od personálu nebo trpěl příliš velkou bolestí, které by bylo možno ulevit – ale pokud byl odchod pacienta pokojný, pouze trpělivě a tiše ležel v jeho blízkosti a neodešel, dokud nebylo po všem.

Vracela se k mazlíčkům mrtvá žena?

Podle mnohých indicií tedy psi i kočky dokážou komunikovat se záhrobím. Kniha Tails of the Afterlife od Peggy Schmidtové z roku 2009 zaznamenává několik případů, z nichž přejíždí mráz po zádech. Píše se zde například o ženě jménem Del Johnsenová, která zemřela a nechala po sobě sedm truchlících psů a šest koček.

Její rodina byla nezvratně přesvědčena, že své mazlíčky mrtvá žena denně navštěvuje. Zvířata se najednou pravidelně shromažďovala na jednom místě a projevovala radost. Psi vrtěli ocasem, vyskakovali na neviditelnou postavu, kočky se o kohosi otíraly, vrněly a lísaly se s vyklenutým hřbetem.

Všechny zvířecí oči směřovaly na jedno místo nahoru do prázdna. Dívaly se do neviditelné mrtvé tváře?

blank
Rupert Sheldrake zkoumal propojení psa a jeho pána. FOTO: Zereshk / Creative Commons / CC BY 3.0

Trvá pouto lásky i po smrti?

Autor Rupert Sheldrake napsal v roce 2011 knihu o propojení psů a jejich páníčků, které je mimo chápání současné vědy. Zná to asi každý pejskař. Váš pes nemůže vědět, kdy přesně přijdete domů, ale přesto vaše žena tvrdí, že už v době, kdy jste teprve vystupoval z autobusu na desítky metrů vzdálené zastávce, už projevoval radost a motal se u dveří.

Proč by tedy toto pouto nemohlo trvat i po smrti, pokud připustíme, že o možném posmrtném životě víme stále příliš málo? V to, že psi vycítí přítomnost duchů, energií nebo entit z jiného světa, věří i badatel a zvířecí psycholog Marti Miller. Popisuje další případ, se kterým se asi každý majitel občas setká – pes zuřivě štěká, případně se i klepe strachy, a upírá vystrašený zrak do rohu, kde vůbec nic není. Nebo snad ano? Snaží se vás ochránit a štěkotem vypudit cosi, co k vám domů nepatří?

Podle Martiho Millera zcela určitě!

Foto: Dovenetel / Creative Commons / volné dílo, Katharina Surhoff / Creative Commons / GFDL, Perhols / Creative Commons / CC BY 2.5, Zereshk / Creative Commons / CC BY 3.0
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Vysavač na okna je skvělý pomocník
panidomu.cz

Vysavač na okna je skvělý...

Asi není mnoho lidí, kteří by řekli, že mytí...
Podařilo se známému páru dokonale utajit rozvod?
nasehvezdy.cz

Podařilo se známému páru...

Vypadá to, že manželství...
Tajemství katastrofy R101: Byla gigantická vzducholoď prokletá?
enigmaplus.cz

Tajemství katastrofy R101:...

Obrovská britská vzducholoď R101 je ve své době...
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz

Certina zahalila své DS...

Hodinky DS Action Diver od značky Certina se...
Skončila znovu Simona Lewandowská sama a hledá nového milence?
nasehvezdy.cz

Skončila znovu Simona...

Říkalo se, že SIMONA...
Smetanové brambory se sýrem
tisicereceptu.cz

Smetanové brambory se sýrem

Potřebujete uvařit snadný oběd do jedné hodiny?...
Ložnice v hávu přírody
rezidenceonline.cz

Ložnice v hávu přírody

Návrat k přírodě je trendem poslední doby a...
Zradila jsem muže svého života!
skutecnepribehy.cz

Zradila jsem muže svého...

Seznámili jsme se na diskotéce. Tehdy mi...
RODINNÝ BEZVA FEST.
epochanacestach.cz

RODINNÝ BEZVA FEST.

I letos se můžete těšit na rodinný...
Nový lék účinný v boji proti nádorům na mozku
21stoleti.cz

Nový lék účinný v boji proti...

Glioblastomy jsou nejčastější a nejagresivnější primární...
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz

Prsten z Atlantidy: Jediný...

V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis...
5 mystických tipů na letní čtení: Zednáři i slovenské záhady
enigmaplus.cz

5 mystických tipů na letní...

Žena jako monstrum i bohyně? A co učení...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha