Skip to content

Vědci říkají: James Bond by neměl tolik pít!

Vědci nejsou jen suchými patrony, ani jim neschází smysl pro humor. Byť jejich práce je veskrze vážná, občas uvolní uzdu své fantazii a vypustí do světa nadsázku.

Australští vědci publikovali v jinak seriózním magazínu Medical Journal of Austrálii studii, ve které naznačují, že slavný agent britské koruny James Bond je vlastně alkoholik. Jako studijní materiál badatelům pochopitelně posloužily natočené filmy, celkem shlédli 24 snímků natočených mezi lety 1962 až 2015.

Ať Bonda ztvárnil Sean Connery, Roger Moore, Pierce Brosnan či Daniel Craig, jejich postava alkoholem rozhodně nešetřila.

“Protřepat, nemíchat,” je oblíbená Bondova hláška, když barman připravuje jeho Martini. Vědci však došli k závěru, že Bond pije v podstatě vše, co teče, a je mu celkem jedno, zda se jedná o protřepaný drink.

Navíc, po konzumaci alkoholu se s oblibou pouští do nanejvýš nebezpečných kousků.

„Protřepat, nemíchat…“

“Zaznamenali jsme konzumaci alkoholu před rvačkami, řízením různých vozidel, hraní s vysokými sázkami, ovládání složitých zařízení, kontakt s nebezpečnými živočichy, extrémní sportovní výkony a pohlavní styk s vražedkyněmi, přičemž v lůžku nescházejí ani zbraně,” řekl hlavní autor studie, profesor Nick Wilson z Univerzity v Otagu.

Podle studie Bond zkonzumoval průměrně 92 jednotek alkoholu týdně (půllitr piva má zhruba dvě jednotky).

Bond značně hazarduje se svým zdravím. Ve snímku Quantum of Solace agent vypije šest koktejlů Vesper, kde hlavními složkami jsou gin, vodka a francouzské aromatizované víno Lillet. Běžný člověk by se takové dávce propadl do deliria.

Podle Wilsona v jiných filmech toho Bond do sebe obrátil ještě víc, přičemž kdokoliv jiný by takovou dávku alkoholu zcela jistě nepřežil.

Foto: gqindia, foodandwine, flickr
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …