Domů     Věštec Cheiro: Předpověděl osudy slavných i vlastní smrt!
Věštec Cheiro: Předpověděl osudy slavných i vlastní smrt!

V červnovém dnu roku 1902 leží anglický král Edward VII. s horečkami a v bolestech. Korunovace je odložena a lékaři se bojí o jeho život. Královna Alexandra nechává poslat pro známého jasnovidce. Ten přichází s lehkým úsměvem na rtech.

„Vaše Veličenstvo, proč si děláte starosti? Máte před sebou ještě osm let na trůně. Smrt ještě počká!“

Irský okultista, astrolog a jasnovidec Cheiro (1866–1936) se proslaví neuvěřitelně přesnými předpověďmi..

K jeho klientům patří nejenom známé osobnosti z řad herců, zpěváků a literátů, ale i státníci, například anglická královská rodina nebo ruský car Mikuláš II. (1868-1918).

Amerického spisovatele Marka Twaina (1835-1910) svou předpovědí a odhalením detailů z jeho života překvapí natolik, že dosavadní skeptik mění svůj názor na čtení z ruky!

„Cheiro mi ukázal můj charakter s odzbrojující přesností,“ přizná spisovatel. Stejně přesný je Cheiro i u sebe. Umírá v čase, místě a způsobem, který si předpověděl. Prorokoval i osudy naší planety a také zde se již mnohé vyplnilo.

Otisk Cheirovy pravé ruky.
Otisk Cheirovy pravé ruky.

Začíná ve dvanácti

Cheiro není původní jméno tohoto génia. Narodí se v Irsku nedaleko Dublinu jako William John Warner a později používá i jméno hrabě Louis Hamon.

Vášeň jeho matky pro astrologii a jeho vlastní mimořádný talent pro předpovídání budoucnosti ho strhne natolik, že přijme umělecké jméno Cheiro.

Jasnovidectví považuje za své životní poslání.Jeho výjimečné nadání vidět do budoucnosti se projeví už dlouho předtím, než se pro tuto dráhu rozhodne. Do studia astrologie se ponoří již zhruba ve dvanácti letech.

Jeho neobvyklý vrozený talent ale potřebuje růst a rozvíjet se. Mladíkova cesta do Londýna v sedmnácti letech mu otvírá větší možnosti pro hlubší studium.

Brzy se ale vydává jinam, kam ho táhne instinkt a vědomí, že právě tam se může naučit vše, co ještě potřebuje a zdokonalit se ve svém talentu.

Studium v Indii

Budoucího světoznámého jasnovidce přitahuje Indie. Zde stráví další tři roky svého života. Když přicestuje do Bombaje, setkává se tam se svým indickým guru, který ho seznámí s mnoha zkušenými astrology a chiromanty z různých koutů Indie.

Ti ho naučí všem potřebným znalostem a zasvětí ho do tajemství, ukrytých v dávných spisech. Poté se Cheiro vrací do Londýna, kde zahajuje svou kariéru chiromanta. Zakládá si svou kancelář na Bond Street.

Záhy je kontaktován prezidentem anglické Společnosti pro okultní výzkum Arthurem Jamesem Balfourem (1848-1930), který je zvědavý na to, co nováček může předvést. Ten mu předpovídá, že se jednoho dne stane významným politickým lídrem.

Jeho predikce se vyplní v roce 1902, kdy Balfour získá ve volbách místo premiéra. Cheiro se postupem času stává jedním z nejvyhledávanějších astrologů své doby.

Věštec rozvíjel svůj talent už od mládí.
Věštec rozvíjel svůj talent už od mládí.

Američané? Mají jen dvě otázky!

V roce 1893 opouští Anglii a stráví rok v Americe. Zde je překvapen tím, jak se lidé zajímají především o peníze a vztahy.

Ve své knize podotýká, že veškeré otázky, na které po něm Američané požadovali odpověď, se týkaly pouze toho, kdy se najde někdo vhodný pro sňatek a kdy dotyčný klient zbohatne.

Vrací se proto zpět do Anglie, kde má možnost se ve svých předpovědích věnovat mnohem širšímu spektru dotazů. Zastihne ho zde radostná zpráva.

Nový hlavní soudce Anglie baron Russel of Killowen (1832-1900) Cheira informuje, že jeho tři roky stará předpověď o úspěchu se právě splnila.

A to do detailu včetně data.  I když má jasnovidec v té době již věk na to, aby se  po návratu ze zámoří oženil a založil rodinu, nijak se do toho nežene. Ví totiž, že ho svatba čeká až v pozdním věku. Ožení se v 54 letech.

Některé známé předpovědi

Při jeho pobytu v Americe se jeden místní novinář rozhodne vyzkoušet Cheirův talent s tím, že výsledky jeho předpovědi pak předloží čtenářům. Cheiro souhlasí. U všech sedmi dlaní zcela přesně určí pohlaví i povolání majitelů včetně dalších detailů.

Článek ho udělá hvězdou v očích široké veřejnosti. Další z nesčetných historek o jeho schopnostech se odehrává ve vlaku. Aby sobě a spolupasažérům ukrátil cestu, čte jim z ruky. Všimne si, že většina z nich má na životní linii stejné a velmi specifické znamení.

Přestože má jízdenku do cílové stanice, na nejbližší zastávce vystoupí. Vlak má později nehodu s mnoha oběťmi. Jindy žádá bohatá Američanka, aby předpověděl budoucnost její dceři.

Ten předpovídá mladé dívce jménem Mary Leiterová  (1870-1906) brzkou svatbu s vladařem východní země, ale také smrt v mladém věku. Dívka se skutečně provdá za lorda George Curzona (1859-1925), místokrále Indie. Později se také bohužel splní i druhá část předpovědi.

„Ve vaší budoucnosti se skrývá velké nebezpečí. Hrozí vám utonutí. Této hrozbě se vyhnete jen tak, že se v dubnu 1912 budete držet co nejdále od vody.“ Slavný britský novinář William Thomas Stead (1849-1912) neuposlechne Cheirovy věštby a umírá na palubě Titanicu.
„Ve vaší budoucnosti se skrývá velké nebezpečí. Hrozí vám utonutí. Této hrozbě se vyhnete jen tak, že se v dubnu 1912 budete držet co nejdále od vody.“ Slavný britský novinář William Thomas Stead (1849-1912) neuposlechne Cheirovy věštby a umírá na palubě Titanicu.

Státníci mezi klienty

Poprvé vyhledá známého jasnovidce v jeho londýnském domě ruský car Mikuláš II. (1868-1918) incognito. Stane se tak v roce 1904 a Cheiro mu předpovídá, že rok 1918 pro něj bude osudový.

Jak se dnes už ví, car je v tomto roce zavražděn i se svou nejbližší rodinou během občanské války. Během své cesty po Rusku se Cheiro setkává také s Rasputinem (1869-1916). Ani u něj se s jeho dalšími osudy nemýlí.

V roce 1900 varuje italského krále Umberta I. (1844-1900) před smrtí, která mu během tří měsíců hrozí z rukou teroristy. Král je zastřelen 19. července téhož roku v Monze.

Také britská královská rodina je zaujata pozoruhodnými Cheirovými schopnostmi a popravdě, i on je zaujat jí. Horoskopy jejích členů jsou totiž plné neobvyklých znamení.

V roce 1920 předpovídá budoucímu králi Edwardovi VIII. (1894-1972), tehdy ještě knížeti z Walesu (titul, vyhrazený pro následníka britského trůnu), že se stane obětí ničivého milostného vztahu, kvůli kterému se raději vzdá trůnu, než aby přišel o ženu svého srdce.

Příběh jeho lásky k rozvedené Američance Wallis Simpsonové (1896-1986) dnes už zná celý svět.

Zkuste se ovládat, pane!

Mezi klienty známého věštce patří i mnohé známé osobnosti, dnes bychom řekli celebrity. Irský dramatik Oscar Wilde (1854-1900) od něj dostává radu, aby se vyhýbal unáhlenému jednání, jinak zničí sám sebe.

Ten ke své vlastní škodě neuposlechne a kvůli svému vztahu s lordem Alfredem Douglasem (1870-1945) je v roce 1895 odsouzen na dva roky vězení a nucených prací za přečin proti mravopočestnosti.

Přichází kvůli své náklonnosti k mužům o ženu a dva syny. On sám umírá tři roky po návratu z vězení nemocný a v bídě.

K blízkým přátelům věštce patří i tanečnice a špionka nizozemského původu Margaretha Geertruida Zelleová, známá jako Mata Hari (1876-1917), kterou připraví na její neblahý konec. Když žena stane před popravčí četou, je klidná a připravená na smrt.

Ve své době byl opravdovou celebritou.
Ve své době byl opravdovou celebritou.

Předpoví i vlastní smrt

Cheiro předpoví mnoho událostí. Jmenovat můžeme búrské války, datum smrti anglické královny Viktorie (1819-1901), příchod I. světové války i měsíc a rok jejího ukončení, zhroucení ruské říše i smrt carské rodiny.

Ví předem o nástupu velké finanční krize, změnách vlády v mnoha zemích, řadě přírodních katastrof i návratu Židů do Palestiny. Během svého života procestuje mnoho zemí světa, aby se nakonec usadil v Americe.

Poslední roky života tráví v Hollywoodu a přijímá až dvacet klientů denně. Kvůli pracovnímu vypětí ho nakonec skolí infarkt. Tomu podlehne 8. října 1936. Jeho manželka i přátelé potvrdí, že znal den i hodinu své smrti.

Zdravotní sestra, která ho ošetřuje, sdělí novinářům, že v noc, kdy zemřel, odbíjely hodiny v jednu ráno třikrát.

Přátelé, kteří s ním v posledních dnech byli, popsali, že nábytek i schody v Cheirově domě v den  jeho smrtí silně vrzaly a všude byla cítit silná vůně květin.

 

Foto: www.modernhandreadingforum.com,www.artvoice.com, www.blog.museumoflondon.org.uk, commons.wikimedia.org
Související články
Historie
Nehoda, nebo sebevražda? Jak zemřel Miroslav Tyrš?
Polední slunce nemilostivě pálí. Rolník pohledem přejede zčásti zorané pole a vydá se osvěžit k řece. Ötztalská Acha je tu pořádně divoká. Ve středu proudu, zaklíněné o kameny, omílá voda znetvořené lidské tělo bez nohy.   Národní obrozenec, historik umění, univerzitní pedagog, jeden ze zakladatelů Sokola, člen poroty pro výběr sochařské výzdoby Národního divadla… Ten […]
Historie
Jiří z Poděbrad: Jediný král nepocházející z královské dynastie
Husitský král či král dvojího lidu. Tyto přezdívky si vyslouží jediný český král, který nepochází z panovnické dynastie, ale z domácí šlechty. Jiří z Kunštátu a Poděbrad, kališník, který se po celou dobu své vlády snaží o pokojné soužití kališnické většiny s katolickou menšinou. Proč se mu to nedaří? Zikmund Lucemburský (1368–1437) po sobě nezanechává žádného mužského potomka. […]
Historie
Vzdorokrál Karel Albrecht s podporou Čechů usiloval o trůn
Jako „zimní král“ se do historie českých zemí zapisuje Fridrich Falcký. Málokdo však ví, že Čechy mají i svého druhého „zimního krále“. Je jím Karel Albrecht, který se nechává prohlásit českým vzdorokrálem Karlem III., ačkoliv trůn právoplatně patří Marii Terezii… Roku 1713 se Karel VI. (1685–1740), císař Svaté říše římské a král španělský, český a uherský, […]
Historie
Horská dráha: Už Kateřina Veliká zbožňuje klouzání!
Některé se řítí rychlostí přes 200 km/hod. Jiné sviští ve výšce 139 metrů. Občas se ocitnete hlavou dolů. Ruská carevna by zírala, kdyby viděla, co vzešlo z její kratochvíle. Horské dráhy patří k nevyhledávanějším atrakcím zábavních parků po celém světě. Protože kdo by si nechtěl užít adrenalinovou jízdu a zažít chvíle čisté euforie. Zábava pro […]
reklama
věda a technika
Jak nejlépe zabezpečit dům? Bezpečnostní fólie, kování, zámky i kliky!
Věděli jste, že k 80 % vloupání dojde přes okna nebo balkonové dveře? Patří totiž k nejslabším článkům zabezpečení domu či bytu. Okno bez bezpečnostních prvků otevře zloděj během 10 sekund, a to tak neslyšně, že vás neprobudí, ani když spíte ve vedlejší místnosti. Jak zlodějům znesnadnit práci a cítit se doma opravdu v bezpečí? Okna patří k nejzranitelnějším […]
Stavba bez starostí a komplikací
Kde jsou ty doby, kdy majiteli pozemku stačilo nakoupit stavební materiál a mohl si postavit dům podle svého vkusu a svých potřeb. Dnes jsou stavebníci svázáni množstvím předpisů a nařízení, v nichž je složité se vyznat. Stále více lidí tak využívá služeb specializovaných firem, které se v džungli zákonů dokonale orientují. Abychom se vůbec mohli odvážit do […]
Používejte ochranné pracovní pomůcky!
