Skip to content

Věštec Cheiro: Předpověděl osudy slavných i vlastní smrt!

V červnovém dnu roku 1902 leží anglický král Edward VII. s horečkami a v bolestech. Korunovace je odložena a lékaři se bojí o jeho život. Královna Alexandra nechává poslat pro známého jasnovidce. Ten přichází s lehkým úsměvem na rtech.

„Vaše Veličenstvo, proč si děláte starosti? Máte před sebou ještě osm let na trůně. Smrt ještě počká!“

Irský okultista, astrolog a jasnovidec Cheiro (1866–1936) se proslaví neuvěřitelně přesnými předpověďmi.. K jeho klientům patří nejenom známé osobnosti z řad herců, zpěváků a literátů, ale i státníci, například anglická královská rodina nebo ruský car Mikuláš II. (1868-1918). Amerického spisovatele Marka Twaina (1835-1910) svou předpovědí a odhalením detailů z jeho života překvapí natolik, že dosavadní skeptik mění svůj názor na čtení z ruky! „Cheiro mi ukázal můj charakter s odzbrojující přesností,“ přizná spisovatel. Stejně přesný je Cheiro i u sebe. Umírá v čase, místě a způsobem, který si předpověděl. Prorokoval i osudy naší planety a také zde se již mnohé vyplnilo.

Otisk Cheirovy pravé ruky.

Začíná ve dvanácti

Cheiro není původní jméno tohoto génia. Narodí se v Irsku nedaleko Dublinu jako William John Warner a později používá i jméno hrabě Louis Hamon. Vášeň jeho matky pro astrologii a jeho vlastní mimořádný talent pro předpovídání budoucnosti ho strhne natolik, že přijme umělecké jméno Cheiro.

Jasnovidectví považuje za své životní poslání.Jeho výjimečné nadání vidět do budoucnosti se projeví už dlouho předtím, než se pro tuto dráhu rozhodne. Do studia astrologie se ponoří již zhruba ve dvanácti letech.

Jeho neobvyklý vrozený talent ale potřebuje růst a rozvíjet se. Mladíkova cesta do Londýna v sedmnácti letech mu otvírá větší možnosti pro hlubší studium. Brzy se ale vydává jinam, kam ho táhne instinkt a vědomí, že právě tam se může naučit vše, co ještě potřebuje a zdokonalit se ve svém talentu.

Studium v Indii

Budoucího světoznámého jasnovidce přitahuje Indie. Zde stráví další tři roky svého života. Když přicestuje do Bombaje, setkává se tam se svým indickým guru, který ho seznámí s mnoha zkušenými astrology a chiromanty z různých koutů Indie.

Ti ho naučí všem potřebným znalostem a zasvětí ho do tajemství, ukrytých v dávných spisech. Poté se Cheiro vrací do Londýna, kde zahajuje svou kariéru chiromanta. Zakládá si svou kancelář na Bond Street.

Záhy je kontaktován prezidentem anglické Společnosti pro okultní výzkum Arthurem Jamesem Balfourem (1848-1930), který je zvědavý na to, co nováček může předvést. Ten mu předpovídá, že se jednoho dne stane významným politickým lídrem.

Jeho predikce se vyplní v roce 1902, kdy Balfour získá ve volbách místo premiéra. Cheiro se postupem času stává jedním z nejvyhledávanějších astrologů své doby.

Věštec rozvíjel svůj talent už od mládí.

Američané? Mají jen dvě otázky!

V roce 1893 opouští Anglii a stráví rok v Americe. Zde je překvapen tím, jak se lidé zajímají především o peníze a vztahy. Ve své knize podotýká, že veškeré otázky, na které po něm Američané požadovali odpověď, se týkaly pouze toho, kdy se najde někdo vhodný pro sňatek a kdy dotyčný klient zbohatne.

Vrací se proto zpět do Anglie, kde má možnost se ve svých předpovědích věnovat mnohem širšímu spektru dotazů. Zastihne ho zde radostná zpráva. Nový hlavní soudce Anglie baron Russel of Killowen (1832-1900) Cheira informuje, že jeho tři roky stará předpověď o úspěchu se právě splnila.

A to do detailu včetně data. I když má jasnovidec v té době již věk na to, aby se po návratu ze zámoří oženil a založil rodinu, nijak se do toho nežene. Ví totiž, že ho svatba čeká až v pozdním věku.

Ožení se v 54 letech.

Některé známé předpovědi

Při jeho pobytu v Americe se jeden místní novinář rozhodne vyzkoušet Cheirův talent s tím, že výsledky jeho předpovědi pak předloží čtenářům. Cheiro souhlasí. U všech sedmi dlaní zcela přesně určí pohlaví i povolání majitelů včetně dalších detailů.

Článek ho udělá hvězdou v očích široké veřejnosti. Další z nesčetných historek o jeho schopnostech se odehrává ve vlaku. Aby sobě a spolupasažérům ukrátil cestu, čte jim z ruky. Všimne si, že většina z nich má na životní linii stejné a velmi specifické znamení.

Přestože má jízdenku do cílové stanice, na nejbližší zastávce vystoupí. Vlak má později nehodu s mnoha oběťmi. Jindy žádá bohatá Američanka, aby předpověděl budoucnost její dceři. Ten předpovídá mladé dívce jménem Mary Leiterová (1870-1906) brzkou svatbu s vladařem východní země, ale také smrt v mladém věku.

Dívka se skutečně provdá za lorda George Curzona (1859-1925), místokrále Indie. Později se také bohužel splní i druhá část předpovědi.

„Ve vaší budoucnosti se skrývá velké nebezpečí. Hrozí vám utonutí. Této hrozbě se vyhnete jen tak, že se v dubnu 1912 budete držet co nejdále od vody.“ Slavný britský novinář William Thomas Stead (1849-1912) neuposlechne Cheirovy věštby a umírá na palubě Titanicu.

Státníci mezi klienty

Poprvé vyhledá známého jasnovidce v jeho londýnském domě ruský car Mikuláš II. (1868-1918) incognito. Stane se tak v roce 1904 a Cheiro mu předpovídá, že rok 1918 pro něj bude osudový. Jak se dnes už ví, car je v tomto roce zavražděn i se svou nejbližší rodinou během občanské války.

Během své cesty po Rusku se Cheiro setkává také s Rasputinem (1869-1916). Ani u něj se s jeho dalšími osudy nemýlí. V roce 1900 varuje italského krále Umberta I. (1844-1900) před smrtí, která mu během tří měsíců hrozí z rukou teroristy.

Král je zastřelen 19. července téhož roku v Monze. Také britská královská rodina je zaujata pozoruhodnými Cheirovými schopnostmi a popravdě, i on je zaujat jí. Horoskopy jejích členů jsou totiž plné neobvyklých znamení.

V roce 1920 předpovídá budoucímu králi Edwardovi VIII. (1894-1972), tehdy ještě knížeti z Walesu (titul, vyhrazený pro následníka britského trůnu), že se stane obětí ničivého milostného vztahu, kvůli kterému se raději vzdá trůnu, než aby přišel o ženu svého srdce.

Příběh jeho lásky k rozvedené Američance Wallis Simpsonové (1896-1986) dnes už zná celý svět.

Zkuste se ovládat, pane!

Mezi klienty známého věštce patří i mnohé známé osobnosti, dnes bychom řekli celebrity. Irský dramatik Oscar Wilde (1854-1900) od něj dostává radu, aby se vyhýbal unáhlenému jednání, jinak zničí sám sebe.

Ten ke své vlastní škodě neuposlechne a kvůli svému vztahu s lordem Alfredem Douglasem (1870-1945) je v roce 1895 odsouzen na dva roky vězení a nucených prací za přečin proti mravopočestnosti. Přichází kvůli své náklonnosti k mužům o ženu a dva syny.