Některá zaměstnání jsou z hlediska pracovního úrazu rizikovější než jiná. Pokud není možné tato zdravotní rizika eliminovat nebo je alespoň částečně omezit, musí zaměstnavatel zaměstnanci poskytnout osobní ochranné pracovní prostředky (OOPP). Co mezi ně patří? A opravdu vždy platilo heslo bezpečnost především? Osobní ochranné pracovní prostředky přesně definuje nařízení vlády č. 495/2001 Sb. Tyto prostředky musí […]
Jak se měří inteligence: Dá se spočítat genialita?
Inteligence je základem pro myšlení, učení i přizpůsobivost a určuje, jak jsme v tomto ohledu výkonní. Ačkoliv by se mohlo zdát, že něco takového je obtížně měřitelné, lidstvo se o to už nějakou dobu se střídavými úspěchy pokouší. V druhé polovině 19. století psychologové věřili, že existuje přímá souvislost mezi velikostí lebky a inteligencí. To zpopularizovalo kraniometrii, […]
svět zločinu
Gianni Versace: Módní génius zastřelen na prahu své vily.
Pokud by člověk neznalý prostředí módního průmyslu měl jmenovat nějakého slavného návrháře, nejspíš by jako jedno z prvních jmen zaznělo právě toto: Gianni Versace, italský génius tohoto oboru, po jehož modelech toužily hollywoodské hvězdy, členové královských rodin i největší osobnosti hudebních pódií. Proč musel zemřít, to se vlastně nikdy uspokojivě nevysvětlilo. Zabiják stále nemá dost […]
Neopatrný střelec bez nohou Oscar Pistorius: Umírající přítelkyni vláčí po schodech
Jihoafrický atlet dlouho svět zajímá především proto, že se jako první hendikepovaný sportovec v historii zúčastní letních olympijských her v Londýně. Vrcholově závodí bez nohou, pouze se speciálními protézami. V únoru 2013 však do povědomí veřejnosti vstoupí tím, že ve svém domě na svatého Valentýna zastřelí svoji přítelkyni, modelku Reevu Steenkampovou. Je 14. únor roku 2013, svátek […]
Jiří Schmitzer: Alkoholový démon si vyžádá život chodce
„Že jsi porazil člověka, to se bohužel může stát, ale žes byl ožralej jak dobytek, to se nepromíjí,“ nemaže se vynikající herec Jiří Sovák (1920–2000) se svým synem Jiřím Schmitzerem krátce poté, co se o tragédii dozvídá. Napjaté vztahy v mládí To, že má i Jiří Sovák pomyslný díl viny na celém neštěstí, tuší jen […]
Sharon Tateová: Krásná herečka zavražděná Mansonovou rodinou
Svým půvabem okouzluje mladičká Sharon Tateová své okolí už od dětství. Roličky v reklamách a televizních seriálech na sebe nenechají dlouho čekat a ve druhé polovině 60. let už je Sharon hollywoodskou hvězdou. Tím spíš, že po jejím boku stojí jeden z tehdy nejvýznačnějších režisérů, Roman Polanski (*1933). Ticho nad Městem andělů Svatba obdivovaného režiséra a […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
KLENOTA přichází s limitovanou edicí šperků s morganitem v barvě roku
iluxus.cz
KLENOTA přichází s limitovanou edicí šperků s morganitem v barvě roku
V oblasti módy se barvy neustále mění a vyvíjejí, přičemž každá sezóna přináší nové odstíny a kombinace, které zaujmou a inspirují. Pro rok 2024 vyhlásila společnost Pantone Color Institut barvou roku
Herucina, poslední chorvatská čarodějnice: Proč ji zachránila císařovna Marie Terezie?
enigmaplus.cz
Herucina, poslední chorvatská čarodějnice: Proč ji zachránila císařovna Marie Terezie?
Jmenovala se Magda Logomer, ve svém okolí však byla známa také pod přezdívkou Herucina. Rodačka z chorvatského města Križevci byla v roce 1758 odsouzena k trestu smrti za čarodějnictví. Výkon hrdelníh
Španělské ptáčky
tisicereceptu.cz
Španělské ptáčky
Většina z nás omáčky miluje. Španělský ptáček patří mezi klasické recepty české kuchyně. Příprava není vůbec složitá. Suroviny 4 plátky z hovězí kýty (celkem asi 600 g) 2 natvrdo uvařená vejce
Fascinující podívaná aneb Nové triky filmového průmyslu
21stoleti.cz
Fascinující podívaná aneb Nové triky filmového průmyslu