On sám umírá tři roky po návratu z vězení nemocný a v bídě. K blízkým přátelům věštce patří i tanečnice a špionka nizozemského původu Margaretha Geertruida Zelleová, známá jako Mata Hari (1876-1917), kterou připraví na její neblahý konec.

Když žena stane před popravčí četou, je klidná a připravená na smrt.

Ve své době byl opravdovou celebritou.

Předpoví i vlastní smrt

Cheiro předpoví mnoho událostí. Jmenovat můžeme búrské války, datum smrti anglické královny Viktorie (1819-1901), příchod I. světové války i měsíc a rok jejího ukončení, zhroucení ruské říše i smrt carské rodiny.

Ví předem o nástupu velké finanční krize, změnách vlády v mnoha zemích, řadě přírodních katastrof i návratu Židů do Palestiny. Během svého života procestuje mnoho zemí světa, aby se nakonec usadil v Americe.

Poslední roky života tráví v Hollywoodu a přijímá až dvacet klientů denně. Kvůli pracovnímu vypětí ho nakonec skolí infarkt. Tomu podlehne 8. října 1936. Jeho manželka i přátelé potvrdí, že znal den i hodinu své smrti.

Zdravotní sestra, která ho ošetřuje, sdělí novinářům, že v noc, kdy zemřel, odbíjely hodiny v jednu ráno třikrát. Přátelé, kteří s ním v posledních dnech byli, popsali, že nábytek i schody v Cheirově domě v den jeho smrtí silně vrzaly a všude byla cítit silná vůně květin.

Foto: www.modernhandreadingforum.com,www.artvoice.com, www.blog.museumoflondon.org.uk, commons.wikimedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Osobnosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Aby se vám lépe a lehčeji dýchalo
nasehvezdy.cz

Aby se vám lépe a lehčeji...

Více než pětina obyvatel Česka trpí potížemi s dýcháním....
Britská varianta COVID-19 se rychle šíří
21stoleti.cz

Britská varianta COVID-19 se...

Britská varianta COVID-19 se šíří i přes...
10 nejhorších důlních neštěstí všech dob
epochalnisvet.cz

10 nejhorších důlních...

Uhlí se řadí mezi důležité energetické suroviny, a to...
Nadčasové kuchyňské sestavy
rezidenceonline.cz

Nadčasové kuchyňské sestavy

I když se trendy ve vybavení kuchyní každoročně...
Zůstaly mi jizvy na těle i na duši
nasehvezdy.cz

Zůstaly mi jizvy na těle i...

Bylo mi jednačtyřicet, když jsem se...
Zvířata a jejich záhadná schopnost předvídat zemětřesení
enigmaplus.cz

Zvířata a jejich záhadná...

Již dlouho se hovoří o tom, že zvířata dokážou zemětřesení...
Juditin i Karlův most: Několik let zdobí Prahu společně!
epochanacestach.cz

Juditin i Karlův most: Několik...

Procházíme Křižovnickým...
Poštovní holubi a tajemství jejich dokonalého orientačního smyslu
enigmaplus.cz

Poštovní holubi a tajemství...

Už jste se někdy zamysleli nad tím, jak je možné, že...
Návrhář Jan Černý jezdí Lexusem, který si sám navrhl
iluxus.cz

Návrhář Jan Černý jezdí...

Módní návrhář Jan Černý se stal novým...
Vodní zámek Červená Lhota: Jaké záhady jsou s ním spjaty?
epochanacestach.cz

Vodní zámek Červená Lhota:...

Vodní zámek Červená...
Strašidelný hotel v Anglii čeká demolice. Co se stane s jeho paranormálními obyvateli?
enigmaplus.cz

Strašidelný hotel v Anglii...

Anglické město Dudley bylo v minulosti...
Otestován na Covid snadno a rychle! Testy společnosti Humasis byly povoleny Ministerstvem zdravotnictví ČR
21stoleti.cz

Otestován na Covid snadno a...

Dne 24.2.2021 Ministerstvo zdravotnictví ČR...