Filmový průmysl se neustále vyvíjí a nové technologie mu umožňují vytvářet stále realističtější a poutavější zážitky pro diváky. Jaké nejmodernější technologie se v současné době používají ve filmech
PORT 1560: Letní oáza plná zážitků a odpočinku
epochanacestach.cz
PORT 1560: Letní oáza plná zážitků a odpočinku
S příchodem léta se krumlovské centrum Port 1560 stává ideálním místem pro všechny, kteří touží po spojení kultury, gastronomie, dobrého piva a relaxace. Tento jedinečný areál nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a zážitků, které si mohou užít také v nádherném prostředí prostorné zahrady z 16. století. Zábava a relax pod širým nebem Port 1560 se pyšní
Krejčíková naléhavě shání byt! Její láska skončila?
nasehvezdy.cz
Krejčíková naléhavě shání byt! Její láska skončila?
Hvězda seriálu Ulice má už zase hlavu plnou starostí! Aneta Krejčíková (32) v posledních dnech prosila fanoušky, aby jí pomohli najít byt v Praze, který musí mít do srpna. Pak prý nemá kde bydlet. P
Jsem šťastná, že jsme se s kamarádkou usmířily
skutecnepribehy.cz
Jsem šťastná, že jsme se s kamarádkou usmířily
Znaly jsme se od školky a v dospělosti jsme si spolu pořídily kavárnu. Po letech jsme se pohádaly a strašně si ublížily. Čas vše naštěstí spravil. Od chvíle, kam naše paměť sahá, jsme se kamarádily a plánovaly společnou budoucnost. Když jsme se dostaly na stejnou střední školu, na hotelovku, tak jsme si vysnily, jak si spolu jednou pořídíme cukrárnu!
Elegantní rychlý člun zrozený pro Dubaj
epochalnisvet.cz
Elegantní rychlý člun zrozený pro Dubaj
Loděnice Enata Marine se sídlem ve Spojených arabských emirátech se spojila s novou značkou luxusních jachet Mirarri a vytvořila koncept luxusního rychlého člunu, který svým designem přesně zapadá do životního stylu v prostředí dubajské zátoky.   Pro oblast dubajské zátoky platí to samé, co pro ulice samotné metropole. Pokud tady chcete zapůsobit dopravním prostředkem, musíte mít
Nejkrásnější ostrovy – Řecko
nejsemsama.cz
Nejkrásnější ostrovy – Řecko
Letní dovolená na kterémkoli z řeckých ostrovů je takovou sázkou na jistotu. Počasí tu nezklame nikdy a zdejší pláže jsou vesměs excelentní. Santorini Pláže na ostrově Santorini jsou jedinečné. Mají různobarevné odstíny od černé po červenou a bílou. Moře je až indigově modré a láká ke koupání. Pláž Perissa je jednou z nejdelších na ostrově
Místo, kde se schovával jeden z největších filmových drsňáků
rezidenceonline.cz
Místo, kde se schovával jeden z největších filmových drsňáků
Když se herec Steve McQueen v 70. letech mnulého století přestěhoval do Malibu, nebylo to zrovna kvůli zdejším úžasným možnostem surfování. Jedna z nejúspěšnějších a nejlépe placených filmových hvězd své generace tu totiž hledala především soukromí a ústraní. Dokonalé útočiště našel známý chlapák v rezidenci usazené vysoko na útesu nad pobřežím Tichého oceánu, nacházející se
Meteora: Vznášejí se chrámy v oblacích?
historyplus.cz
Meteora: Vznášejí se chrámy v oblacích?
Je to oblast, kde turisty bolí za krkem, protože neustále vzhlížejí k nebi. Tam někde vysoko na vrcholcích nepřístupných pískovcových pilířů se vznášejí chrámy, které dnes mnozí považují za osmý div světa. Dílo přírodních sil Obrovské pískovcové pilíře se začaly v oblasti dnešní řecké Thesálie tvořit před 60 miliony let tektonickou činností a na jejich současné
V čem tkví tajemství orientálních parfémů?
panidomu.cz
V čem tkví tajemství orientálních parfémů?
První, čím vás ohromí, jsou pohádkové flakony. Ale i obsah je jaksi jiný, svůdnější a vábivější než vůně z našich parfumérií. Čím to? V arabské kultuře mají vůně mnohem delší tradici než v naší. Jejich původní účel byl nejspíš hygienický. Co je čisté, to voní. Jak voní? Při testování orientálních vůní nejspíš zjistíte, že jen málokterá se vám